TH-42PY800P, brak sygnału na wszystkich HDMI

spikeff

New member
Witajcie

Może ktoś pomoże.
Na wyłączonym TV, podłączałem dekoder sat telewizji n. Po podłączeniu przewodów satelitarnych do dekodera i podłączeniu przewodu HDMI z dekodera do TV, jednym ruchem włożyłem wtyczkę listwy przepięciowej do gniazdka elektrycznego, do której podpięty był dekoder i TV.
Powstał zwarcie, aż poszły główne korki na pionie. Do dziś nie wiem dla czego.

Od tamtej pory na wszystkich portach HDMI i gnieździe antenowym po podaniu sygnału nie ma obrazu w TV !

Co robić ? Czy do wymiany będzie cała płyta ?

Może ma ktoś schemat elektryczny tego TV, lub ma ktoś wiedzę, kto chce sprzedać taki uszkodzony TV (oczywiście ze sprawną płytą z portami HDMI)
Może ma ktoś dojście gdzie można nabyć taką płytę i za ile i jaki to jest symbol tej płyty?

Lub jeśli macie jakieś inne sugestie naprawy, sprawdzenia, wymiany, zakupu, to proszę o pomoc

Z góry dziękuję
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czeka Cię serwis. Zależy jak Cię potraktują. Być może że uszkodzone zostały tylko wejścia hdmi. Ale to serwis decyduje.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witajcie

Może ktoś pomoże.
Na wyłączonym TV, podłączałem dekoder sat telewizji n. Po podłączeniu przewodów satelitarnych do dekodera i podłączeniu przewodu HDMI z dekodera do TV, jednym ruchem włożyłem wtyczkę listwy przepięciowej do gniazdka elektrycznego, do której podpięty był dekoder i TV.
Powstał zwarcie, aż poszły główne korki na pionie. Do dziś nie wiem dla czego.

Od tamtej pory na wszystkich portach HDMI i gnieździe antenowym po podaniu sygnału nie ma obrazu w TV !

Co robić ? Czy do wymiany będzie cała płyta ?

Może ma ktoś schemat elektryczny tego TV, lub ma ktoś wiedzę, kto chce sprzedać taki uszkodzony TV (oczywiście ze sprawną płytą z portami HDMI)
Może ma ktoś dojście gdzie można nabyć taką płytę i za ile i jaki to jest symbol tej płyty?

Lub jeśli macie jakieś inne sugestie naprawy, sprawdzenia, wymiany, zakupu, to proszę o pomoc

Z góry dziękuję

taką operację wieńczy się nie wkądając czy wyjmując wtyczkę tylko masz przełącznik Off/on na listwie antyprzepięciowej - serwis niestety oby płyty głownej nie wymieniali...:cry:
 
Do góry