TH-42PY8 czy TH-42PY80P

nedudej

New member
Starałem się odnaleźć odpowiedz na forum ale bez skutku. Jutro chce kupić telewizor i zastanawiam się czy te dwa modele czymś się różnią czy tylko kolorem obudowy?

Dziwna jest cena, chciałem go kupić w EURO RTV AGD i tam cena TH-42PY80p jest o 700zł większa od TH-42PY8.

Pozdrawiam.

edit:

Teraz rzuciło mi się w oczy coś takiego

Model droższy ma:

Współczynniki kontrastu statycznego: 30000 :1
Współczynniki kontrastu dynamicznego: 1000000 :1

Tańszy ma tylko:
Współczynniki kontrastu statycznego: 20000 :1

Czy warto dopłacać? 
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
jak zauważyłes różnice są jedynie w obudowie , kontraście itp i złączach, PY80 posiada złącze kart SD i wyjście dvi, jeśli edziesz tego potrzebował to kupuj PY80 jesli nie to możesz kupić PY8 bo różnić w kontrascie zabardzo nie zauwazysz, chyba że masz BRD itp
 

nedudej

New member
wlasciwie tv chce uzywac do grania (xbox 360) mam tez telewizje N,

martwi mnie jednak brak DVI, to jedyna droga zeby uzyskac konkretna rozdzielczosc po podleczeniu do kompa? czy mozna spokojnie kupic jakies przejscie z HDMI na cos co obsluguje karta graficzna? np wlasnie dvi?
(widze ze na allegro sa takie kable wiec chyba mozna smialo tak laczyc i uzyskac rozdzielczosc fullhd?)

Dodatkowo mam jeszcze 2 glupie pytania, co to jest BRD?
i jaki jest rozmiar kartonu z telewizorem bo nie wiem czy uda mi sie to do auta zmiescic,

dzieki za odpowiedz :)

edit:

tak czytam recenzje na necie i srednio sie wypowiadaja o tym telewizorze, kurcze jest cos lepszego w tej cenie?
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
BRD to Blue Ray Disc:)

A co do tv to ja radziłbym wybrac PY80 bo jest dobrze wyposażony i ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości zwłaszcza,że FULL HD,a obraz ma piękny:)

Jeśli chodzi o rozmiar kartonu to dokładnie nie znam,ale wiem,że 42" można zmieścic w fabii więc jeśli masz conajmniej takie auto to składasz kanape i spokojnie wejdzie,ale przewoz pionowo:)


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

nedudej

New member
mialem zamiar niedlugo dokupic sobie ps3 a w tym bluray,

z postów w tym temacie wynika ze model 42py8 nie nadaje sie do ogladania filmow brd? jak to wyglada z modelem 42py80?

Dodatkowo chodzilem troche po mm, saturnie, euro rtv agd i widzialem taki efekt ze na czesci telewizorow z wlaczonym filmem bluray efekt byl taki ze nie bylo to plynne, obraz przeskakiwal lekko, nie pamietam na jakich telewizorach dokladnie, ale chcialbym jednak nie doswiadczyc takiego efektu.
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
a czemu ma sie nie nadawać? nadaje sie jak kazdy nowy tv , nie tylko PS3 ma blueray , a co do kontastów to jesl;i jesteś naprawde zapalonym kinomanem i znasz sie na wszystkich nowinkach technicznych to będziesz widział różnicę że ten ma inną barwe kolorów (bardziej nasyconą) a ten mniej, ale dla mnie np jest to bez znaczenia bo i tak w szybkich scenach okiem tego nie wychwycę. PY80 ma lepsze wyposarzenie i jesli je wykorzystasz w 100% to jak najbardziej ok

a to czy tv ma DVi czy nie to bardziej wygoda bo przeciez jest hdmi.

a co do przeskakiwania obrazu HD to raczej nie wina TV a jego podłaczenia do urządzenia bądz samego urządzenia. A może była włożona zużyta i porysowana płyta, a może odwarzacz BR był już zjechany lub połączenie kablem niewłasciwe.
 
Ostatnia edycja:

nedudej

New member
dobra, dzieki za odpowiedzi :)

Juz mi glowa peka od czytania for, wiec musze sie jeszcze zastanowic czy jakas plazma z tych obu spelni moje oczekiwania, gry beda plynnie chodzic, filmy hd, komputera do pracy nie zamierzam podpinac, od tego mam monitor.

boje sie tylko tego wypalania, w testach pisza raz ze moze sie wypalac, w innych ze to sciema :)

pozdrawiam,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23570 i będzie super.
2aecb99862df1ecfmed.jpg
 

Foxxx24

New member
Kiki Ci bardzo dobrze poradził bo PY85 to świetny sprzęt i można go kupic już za ok 3800zł,a PY80 za jakieś 400-500zł mniej także niewielka różnica więc jeżeli możesz sobie pozwolic na 80tkę to rozważ wyższy model:)


A co do porównywania tv w takich marketach jak wymieniałeś to zupełnie nietrafiony pomysł więc nie przejmuj się bo w domu będzie bez porównania lepszy efekt:)


Pozdrawiam
 

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
PY85 rózni się od PY80 tylko systemem IFC i systemem Real Cinema 24p. Ten pierwszy z tego co wyczytałem nie spisuje się zbyt dobrze i większość użytkowników go wyłącza. Drugi system wykorzystasz tylko w przypadku korzystania z BRD. Tak więc w mojej opinii nie warto wydawać tych 400 zł więcej na PY85. Natomiast w wyborze PY8 vs PY80 wybrałbym PY80.
 

grg666

New member
Stoje przed tym samym dylematem wyboru tv od dluzszego czasu i dzisiaj planowalem zakupic py80 ale ciągle się wacham.

Dodatkowe wyposazenie jest mi nie potrzebne, natomiast najważniejsze roznice w ww. plazmach to fakt iz py80 posiada natywny kontrast wyższy o 50%, funkcje x.v. Colour, tryb 24p oraz wieksza skale odcieni szarosci.

Czy ktos faktycznie widzial roznice w jakosci obrazu pomiedzy py8 a py80 postawionymi obok siebie na takich samych ustawieniach?
Serdecznie prosze osoby obeznane w temacie o wypowiedz w miare mozliwosci jak najszybciej. Byla by to dla mnie bardzo cenna informacja!
Stawiam piwo :D

Rafał
 

Foxxx24

New member
Przy odległości ok 2-3 metrów różnice są widoczne jak najbardziej,ale w przypadku tych dwóch modeli w większości dopłaca się za lepsze wyposażenie (np 3xHDMI czy obsługa SXGA oraz gniazdo na karty SD) i ja osobiście zdecydowanie polecałbym Ci PY80:)


Pozdrawiam
 

nedudej

New member
no ja juz prawie jestem zdecydowany na 42py80 tylko mam jeszcze drobne watpliwosci.

czy w trakcie grania nie wystapi "smuzenie"?
jak wyglada wyswietlanie statycznego obrazu, czytalem ze ponoc efekt wypalania obecnie nie jest czesto spotykany na nowszych plazmach, jezeli oczywiscie damy tam 100/200h na dotarcie sprzetu?
 

Foxxx24

New member
W najnowszych plazmach Panasonica nie ma czegoś takiego jak smużenie,a tak wogóle to jest jedna z wielu zalet w stosunku do LCD właśnie:)
Występuje efekt tzw "green-ghosting",ale to w słabszych modelach PV80 i też nie jest zawsze zauważalny,a w PY80 ja nie słyszałem o czymś takim:)

Co do wypalania to jest dokładnie jak czytałeś czyli obecnie prawie to nie występuje chociaż dobrze jest właśnie w okresie docierania ( ok 200h ) uważac aby np nie oglądac kilkanaście godzin tego samego kanału albo nie wyświetlac obrazu statycznego z konsoli czy kompa i jest takie zalecenie nawet w instrukcji:)


Pozdrawiam
 

mexxmen30

New member
A ja tam mam 42py8p i naprawde mała roznica miedzy 30000:1 a 20000:1 poco mi czytnik kart z reszta chciałem cała czarna obudowe a wyzsze maja juz srebrny pasek na dole no fakt moze ten brak jednego HDMI ale jak wisi na scianie i mialbym miec od przodu podlaczone cos i widoczny kabel to by mnie szlag trafił i kto tu pisze ze nie obsuguje BR zasiagnołem opini i to model fullhd wiec tylko trzeba miec odtwarzacz w tym systemie, dodam jeszcze jedno podobno w seri py85 sa mniej słyszalne wiatraki ale tak na moje ucho to słychac je tak samo jak ktos ma mało mebli w pokoju i w gipsach wieczorami przy małym naterzeniu głosu moze to wkurzac troche słychac szum...............
 

XoR

New member
Foxxx24 napisał:
Występuje efekt tzw "green-ghosting",ale to w słabszych modelach PV80 i też nie jest zawsze zauważalny,a w PY80 ja nie słyszałem o czymś takim:)
Ten efekt występuje na każdej plazmie i FullHD nic tutaj nie zmienia w tej materii.

Tutaj masz fajny pokaz na co stać panasa PZ85 (na samym końcu filmiku) : http://pl.youtube.com/watch?v=v_el6Zttd60 :mrgreen:

Takie uroki technologii PDP i nic się na to nie poradzi :(

ps. Tutaj lepszy przykład: http://pl.youtube.com/watch?v=tSqWOW1cOYY&NR=1
 

Foxxx24

New member
No ten pierwszy przykład dobry,ale w drugim to musiałem się dobrze przyjrzec,ale mi i tak na graniu na plazmie nie zależy więc ciężko raczej będzie uświadczyc to zjawisko zwłaszcza w modelu PY800!:)
 
Do góry