Telewizor Z Tunerem Cyfrowym Dvb-t

REBUS82

New member
Czy kupując telewizor z takim dekoderem podłączając do niego analogowa kablówke która teraz posiadam w UPC bedę mógł odbierać sygnał cyfrowy.
Czy dekoder ten przekształci sygnał analogowej tv kablowej na cyfrową.
Prosze o pomoc w tym temacie.
 

bubu54142

New member
Po kolei.Sygnał z kablówki przesyła tylko to co nadaje Twój operator.Żadnych sygnałów z zewnątrz.Analogowych i cyfrowych.Nie wiem jaki masz telewizor z dekoderem DVB-t,MPEG-2 czy 4.To ważne.Standard w Polsce ustalono na MPEG-4.Jeżeli jesteś w zasięgu nadajnika telewizji cyfrowej Dvb-t i w zależności od odległości wystarczy zwykła antena telewizyjna dachowa albo nawet kawałek drutu jak blisko.Dekodera do tego nie mieszaj,nic to nie da.Musisz zastosować jakiś sumator sygnałów aby bez przełączania wtyczek mieć jedno i drugie.
 

Mikele

New member
DVB-T to nowy, cyfrowy, standard nadawania telewizji naziemnej - skompresowany sygnał rozsyłany jest nadajników naziemnych.
 

REBUS82

New member
Pytanko

Nie posiadam narazie zadnego tv gdyz zamierza dopiero kupic.Widziałem takie modele lg z wbudowanym dekoderem cyfrowym i stad moje pytanie czy posiadajac kablowke jest sens kupowania takiego tv z dekoderem.

Czy kablowa siec rozprowadzajac sygnal rozpowszechnia go do wszystkich cyfrowo a ja z racji ze nie mam tv i dekodera cyfrowego nie odbieram go i mem jedynie analogowy sygnal i posiadajac dekoder w tv przeksztalce go z analogowego na cyfrowy czy tez sygnal cyfrowy jest rozpowszechniany indywidualnie dla odbiory dopiero p[o podoisaniu stosownej umowy?
Mam tez pytanko co sadzicie o tv lg lh5000 a lg lh 7000 który według was jest lepszym modelem.
Czy bluetooth w tv jest fajnym gadzetem i jak sie ono sprawdza w modelach tv?
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
Sygnał cyfrowy z kablówki,np UPC czy ASTRA,możesz uzyskać tylko posiadając odpowiedni dekoder,który otrzymujesz od telewizji kablowej.

Natomiast w tv masz tuner DVB-T czyli "cyfrowej telewizji naziemnej" i możesz go spokojnie wykorzystać podłączając zwykłą antenę dachową.
Wówczas uzyskujesz dostęp do kanałów, które obecnie działają w systemie kodowania MPEG-4, pod warunkiem oczywiście,że tuner będzie MPEG-4,a nie 2.
Sam tuner nie przekształci sygnału z analogowego na cyfrowy gdyż sygnał taki,a nie inny wychodzi bezpośrednio od nadawcy i ani Ty ani tuner w tv go nie zmieni.


Pozdrawiam:)
 
Do góry