Toshiba WL/YL 863 - typy matryc

csraven

New member
Witam.
Poszukuje informacji o matrycach zastosowanych w Toshiba WL/YL 863. Na AVForums znalazłem informację jakby 42" miał matrycę S-IPS od LG.
Z innego źródła 42" i 46" mają taką samą matrycę - AUO A-MVA
(Nie mogłem dodać linków, bo jest blokada dla nowych kont, min. 5 postów)

Podobno na tabliczce z tyłu telewizora jest napisane jaki typ matrycy został zainstalowany (litery L -LG, A - AUO, K - Samsung). Mam prośbę do użytkowników tej Toshiby. Zróbcie zdjęcia tylnych tabliczek i wrzućcie tutaj, wszystko będzie jasne.
 

Mixmich

New member
Toshiba nie ukrywa, kto dostarcza matryce i z tyłu obudowy przez kratki wentylacyjne w górnym prawym rogu widać logo dostawcy. W 42' jest to LG Display, w 46' Samsung, w 55' nie miałem okazji sprawdzić.
 

csraven

New member
Jak wygląda porównanie matryc w 42 (LG) i 46 cali (Samsung), chodzi mi o konkretne różnice w obrazie (kontrast, kąty widzenia, czerń itp) ?
 
Ostatnia edycja:

csraven

New member
Toshiba 42VL863 jest również na matrycy LG, czy w 42WL863 jest identyczna matryca? Recenzje VL są średnie, ludzie narzekają na słaby kontrast i czerń.
 

csraven

New member
To by się zgadzało. W teście 46WL863 (to forum), na jednym ze zdjęć jest tabliczka znamionowa. Widać tam literę A, czyli matryca AOU A-MVA. Samsungowe matryce oznaczone są jako K. Może ktoś kto ma 42WL863 napisze jaką ma matrycę, czy na pewno LG?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
42WL / 42YL ma inną matrycę niż 42VL.
Jeśli chodzi o samo świecenie - najlepsze kąty ma matryca w 42". Za to matryce 46" i 55" mają trochę lepszą czerń. Kolory wszędzie podobne.
 

csraven

New member
Może ktoś, kto kupił 42" w ciągu ostatnich 6 miesięcy napisze jaki ma numer seryjny matrycy (w górnym prawym rogu widać przez kratki wentylacyjne). Zobaczymy co teraz tam wkładają.
 

hdfan

New member
dzisiaj oglądałem 42WL w mediamarkt, podobała mi się ta matryca w połysku, czy 46" też ma taką ?
oglądałem też 55YL i ta mi się bardziej matowa wydawała?
 
Do góry