Toshiba RL838 - kilka pytań.

Stojeden

New member
Witam :)
Jeśli post jest w złym dziale przepraszam, jestem nowym userem i proszę o wyrozumiałość :)

Do meritum zatem Panie i Panowie.
Mam kilka pytań odnośnie jakości obrazu. Posiadam telewizor Toshiba RL838 + sygnał z CYFRY + z dekodera Sagemcom DSI87 HD na kablu HDMI dołączonym do owego dekodera.
Jakość obrazu HD oscyluje gdzieś pomiędzy 8,5 a 9,5 pkt na 10 możliwych w mojej skali rzecz jasna, czyli elegancko wręcz :) Ale jakość obrazu w SD jest jak dla mnie licha. Mało tego, jakość waha się w zależności do stacji jaką oglądam, i tak np TVP 1 jest koszmarnej jakości, ale już załóżmy Ale Kino wygląda całkiem przyzwoicie, toteż jakość obrazu w SD mogę ocenić na 5-7 pkt w skali do 10.
I teraz moi drodzy od czego może zależeć taka rozpiętość jakości ? Od samego Tv,ustawień Tv dekodera, ustawień dekodera, kabla HDMI , jakości sygnału C+ ?
Dodam, że nie mam w ogóle anteny do odbioru naziemnej cyfrówki, także nie jestem w stanie porównać jakości obrazu z sat do DVB-T.

Jakaś dobra dusza uradzi co robić ? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przecież masz z powietrza tvpHD1 i TVP HD2 a tu jest na dziś rewelacyjna jakość. Popraw bitrate analogu ale trzymaj się TVP HD.
 

Stojeden

New member
W sumie nie mam żadnej innej antenki poza sat, aczkolwiek podziękował za sugestie :)

No i co może składać się na lichy SD z sat ?
 
Do góry