Toshiba tl933 film z USB

Macioo123

New member
Witam,

Jestem posiadaczem toshiby tl933 i mam aktualny soft w telewizorze.
Zauważyłem problem z odtwarzaniem filmów w jakości Full HD (1080) z USB. Filmy są w formacie mp4 o następujących parametrach:

FORMAT.......................: MP4
CODEC........................: X264
FILE SIZE....................: 1.80 GB
RESOLUTION...................: 1920*800
FRAME RATE...................: 23.976 fps
RUNTIME......................: 138 mins

Chodzi o to ze jak film zbliża się do 2 godzin i 10 minut to przerywa się i wraca do menu. Po próbie włączenia tego samego filmu i przewinięcia go do miejsca wyłączenia, znów wyłącza się w tym samym miejscu. Sprawdziłem kilka filmów i w 4 na 5 przypadkach problem występuje. Na początku myślałem, że uzależnione jest to od wielkości filmu (jak przekracza 2 GB to pojawia się ten problem) jednak nie jest to uzależnione od tego. Myślałem że pliki są uszkodzone jednak to niemożliwe że zawsze po 2 godzinach film jest uszkodzony. Dziwnej jest to że większość filmów wyłącza się w okolicy 2 godz i 8min. Posiadałem też starszy film w HD który miał 2 godz i 30 min i go udało się całego obejrzeć jego parametry to:

[FORMAT]:.......................[ MP4
[FILE SIZE]:....................[ 1.7GB
[RESOLUTION]:...................[ 1920*800
[ASPECT RATIO]:.................[ 2.40:1
[FRAME RATE]:...................[ 23.976 fps
[RUNTIME]:......................[ 2h 32mn

Nie sprawdzałem innych filmów gorszej jakości (720) czy jeszcze gorszej bo mając taki telewizor nie ma sensu oglądać niższej jakości. Problem wyłączania nie występuje w przypadku filmów do 2 godzin.
Czy użytkownicy forum mają jakieś doświadczenie z takim problem? Czy jedyną radą jest nie oglądanie filmów dłuższych niż 2 godziny albo w jakości FullHD?

Mam jeszcze pytanie odnośnie rejestracji DivX w moim telewizorze, co mi to daje?
 

KDZ

New member
Moja rada jest taka zebys ogladal filmy z usb w formacie .mkv, wtedy zobaczysz film do konca ;)

Przy mp4 mam tak samo.
 

kartofel

New member
Sprawdź dane filmu programem MediaInfo.
Zwróć szczególną uwagę na
"Format profile" - bezproblemowo działa na maksymalnie High@L 4.1
problemy mogą być z High@L 5 lub High@L 5.1 lub (High 10@L4.1 - żaden tv nie obsługuje kodowania 10-bit , tylko standardowe 8-bit).
O ile mi wiadomo to w programie tsMuxer można wykonać zmianę dowolnego levela na taki, który nam odpowiada czyli od 1.0 do 5.1
Zainstaluj tsMuxer (do pobrania stąd http://www.smlabs.net/tsmuxer_en.html), wczytaj plik *.mkv do programu, po wczytaniu pliku pozostaw wszystkie strumienie zaznaczone i zaznacz opcję "Demux", następnie wybierz strumień wideo, zaznacz opcję "Change level" i z rozwijanej listy wybierz "4.1", jeśli zaznaczy ci się pozycja "Change fps" - odznacz ją, reszty nie zmieniaj. teraz już tylko naciskasz przycisk "Start demuxing" i czekasz.
Teraz potrzebny będzie MKVToolnix (do pobrania stąd mkvtoolnix -- Matroska tools for Linux/Unix and Windows), a właściwie mkvmerge. Zainstaluj i uruchom mkvmerge, po czym wczytaj otrzymane wcześniej pliki. Następnie zaznacz strumień wideo i wejdź do zakładki "Format specific options" i w polu "FPS" wpisz "23.976" (z kropką a nie z przecinkiem) i wciśnij "Start muxing" i poczekaj aż proces się zakończy. Sposób ten jest chyba najszybszy w zrealizowaniu, a nie traci się na jakości.
"Format settings, ReFrames" - tutaj też nie może być za dużo, maksymalnie 720p = ref 8 , 1080p = ref 4. Jak masz więcej to tylko ponowne kodowanie albo zaopatrzenie się w inną wersję filmu.
"Muxing mode : Header stripping" - żeby usunąć header stripping w MKV Merge daj File>Options>Disable header removal compression zapisz i restart programu. Potem muxujesz film i nie ma już nagłówków. Ewentualnie użyj starszej wersji ja np. korzystam z 4.0.0.
Twój TV może też nie otwierać dźwięku w DTS wtedy potrzebny będzie AC3.
 

Macioo123

New member
Dziękuje za odpowiedzi. Na razie nie miałem za dużo czasu na testy. Przy odrobinie czasu sprawdzę co napisał kartofel.

Przetestowałem natomiast jeden film w formacie mkv i miał on dźwięk DD5.1 a że ja nie mam żadnego kina domowego to strasznie cicho było jak ustawiłem siłę dźwięku na 80 to było słychać nie przyjemne szmery. Więc jest to kolejna rzecz do rozwiązania.
 
Do góry