transport plazmy ...

emer

Member
Bez reklam
Kiedyś transport plazmy, czyli przewożenie, przesyłka, kurier - obowiązkowo musiała być transportowana PIONOWO (czyli np kurierska przesyłka na palecie z pudłem odpowiednio unieruchomionym - tak miałem ok 4 lat temu, a kosztowała mnie nieco więcej niz standardowy kurier).

Czy coś zmieniło się (np nowe technologie) ?
Czy dopuszcza się transport samego pudła (a więc wiadomo w takiej sytuacji jest i pionowo i poziomo - nie wierzyłbym w takiej sytuacji przewoźnikowi ze "cały czas była pionowo").


Uczuliłem na taki transport plazmy znajomego - dzwonił po sklepach internetowych i pytał się jak zlecają transport plazmy, a odpowiedzi były różne: że nie ma zaleceń, że nie realizują specjalnej pionowej, lub czasem że gwarantują pionowo.
Jednego kuriera odprawił z taka plazmą leżącą poziomo w samochodzie - odmówił przyjęcia tak transportowanej ...
 

Smykoo

New member
No właśnie też się tego obawiam. Może lepiej samemu jednak odebrać..., bo gwarancji, że jechała pionowo to raczej nie ma.
 

maxan

New member
Bez reklam
Ja transportowałem plazme po skosie - pudło zaparte jedną strona o podłogę bagażnika , drugą o pochylone siedzenia (nie chciało mi sie rozkladać na płasko ) i co nic dojechała bez problemu - ok 20km
 
Do góry