Temat boomerang sub na pomieszczenie ~24

gregorus

New member
Witam!

Wiem, tematów było wiele, liczę że jeszcze raz pomożecie ;).
Mam pomieszczenia do kina w domu około 24m2, dobrze wygłuszone (wykładzina z grubym podkładem, tuby z wełną w narożnikach pomieszczenia, miękkie fotele). Zamierzam kupić suba (niestety mało kasy mogę wydać max 2300) i zastanawiałem się nad:
Velodyne Impact 10, Impact 12 i Rel T5. Zależy mi, aby był w miarę uniwersalny do muzyki, kina i PS3. Co możecie polecić? (Impact 10 i Rel T5 nie są za małe na mój pokój?).

Pozdrawiam,
Grzegorz
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja ma Rel-a T5 na 19m2 i jest ok. Ty masz 5 metrów więcej więc ciężko powiedzieć. Sub jest mały i niepozorny, ale potrafi zaskoczyć. W muzyce sobie spokojnie poradzi, czy filmach może trochę zabraknąć. Na Twój metraż idealny byłby Rel T7, tylko niestety jest sporo droższy. Jeśli szukasz uniwersalnego suba to powinieneś szukać konstrukcji zamkniętej bo bas będzie szybszy i bardzie kontrolowany. W takiej konstrukcji nie za drogich kojarzę jeszcze JBL SUB 550P, Kef Q400b. Jak grają nie wiem. Velodyne też robi świetne suby. Na pewno świetnie sprawdzą się przy filmach.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Może Ci się uda Velodyne CHT 12Q Subwoofer aktywny (3748817421) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
lub Sprzedam Subwoofer Velodyne CHT - 12Q (3766065494) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Co do jakości basu w filmach, mowa o moim subie, to jest o.k. W muzyce pewnie konstrukcja zamknięta będzie lepsza, bas będzie bardziej kontrolowany. Ja rzadko używam suma w muzyce, kiedyś zatkałem BR w subie, basu zrobiło się mniej ale stał się szybszy bardziej zwarty. BR daje lepsze tąpnięcie w filmie, przynajmniej w subie o którym piszę Vel CHT 10. Myślę że CHT 12 z aukcji sprawdziłby się super w Twoim pomieszczeniu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gregorus

New member
I bądź tu mądry :)
Dzięki za odpowiedzi - trochę się boję kupna używki (w sumie nigdy nie wiadomo jak użytkowany był sub).
Ogólnie - jak zachowuje się większy sub w mniejszym pomieszczeniu? Warto kupować subwoofer z 'zapasem' mocy?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Kupno używki zawsze wiąże się z ryzykiem, ja swoje kolumny, za wyjątkiem centrala i suba, kupowałem używane i jestem zadowolony, stan idealny. Co do zapasu mocy, swojego suba kręcę na 1/3 mocy na 16m2, wcześniej miałem słabszego suba firmy Jamo i lubiał zapluć basem a to dziwnie się słucha podczas filmu. Ja lubię jak bas masuje klatę:) podczas seansu filmowego a bas nie jest zniekształcony. Wybór jest trudny za takie pieniądze, dwa lata temu za mojego dałem 2400zł i myslę że taki dałby radę w Twoim metrażu. Co do nowych to propozycje zostały przedstawione przez Pawła, może coś znajdziesz z firmy Magnat, znajomy ma takiego na 25m2 i daje sobie radę (tylko film), jeszcze swego czasu Jamo robiło serie sub650
ponoć w tej kwocie bardzo przyzwoity sub, to tyle. Powodzenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hubuss1

New member
posiadam jamo sub650 w muzie świetnie, w kinie tez daje rade :) mysle ze jest wart swojej ceny tym bardziej ze sporo Ci zostanie to kupisz 2 :p
 
Do góry