Telewizor Plazmowy do 3000zł

bryx

New member
Witam. Chce kupić nowy telewizor do 3tyś zł zastanawiam sie nad kupnem plazmy lecz nie jestem do końca pewny czy lepiej wybrać LCD czy plazme w tej kwocie. wymagania to full HD i około 40 cali może być trochę mniej lub więcej. z góry dziękuje za rady ;)
 

bryx

New member
pokuj średnio oświetlony raczej nie należy do jasnych. A przeznaczenie to normalne ogladanie TV(cyfrowy polsat) od czasu do czasu filmy na DVD
 

howard_be

New member
Szymko napisał:
A jezeli pokoj jest jasno oswietlony to bardziej nadaje sie plazma czy lcd ?

Każdy nowy dostaje od Admina link do ciekawego tematu z podstawami w temacie Plazma czy LCD... warto przeczytać.
Dla jasnych pomieszczeń, z dużą ilością światła dziennego, których nie daje się zaciemnić (w razie potrzeby - żaluzje, rolety itd.) raczej LCD.
 

howard_be

New member
Witam, połączę się do tematu bo mniej więcej tyle samo chcę wydać i liczę, że coś mi doradzicie bo szczerze mówiąc puchnie mi juz głowa od czytania... a muszę coś wybrać bo padł mi własnie tv i czas już na coś nowego.
Przeczytałem już wiele tematów i mam już jakieś zdanie na ten temat. Rczaej plazama chyba, że ktoś przekona mnie, że dla mnie będzie lepiej LCD.

Budżet: do 3 tyś

Sygnał: na tą chwilę tradycyjna siatka, trochę edukacyjnie SaTV i przez 13 m-cy Cyfra+ Potem zobaczymy jaka będzie oferta platform (może znów coś z cyfrowej w promocji) jeśli nić ciekawego to zostanie siatka, TnK (jest tam mój ulubiony TVN24) i może coś z SaTV (zobaczymy na jakim etapie edukacji będę)
Sygnał HD mam teraz przez 4 m-ce w promocji za free ale potem patrząc na to, że będę oglądał TV z ponad 3 m to raczej nie wchodzę w ta ofertę.
Czyli głównie cyfrowy SD

Co najcześciej oglądam: wspomniane TVN24 (SaTV i inne informacyjne (SaTV, analog), jak mam czas filmy (SaTV, DVD, rzadziej DiVX) dużo koncertów z DVD.
Hobby: internet (planuję tuner satelitarny z podłączeniem do Internetu) więc pewnie zdarzu się grzebanie w internecie z w pokoju na kanapie

Żródła sygnału: sat, siatka, DVD (może z czasem Blueray - bo za moment siądzie mi DVD a ponieważ planuję tuner sat z dyskiem to raczej kupię odtwarzacz BR a nagrania będę robił na dysku z satv). Od czasu do czasu zdarza mi się zagrać na XBOXie (1-ka, z czasem jak stanieje być może pojawi się PS3 ale to kwestia 3 lat a za ten czas to być może zmieni się TV ;) )

Otoczenie:
> oglądać będę w stosunkowo jasnym pokoju - pokój po stronie południowo zachodniej, jasno pomalowany z jasną podłogą,
> oglądam najczęściej popołudniami i wieczorami (po pracy) wyjątek weekendy i świeta wtedy zdarza się różne pory od rana do wieczora
> oglądać będę w odległości ok. 3,5 m po lewej mam okno od południa, za telewizorem po prawej okno od zachodu (są rolety więc da się ściemnić). Telewizor będzie na ścianie zachodniej w rogu - sprawdzałem dziś na płycie szkła bez rolet w tym pomieszczenu widać na szkle odbicia ale są rolety więc nie widzę problemu aby ta stronę południową zaciągnąć roletą)

Jakimi zlączami dysponuję
- antena (siatka)
- EURO (magnetowid, nagrywarka DVD)
- Component (nagrywarka DVD, tuner sat)
- DVD
- HDMI (przyszłościowo planowany tuner sat, blueray, PS3)

Jak wspomniałem spuchła mi głowa od informacji jakie pochłonąłem przez te kilka dni.
Wychodzi mi, że nie mam co pchcać się w rozdzielczość HD bo przede wszystkim oglądam TV "z daleka" (ponad 3 m = brak wyrażnych róźnic)
poza planowanym Bluerayem nie przewiduję w tym momencie sygnału HD.

Ponieważ telewizor głównie służy mi do oglądania wyszedłem z założenia, że wchodzę w plazmę z powodu lepszych warażeń estetycznych.
42 cale może być małe na tą odległość ale 46 chyba wpydatnie na tą chwilę poza moje widełki cenowe ;(

Planuję zakup tunera sat z półki wynalazków typu AZBOX HD, IPBox 9000, Dreamboz, Technisat S2) => Twintuner, HD, dysk, USB, LAN, i inne multimedialne wynalazki więc takich wynalazków nie muszę mieć w TV (nie potrzebuję DVB w TV bo w Sat mogę włożyć głowicę z odpowiednim systemem cyfrowej telewizji naziemnej - jak w końcu ustalą sobie w czym chcą nadawać (MPEG2 /MPEG4)

Co więc koledzy radzicie za te 3 tyś => liczę na coś co będzie wypasione (w tym pułapie cenowym) w kwesti obrazu - najlepszy obraz , najlepsza kontrola obrazu. Kocham żywe kontrastowe, ostre, zimne obrazy. Pastele mnie nie kręcą.
Dzwięk i tak puszczam na AV Center więc TV nie musi grać?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Do góry