TOYA - mozliwy odbior cyfrowy bez dekodera?

helot

New member
Czy mozna odbierac sygnal cyfrowy z kablowki Toya bez ich dekodera uzywajac wbudowany dekoder w telewizorze? Toya ma wymog, ze trzeba od nich wynajmowac dekoder i placic za to 15-20zl miesiecznie w wersji HD. Obecnie korzystam z ich pakietu analogowego, ale mam zamiar przejsc na cyfrowy. Po zakupie mojego telewizora jakies 3 miesiace temu gdy przelaczylem sie na tryb odbioru cyfrowego odbieralem sygnal cyfrowy z toyi i kilka kanalow HD.
Trwalo to przez 2 dni, po czy zostal on zablokowany. Mam w zwiazku z tym pytanie.
Skoro wiem juz, ze moglem ogladac kanaly cyfrowe prosto z kabla bez zadnego dekodera to czy bede mogl to samo odbierac bez ich dekodera jak wykupie abonament cyfrowy?
Na jakiej zasadzie dziala ten dekoder? Czy Toya bedzie w stanie zablokowac mi odbior kanalow cyfrowych przy podpieciu kabla antenowego bezposrednio do telewizora zamiast do dekodera?
 

Horhe Ortega

New member
Tylko gdy przekaz jest niekodowany odbierasz z wbudowanego w TV tunera DVB-C.Dekodowanie możliwe dopiero po dodaniu(wstawieniu w gniazdo CI) modułu dekodującego(z kartą), ale nie w tym przypadku.TOYA paruje karty z tunerami i tylko razem to działa.
 
Do góry