Toshiba 46YL863 vs SHARP LE830E

zorro1970

New member
Witajcie panie i panowie jestem nowym użytkownikiem tego forum, przeczytałem wiele postów na temat telewizorów ale mam dylemat. Chiałem kupic Samsunga z serii 6800 ale po przeczytaniu kilkunastu opinii Waszych stwierdziłem ze bede celował w modele zawarte w tytule. Mówimy o modelu 46 calowym lub tez 52-55. Poprosze o opnie i sugestie który z nich wybrac jesli chodzi o jakośc obrazu, multimedia, kalibracja, etc. Sygnał dostarczany do telewizora to Naziemna cyfrowa oraz Telewizja N. Prosze o opinie za i przeciw.A moze jakis telewizorek z pasywnym 3D polecacie do tych wymagań, nie zalezy mi na superj jakości 3D ale 2D. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

zorro1970

New member
Jesli możecie powiedziec jakie róznice sa. Przy dzisieszych cenach stac było by mnie na Sharpa 52 cale można kupic za 5000zł. Oba telewizory sa z wyższej pólki a jak sie ma to do Samsunga LE6800 . Z tego co wiem Samsung przebija multimediami i 2 pary okularków w zestawie ale jak sie ma Obraz w tym telewizorku w porównaniu do tych o jakich mysle.A moze kupic model 47VL963. Podkreslam mi nie zalezy aż tak bardzo mi na jakości 3D tylko 2D
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Toshiba ma zdecydowanie lepsze kolory (błyszcząca matryca), sharp za to lepiej radzi sobie z refleksami świetlnymi. Skalowanie obrazu, konwersja 2d do 3d jest zdecydowanie lepsze na Toshibie dzięki procesorowi 7 rdzeniowemu - Sharp za to zużywa jakieś 25% mniej energii. Toshiba ma wbudowane wi-fi, Sharp ma adapater usb w zestawie. Pod względem czytania z USB jest bardzo dobrze w obydwóch przypadkach, z tym że z tego co pamiętam, Sharp nie czytał filmów 3d (ale nie sprawdzałem tego od dawna). Z treści internetowych - Sharp miał przewagę, ale od przyszłego tygodnia to Toshiba będzie mieć lepszy zestaw multimedialny, gdyż już w ciągu najbliższych dni ma być wprowadzony pierwszy pakiet widgetów, jak np. onet.tv lub iplex.
Samsung natomiast ma bardzo słabą płynność obrazu (to tylko 100hz tv, które i tak działa słabo), mniejszy kontrast statyczny, słabe skalowanie, przejaskrawione kolory, brak naturalności barw. Za to większa multimedialność, pełna przeglądarka, więcej widgetów.

Seria YL863 ma obecnie 3 pary okularów (każde o wartości 200zł, a nie jak Samsunga plastiki bateryjne po 100zł) w pewnej sieci, jeśli chcesz wiedzieć dokładnie co i jak - pisz PW.

O bezpośrednie porównanie serii YL863 - VL963. YL - lepsza jakość obrazu zarówno 2d jak i 3d. Choć VL w niektórych kategoriach walczy niemal na równi z tamtym modelem.
Ale za to cenowo - VL963 w 55" kosztuje tyle co YL w 46".
 

zorro1970

New member
Upolowałem SONY 55HX855 w Płocku za..... he bez Vatu był za ok 6500 ale ja chciałem HX850 za 6080 zł, gość kupił ostatniego. Zadzoniłem do Media w Łodzi było 12 sztuk a facet mówi pan poczeka moze kierownik da jakąc cene na 855 zeby pan nie jechał, wraca pokazuje 6199- kupiłem .Myśele ze za tą cenę najlepszy wybór
 
Do góry