Toshiba ZF 575 (40,46,52", 100hz, procesor CELL)

jtd

New member
Bez reklam
2s6u3qs.jpg


33zd7r4.jpg


Full HD Resolution (1080P)
30,000:1 contrast ratio
Audyssey Dynamic EQ
102cm Width (40ZF575D) / 117cm Width (46ZF575D)
Active Vision M100 HD (100Hz)
Integrated DVB-T Tuner
SRS WOW Surround Sound
REGZA Link (HDMI CEC Consumer Electronics Control) function
10 Bit LCD-Panel
Wide Colour Gamut-Panel
Deep Color
PIXEL PROcessing VI
Onkyo Slim Speaker
4 HDMI ports
Resolution+
5:5 Pulldown
24FPS support
Film-Judder Canceller
Integrated light sensor

Znany z konsoli Sony PlayStation3 procesor CELL będzie wykorzystywany przez system skalowania obrazu o nazwie Resolution+. Dzięki niemu obrazy w niskiej rozdzielczości są przekształcane w taki sposób, że ich jakość ma być porównywalna ( zdaniem przedstawicieli Toshiby ) z obrazem jakości HD. Nowe telewizory z serii ZF oferują 10-bitowe panele LCD o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i cechują się kontrastem na poziomie 30 000:1. Warto też wspomnieć o technologii przetwarzania obrazu PIXEL PROcessing VI, technologii Active Vision M100 HD ( 100Hz ), wbudowanych głośnikach Onkyo Slim Speaker oraz czterech wejściach HDMI.
Telewizory zostaną oficjalnie zaprezentowane na mających się rozpocząć 29 sierpnia w Berlinie targach IFA 2008.

Czy przerobi sygnal SD na HD dzieki poteznemu procesorowi CELL?

tosh_cell_2.jpg


tosh_cell_1.jpg

bardzo mozliwe
 

jtd

New member
Bez reklam
Czyzby za parenascie dni zamiast kupowac dekoder HD wystarczyc bedzie telewizor ZF575 i antena dachowa do ogladania telewizji wysokiej rozdzielczosci ? :eek:

PS Toshiba ZF575 bedzie bez LEDow
 

amadeo

New member
Oops... mam nadzieję, że następne będą już z LED bo konkurencja nie śpi.
Super-resolution rzeczywiście zwiększa rozdzielczość (zbiera informacje z kilku kolejnych klatek) ale zobaczmy to najpierw na własne oczy.
 

jtd

New member
Bez reklam
Ciekawe jak bedzie rozwiazana kwestia chlodzenia procesora CELL, przeciez ten gigant wymaga porzadnego chlodzenia.
 

Ravik

New member
Dzięki procesorowi Cell jest to komputer z funkcją TV :)

Trudno uwierzyć, że tak olbrzymia moc obliczeniowa będzie w nowej Toshibie.
Ciekawe ile będzie kosztować 40ZF575?
Tylko dodać procesor i pamięc i mamy PS3. :)
Telewizor z PS3 może to jest pomysł.
 

experty

New member
"Telewizory zostaną oficjalnie zaprezentowane na mających się rozpocząć 29 sierpnia w Berlinie targach IFA 2008."

Czyli niedługo można spodziewać się trochę więcej informacji :) - super.
 

pener77

New member
experty napisał:
"Telewizory zostaną oficjalnie zaprezentowane na mających się rozpocząć 29 sierpnia w Berlinie targach IFA 2008."

Czyli niedługo można spodziewać się trochę więcej informacji :) - super.


Ciekawe jaki bedzie pobór mocy :)
 

Artur'79

New member
Zapowiada się bardzo ciekawie, super obraz... cena też ok jak na start, 46 cali ma kosztować 1999 Euro... czyli jakieś 7000 zł po obecnym kursie. Jak znam życie, u nas wystartuje od 11 000 zł i pojawi się gdzieś w okolicach marca-kwietnia 2009, zamiast listopada 2008 jak to jest zapowiadane w Niemczech. Szkoda, bo chyba warto byłoby poczekać. Ukończyłem już urządzanie salonu w nowym mieszkaniu i mam zamiar zabrać się za kupno telewizora... już byłem zdecydowany na 46ZF355 a tu taki news. Czytając wasze forum o tym modelu, widziałem jak Toshiba opóźniała dostawy do polskich sklepów... czy z tą 575 też tak będzie, jak myślicie?
 

c-4

New member
hej, znalzlem w necie oferte 46ZF575D za 1699 euro, jak myslicie czy to jest OK? zna ktos niemiecki na tyle zeby pomoc, bo jestem zainteresowany kupnem, ponizej nazwa sklepu (wyszukiwarki, bo nie moge dodawac linkow)
evendi. de
 

Artur'79

New member
kiki napisał:
radzę dobrze sprawdzić i obejrzeć przed zakupem.
Ja widziałem.
Konsultant na IFA w Berlinie niestety nie potrafił odpowiedzieć na uciążliwe pytania :(
I jak wrażenia? Na jakie pytania nie potrafił odpowiedzieć konsultant? :) Jak wiesz planuję zakup zf355 - zresztą między innymi za Twoją poradą :) - ale nie wiem czy nie warto jeszcze poczekać na 575...? Zdecydowałem się bowiem jednak na rozmiar 46" a ta 575 ma być również w nim. Na razie oczywiście nie ma jej w Polsce, digitalo.pl zapowiada dostępność modelu 40zf575 na 19 listopada 2008... ciekawe kiedy będzie dostępna 46? Niezależnie od tego, jeśli warto, to jestem w stanie poczekać. Dzięki z góry za odpowiedź. :)
 
Ostatnia edycja:

Carty

New member
Tak z ciekawości, czy aby faktycznie ta linia tv jest/będzie wyposażona w Cell z PS3 jak wszędzie piszą?
Bo czytając różne info na necie czasem spotykałem się z opisami, że "Resolution+" Toshiby w jakimś stopniu bazuje na algorytmach procesora Cell, ale sam procek jako taki będzie dopierow nowych liniach tv i będzie odpowiadać za coś więcej niż "tylko" skalowanie z sygnału SD do HD, a np. dekodowanie materiału z wielu strumieni jednocześnie i pozbawione artefaktów skalowanie. Ale to dopiero w niedługiej przyszłości.
Poza tym jest tu chyba jedno małe nieporozumienie - procesor w architekturze Cell, jakie Toshiba zaczyna stosować w elektronice konsumenckiej, a Cell w PS3, to nie jest dokładnie to samo. Cell występuje w różnych konfiguracjach.

To tylko moje domysły, ale biorąc pod uwagę, co Cell miałby wykonywać w serii ZF - podbijanie rozdzielczości, czyli niewiele jak na swoje możliwości - może się okazać, że w tych tv siedzi SpursEngine, czyli okrojony o połowę Cell w stosunku do PS3, z dużo niższym taktowaniem i małym zużyciem prądu (max chyba 20W). Czyli nie ma problemów z odprowadzaniem nadmiaru ciepła. Toshiba zapowiadała, że po laptopach trafi do set-top box' ów i telewizorów.

A kiedy w końcu do telewizorów trafi Cell z 8 pracującymi jednostkami SPE (w materiałach Toshiby z ostatnich CES była taka zapowiedź), to taki telewizor teoretycznie mógłby mieć moc obliczeniową nawet większą niż PS3 :twisted: Do tego właśnie odnosi się broszurka z pierwszego postu i nie ma ona nic wspólnego z seria ZF.
PS3 ma fizycznie 8 jednostek SPE, ale pracuje tylko 7 (sposób na zmniejszenie ilości odrzutów z produkcji), z czego jedna odpowiada wyłącznie za OS i dla deweloperów zostaje ich już tylko 6 :(

Kiki, czy ten cały konsultant z IFA powiedział Ci cokolwiek, co potwierdzałoby lub przeczyło moim domysłom??
 
Ostatnia edycja:

u96aro

New member
Tak z ciekawosci zapytam, czy wiadomo juz cos o serii ZF575, kiedy bedzie dostepna na polskim rynku i w jakich cenach mozna sie jej spodziewac, bo cos ostatnio ucichla sprawa dotyczaca w\w modelu?
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Słyszałem że nowszym modelem od Z ma być RV. Ciekawe czy to prawda i czy faktycznie jest lepszy od ZF. A jeśli tak to w czym?
Pozdrawiam
 

c-4

New member
czy warto go kupić?

Witam ponownie,
w zwiazku z tym, ze mam dostep do kogos kto mieszka w berlinie to moglbym sobie zamowic bez problemu 46 ZF 575 za 1699 euro i jestem ciekaw waszych opinii czy warto jest kupic go za taka cene? czy moze zdecydowac sie na cos innego? bardzo was prosze o szybką dopowiedz? Jeden ze znajomych poleca mi philipsa z ambilight, ale jakos nie mam przekonania do philipsa.
 
Do góry