Toshiba 46VL748 do PC - najlepszy wybór?

Glazik

New member
Witam! Czas na wymianę mojego TV. Kupiłem niedawno Panasonic TX-46G30E, który miał służyć jako monitor, ale przez problem z powidokami (Click) które powstają byłem zmuszony się go "pozbyć". W sumie powtórzę cały temat z małą różnicą, iż tym razem mam propozycję. Ostatnio proponowano mi także Toshibę 46VL748, która bardzo mi się podoba, a i cena przez ten krótki okres zmalała (znalazłem go w 2 miejscach w cenie 3,1-3,2k, niestety z brakiem stanu magazynowego, więc będę musiał czekać, aż gdzieś się pojawi) więc jestem skłonny go zakupić - pytanie tylko czy jest to najlepszy wybór na dzień dzisiejszy czy może przez ten okres ukazało się coś lepszego?

TV ma służyć jako monitor do komputera, gram w gry komputerowe, więc specyfikacja w tym kierunku jest wskazana. Interesuje mnie telewizor LCD z podświetleniem LED - nie mam zmiaru już nigdy więcej kupować plazmy pod kompa. Wymagam połączenia HDMI, FULL HD oraz minimum 100Hz. Niżej potrzebne dane:

odległość od ekranu ? 2,5-3m
jak słońce świeci w pokoju ? Okno jest na przeciw miejsca gdzie będzie wisiał/stał telewizor, jednak w pokoju żaluzje i rolety mam zasłonięte przez 80% czasu.
Jak duży jest pokój ? 3mx5m
jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX-46G30E
jakie programy najczęściej oglądasz? Gram/internet/filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? Wieczorem
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? Bez
wolisz obraz ostry czy łagodny ? Ostry
matryca błyszcząca czy matowa? Obojętnie
preferowana wielkość telewizora? 46
preferowana marka ? Obojętnie
czego nie lubisz w telewizorach? Przebajerowania, zbyt dużego poboru prądu
jakie urządzenia będą podłączone ? Komputer, może w przyszłości Polsat Cyfrowy
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 1% TV, 99% komputer
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost
czy ważne jest wifi ? Może go nie być
czy będziesz korzystać z widgetów ? Nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie, wystarczy z pod kompa
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polsakimi znakami ? Nie musi
ma mieć 3D ? Nie musi
ma mieć slot na karty SD ? Nie musi
ma mieć tuner DVB-S ? Nie musi
jakimi złączami ? 2xHDMI obowiązkowo
jaki masz sygnał ? -
ile programów HD ? -
ma stać czy wisieć ? Obojętnie
jaka klasa cenowa ? ~3500zł

Edit: Chciałem temat umieścić w dziale głównym LCD, ale przez problemy z przekierowaniem, nie bylem w stanie.
 
Ostatnia edycja:

martinno

New member
no tak, ja też czekałem na 46VL748 - też pod kompa chciał go kupić, myślałem że przez świętami cena spadnie poniżej 3k a teraz szukam i szukam i nigdzie nie ma juz tego modelu... co jest ? :| wyprzedany ? :(
 
Do góry