Toshiba 40TL939 - problem?

Shadow_t

New member
Witam!

Zakupiłem telewizor Toshiba 40TL939.

TV na ogól działa "stabilnie" jednak czasem potrafi się zawiesić w pewnych sytuacjach:
- podczas ustawiania parametrów obrazu - przy zmianie dużej ilości parametrów
- przy wejściu w media player -> usb media player - i tutaj (1-2 przypadki) obraz się zamroził przebijając co chwilę zieloną "tapetą"
w obydwu sytuacjach = 0 reakcji pilota, po powiedzmy 30 sek TV sam się wyłączy po czym włączy

Kolejna sprawa DVB-T o ile czeskie kanały przełączają się szybko, o tyle na większości pl stacji po przełączeniu przez pierwsze 2 sek obraz zwalnia po czym już działa płynnie

- przy zmianie większej ilości parametrów obrazu na dvb-t można było odczuć drobne przycinanie się obrazu

- w trybie DOM nie mogę zmienić temperatury poszczególnych składowych (RGB) - suwaki są nieaktywne, można ejdynie ogólnie wybrać z trybu: zimny, naturalny, ciepły
-> myśle że te opcje powinny być dostępne - po kalibracji innych parametrów - obraz prezentuje się całkiem dobrze, natomiast w pewnych scenach biel zachodzi lekko niebieskim


- w media player (pomijając fakt że nie czyta TXT; pl znaków SRT) część divx potrafi lekko pływać (być może kodeki)

- tutaj nasuwa się pytanie czy coś nie halo z softem, nie wyrabia procesor?

Będę wdzięczny za sugestie

pzdr
 

terlik87

New member
można było odczuć drobne przycinanie się obrazu

Cześć zakupiłem Sobie ten TV bo moja kobieta mówiła, że Sony HX850 to za duży koszt... i mamy inne wydatki. Ale do rzeczy.

Po podłączeniu TV i ustawieniu 1080i obraz ciągle na kanałach HD się przycina. Co chwile przygasa. Nie da się oglądać. jak włączam informację na pilocie to pokazuje że Odświerzanie to 50Mhz. Przecież ten TV powinien mieć 200Mhz? Wiesz kolego gdzie to zmienić? Do TV przysiądę 26 Grudnia. jeśli masz czas to możemy usiąść na SKypie lub gg ;)
 

rockdj87

New member
Własnie już zarezerwowałem ten tv w sklepie, bo zasugerowałem się świetnymi parametrami w stosunku do ceny. Dzisiaj byłem w sklepie i długo obserwowałem ten model chociaż lepiej moim zdaniem wyglądał Sony KDL-40EX650 w tej samej cenie i ze 100hz, jednak wybrałem toshibe bo myslałem że to może kwestia regulacji odbiornika. Udało się Wam się zmienić coś w ustawieniach by obraz był lepszy? chodzi o tą częstotliwość i niebieski kolor przy wyświetlaniu czerni i bieli.
 

Shadow_t

New member
Jeśli chodzi o niebieski kolor - nie pozbyłem się tego efektu na trybie standardowym, tryby hollywood całkiem nieźle niwelują ten efekt

w kwestii płynności proponuje w zaawansowanych ustawieniach obrazu a konkretnie ClearScan ustawić na standardowy lub wyłączyć całkowicie
 

terlik87

New member
Ustawiłem na STANDARDOWY :) Jest w miarę ok. Typ kolorów ustawiłem na STANDARDOWY :) chyba też jest najlepiej. DZIĘKUJĘ :) Za wszystko :)
 

rockdj87

New member
już mi mam ten Tvik od tygodnia i moim zdaniem jak za taką cene, tzn 2300 to jest dobry sprzęt. sygnał cyfrowy bajka, analogowy trochę śnieży, ale to chyba bardziej zależy od jakości sygnału. testowałem płynność obrazu na zwiastunie AVENGERSÓW na youtubie w trybie "hollywood pro" i musze przyznać że fajnie sie ogląda :) bardzo mi się podoba efekt teatru tzn ta "nienaturalna płynność" wiadomo że 800hz to nie ejst ale 200hz naprawde daje radę. można z przyjemnością oglądać dynamiczne sceny. co to wifi to mimo tego iż mój router stał blisko toshiby na ekranie pisało że sygnał jest słaby albo conajwyzej średni. dziwne. ale internet działał dobrze. co do toshiba places to nie mam porównania z innymi sprzętami ale jest facebook twitter i sporo innych aplikacji. jednak przeglądarką ciężko się serfuje po necie, ale za to dobrze sie z youtuba ogląda filmiki. konwerter 2d na 3d mi osobiscie nie pryzpadł do gustu. a filmów stricte 3D jeszcze nie oglądałem na nim. troche obudowa tandetnie wykonana, ale plus za cienkie ramki
 
Do góry