ToshibaTL838 czy TX-P46G30

L&M

New member
Witam
Przeglądam forum dzień w dzień i po Waszych opiniach byłem zdecydowany (nadal jestem) na Panasonic TX-P46G30 albo ten sam model tylko w 50 calach, ale najbardziej boję się o te powidoki ze względu na mojego syna(i samego siebie).Chłopak lubi sobie pograć na PS3 a w szczególności w takie gry jak battlefield, call of duty itp.Ja preferuję gry sportowe piłka koszykówka a że jestem rozrywkowym człekiem robie często imprezki i wiadomo po paru głębszych zaczynają się zawody sportowe, które trwają nie raz naprawdę długo. Natomiast żona zajmuje się domem i jak wiadomo telewizor chodzi dość sporo i tu moje pytanie czy ten Panas wydoła tym zadaniom i tym słynnym powidokom. Piszę, dlatego w dziale LCD gdyż alternatywą dla tej plazmy jest ToshibaTL838, oczywiście czytałem testy, które opracował Kiki i dały mi one sporo do myślenia.Powiem tak serce mówi Panas a rozum Tośka.
Pozdrawiam.
A oto moje wymagania i warunki oglądania
1. Odległość od ekranu: ok. 3, 5 - 4 m
2. Usytuowanie TV – ekranem na zachód pokój praktycznie bez światła dziennego
3. Jak duży jest pokój: ok. 25m2
4. Preferowana technologia: LCD LED, Plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor: 5 letni Samsung LCD 32 cale
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Sport, filmy, programy przyrodnicze
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudniem i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: światło lekko przygaszone - półmrok
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem
12. Preferowana marka: bez znaczenia
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia, pixelozy
14. Jakie urządzenia będą podłączone: PS3,czasami laptop kino domowe dysk przenośny
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 40%tv, 40%ps3, 20%kino domowe
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost oraz pod kątem
17. Czy ważne jest wifi: tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? średnio
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: średnio
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : raczej tak
22. Ma mieć 3D: nie musi
23. Ma mieć slot na karty SD:
24. Ma mieć tuner DVB-S:
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB (pendrive), kino domowe hdmi, Ps3 hdmi
26. Jaki masz sygnał: cyfrowa telewizja Toya z dekoderem HD-C20CXM
27. Ile programów HD: na razie 6 po zakupie nowego TV z 15
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 8-12h
28. Ma stać czy wisieć: bez różnicy
29. Rozdzielczość: Full Hd
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: obrazie telewizji cyfrowej ps3,kino domowe naturalne kolory
32. Ile osób ogląda: od 1 do 6
33. Jaka klasa cenowa: 3, 5 max 4 musze jeszcze sprezentować sobie kino domowe wiec budżet nie do przeskoczenia.

Rozmiar: 46 cali
Pozdrawiam
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Toshiba nie będzie lepszym wyborem,ale zdecydowanie bezpieczniejszym i osobiście przy takim użytkowaniu sam bym ją wybrał w tym budżecie.
 

L&M

New member
Adrian85 dzięki za opinie, ale liczę, że jeszcze ktoś pomoże i zabierze głos w tej sprawie
Pozdrawiam
ps.
Jeżeli macie jakieś inne propozycje w tej klasie cenowej też mile widziane mogę jeszcze dodać z z 300zł do ceny, która miała nie przekraczać budżetu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry