Telewizor SAMSUNG UE55NU8002

daredevil07

New member
Znalazłem w ofercie neonetu SAMSUNGa UE55NU8002 za 3k (cena wydaje mi się korzystna) i rozważam jego zakup. Po przejrzeniu testów, opisów, recenzji itp. główny minus to brak DTS (obecnie bardziej korzystam z netflixa także to nie problem?) oraz "mrużenie" przy powtórkach/sporcie.
Jakie jeszcze braki/wady ma ten telewizor?

8002 od podobnych z serii NU80 różni się plastikowym pilotem i czymś jeszcze?

TV potrzebuję głównie do oglądania sportu, netflixa i czasami do xboxa (tu wg opinii tv wypada bardzo dobrze). Oglądany będzie na wprost.

Budżet max. do 3500 (wolałbym się zamknąć w 3000) dlatego rozważam też wstrzymanie się jeszcze w czasie i poczekanie na inne okazje.

Mam jeszcze trochę nietypowe pytanie odnośnie podstawy - znalazłem informację o "odcisku stopy" - minimalny rozmiar mebla wynosi 88cm. Czy telewizor będzie stabilnie stał przy mniejszym podłożu np. 74cm?
 

miroski

Member
Mam ten telewizor w wersji 65" od kilku tygodni. Ma dwie wady o których mało się pisze a mogą być istotne. Słaba karta sieciowa. U mnie TV stoi 4 m. od routera (za ścianą i meblami) i Internet po wifi tylko ok. 25mbps. Na kablu 70-80mbps. czyli też bez szału. Wadliwy tryb Motion Plus. Jeżeli ktoś lubi nawet niewielkie upłynnienie ruchu to nie Samsung. Włączenie tej funkcji powoduje artefakty. Jest tak u mnie na treściach z Horizona UPC. Innych źródeł na razie nie sprawdzałem.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Miroski albo nie umiesz używać tego trybu albo masz skiszony tv bo Samsung ma najlepszy upłynniacz. Poza tym sprawdź czy problemem nie jest dekoder upc. Poza tym 70-80mbps to chyba wystarczająco do buforowania szybko treści 4k hdr z youtube i netfliksa, ja mam łącze 30mb i youtube czy netfliks śmigają plynnie w 4k.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie. Potwierdzam co do uplynniacza. Mam Samsunga model MU9002 i pod względem płynności w porównaniu do konkurencji jest fajna różnica...
 
Do góry