To ja i oto mój problem ;)

gracz05

New member
Witam, do tej pory czytałem "wasze" forum, gdyż nie miałem potrzeby rejestracji. Na moje pytania znajdowałem tu odpowiedź bez potrzeby ich zadawania. I pojawiał się w końcu problem, ale od początku. Mam na imię Daniel, mam 28lat. Posiadam w domu Cyfrę Plus z tunerem Philips PVR HD oraz Polsat z tunerem Echostar HD DVR 7400. Do tego mam amplituner stereofooniczny HK 3490 i dwie kolumny Tonsil Siesta. Całość uzupełnia 4 letni już 32 calowy Samsung z jednym wejściem HDMI. I tu pojawia się moje pytanie: Jak mam podłączyć oba dekodery do tego jednego wejścia HDMI tak by działały naprzemiennie. Kupiłem prosty rozdzielacz sygnału hdmi ale okazało się, że nic to nie daje bo musi być on podłączony do źródła, a nie do wejścia. Tzn. jak podłączam go do telewizora i do dwóch wejść wpinam po jednym tunerze, żaden sygnał nie dochodzi. Czy jest w ogóle możliwość oglądania przeze mnie kanałów w jakości hd bez ciągłego wypinania i podmieniania kabli hdmi za telewizorem. Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam serdecznie.
 
Do góry