Toshiba 22AV733 - czy dobry wybór?

heaverq

New member
Witam, przymierzam się do zakupu TV do niewielkiego pokoju, pierwotnie miał to być jakiś 26' ale budżet do 1000zł ograniczył wybór do Funai LH8-M26, niestety niewiele wiem o tej firmie, nie budzi mojego zaufania a sprzeczne opinie na jej temat nie dają pewności, w każdym bądź razie zdecydowałem że poszukam czegoś mniejszego ale z pewną i znaną marką, wpadła mi więc w oko wymieniona w tytule 22' Toshiba, niestety opinii na jej temat niewiele znalazłem, sam też specjalnie się nie znam na TV dlatego byłbym wdzięczny za komentarze co do tego modelu, czy w ogóle warto się nim interesować a może jest coś lepszego do 1k zł?:]
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Funaj to też dobra japońska firma- produkuje dobre i tanie TV, choć na matrycach starszej generacji.
W tej cenie nie znalazłem innego TV.
Opis modelu 22av733 wygląda mniej więcej tak:
Przekątna ekranu 22
Rozdzielczość 1366 x 768
Kontrast dynamiczny 10000:1
Czas reakcji matrycy(GTG): 5
HD READY MPEG 4 USB-jpeg
Obraz Format obrazu 16/9, Kąt widzenia 170/160 stopni, MPEG-2, Automatyczna regulacja podświetlenia, DVB-T, DVB-C, Sześcioosiowa regulacja kolorów(RGB+ żółty, cyjan i magenta), Dokładne skanowanie obrazu 1:1(bez przycinania), Konfiguracja: Menu wyświetlane na ekranie (OSD), Tryb hotelowy(klonowanie USB), Tryb ramki na zdjęcia, Nagłośnienie System fonii: stereo, Moc głośników[W] 2x3W, Technologia Bass Boost(Mocny i czysty dźwięk, akcent na basy) Złącza: HDMI 2, Euro 2, PC, Komponent , Wyjście słuchawkowe, Zużycie prądu(max) 55W

Teraz najważniejsze obraz-z mojej pracy w sklepie(Sprzedanych około 20sztuk 22AV733 i 22av703) wynika, że tylko ten funai może się równać jakością obrazu z tą tośką. Świetna jakość SD, mocny dźwięk, brak odbić i dobre kąty widzenia.
Zdecydowanie polecam i będę polecał ten TV w kwocie do 1200zł-bo tyle jest wart:)
Masz pewność, że jakość komponentów i złożenia jest wysoka, gdyż ten Tv jest produkowany pod Wrocławiem, a model 22AV703 już w Czechach.
W 26calach ten Tv jest również świetny. Od 26AV733 lepiej świeci tylko Sony 26EX300(ale o 400zł droższy)
 

heaverq

New member
Mówisz że 1200zł jest wart? Aby cały czas była mowa o 22AV733?;) Znalazłem go w sklepie Sferis za 879zł, dlatego mnie zainteresował. W każdym bądź razie dzięki za odpowiedź, przekonałeś mnie że warto w niego zainwestować, oczywiście będę wdzięczny jak ktoś jeszcze podzieli się swoimi spostrzeżeniami na jego temat:)


Edit: niespodziewanie wzrósł mi budżet o 200zł, w Agito za 1199zł mogę wziąć 26AV733, rozumiem że poza przekątną i większym kontrastem to dokładnie to samo?
 
Ostatnia edycja:

Kampaj

New member
Bez reklam
Max 1200zł. Ja go za 999sprzedaję:p Za 1200 pewnie lepszą 22cale znajdziesz.
Tak to jest ten sam model.
 

rafix01

Member
Bez reklam
czy toshiba 22AV733 ma czujnik oświetlenia a zarazem automatyczne dostosowania jasności matrycy w zależności od oświetlenia pomieszczenia...jakoś nigdzie o tym nie wyczytałem :niewiem:
 
Do góry