Telewizor plazmowy 42 cale

AdamiakAdam

New member
Witam wszystkich. Mam problem z wyszukaniem telewizora plazmy full hd 42 cale o rozdzielczości 1920x1080. Mam 3 telewizory na oku: Panasonic TX-P42UT50E, Panasonic TX-P42G30E oraz TX-P42ST30. Byłem zdecydowany na ten pierwszy lecz podobno odbija się od niego jak od lustra. Teraz sam nie wiem, który z nich wybrać. Bardzo chwalony jest podobno TX-P42ST50 lecz to trochę dla mnie za wiele za telewizor. Obecnie najlepszym wyborem jest chyba P42G30, lecz podobno ma słabe oświetlenie. U dołu opisałem wam więcej szczegółów:

1. Odległość od ekranu: ok. 2,5-3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno zachodnie, światło będzie świecić z boku TV
3. Jak duży jest pokój: 4,7 x 2,9 m z balkonem, więc muszę go powiesić na dłuższej ścianie
4. Preferowana technologia: plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor: obecnie w tym pokoju nie ma żadnego
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, filmy, gry Xbox 360
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: najczęściej po godzinie 15-16
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez światła lub z bardzo małą dawką światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: szczerze mówiąc, nie wiem, co byłoby lepsze w mojej sytuacji: słońce trochę razi, ale mogę zasłonić rolety
11. Preferowana wielkość telewizora: 42 cali (ew. 40-42)
12. Preferowana marka: najlepszymi TV w tym wymiarze jest chyba panasonic
13. Czego nie lubisz w telewizorach: awaryjność, rozmazany obraz przy dynamicznych ruchach, np. podczas meczu piłkarskiego bądź grach na konsole
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Xbox 360, prawd. PC
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 30/70 %
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: telewizor ma być powieszony na wprost kanapy na wysokości ok od 1,2 m do 1,9 m (środek TV będzie na wysokości ok 1,5 m
17. Czy ważne jest Wi-Fi: chciałbym, żeby było, ale niekoniecznie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie muszę
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: byłoby fajnie, ale nie jest to warunek konieczny
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: niekoniecznie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: fajnie by było, ale to nie piorytet
22. Ma mieć 3D: nie musi mieć
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S : tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: Xbox 360 hdmi, komputer pc/ laptop hdmi/usb/przez sieć
26. Jaki masz sygnał: sygnał cyfrowy
27. Ile programów HD: tyle ile wyszuka
28. Ma stać czy wisieć: raczej wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: płynny i ostry obraz, bardzo naturalne kolory, bardzo dobra czerń
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-5 godzin
33. Budżet: ok. 2000 - 2500 zł
 

robhary

New member
Witam wszystkich. Mam problem z wyszukaniem telewizora plazmy full hd 42 cale o rozdzielczości 1920x1080. Mam 3 telewizory na oku: Panasonic TX-P42UT50E, Panasonic TX-P42G30E oraz TX-P42ST30. Byłem zdecydowany na ten pierwszy lecz podobno odbija się od niego jak od lustra. Teraz sam nie wiem, który z nich wybrać. Bardzo chwalony jest podobno TX-P42ST50 lecz to trochę dla mnie za wiele za telewizor. Obecnie najlepszym wyborem jest chyba P42G30, lecz podobno ma słabe oświetlenie. U dołu opisałem wam więcej szczegółów:

1. Odległość od ekranu: ok. 2,5-3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno zachodnie, światło będzie świecić z boku TV
3. Jak duży jest pokój: 4,7 x 2,9 m z balkonem, więc muszę go powiesić na dłuższej ścianie
4. Preferowana technologia: plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor: obecnie w tym pokoju nie ma żadnego
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, filmy, gry Xbox 360
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: najczęściej po godzinie 15-16
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez światła lub z bardzo małą dawką światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: szczerze mówiąc, nie wiem, co byłoby lepsze w mojej sytuacji: słońce trochę razi, ale mogę zasłonić rolety
11. Preferowana wielkość telewizora: 42 cali (ew. 40-42)
12. Preferowana marka: najlepszymi TV w tym wymiarze jest chyba panasonic
13. Czego nie lubisz w telewizorach: awaryjność, rozmazany obraz przy dynamicznych ruchach, np. podczas meczu piłkarskiego bądź grach na konsole
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Xbox 360, prawd. PC
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 30/70 %
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: telewizor ma być powieszony na wprost kanapy na wysokości ok od 1,2 m do 1,9 m (środek TV będzie na wysokości ok 1,5 m
17. Czy ważne jest Wi-Fi: chciałbym, żeby było, ale niekoniecznie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie muszę
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: byłoby fajnie, ale nie jest to warunek konieczny
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: niekoniecznie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: fajnie by było, ale to nie piorytet
22. Ma mieć 3D: nie musi mieć
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S : tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: Xbox 360 hdmi, komputer pc/ laptop hdmi/usb/przez sieć
26. Jaki masz sygnał: sygnał cyfrowy
27. Ile programów HD: tyle ile wyszuka
28. Ma stać czy wisieć: raczej wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: płynny i ostry obraz, bardzo naturalne kolory, bardzo dobra czerń
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-5 godzin
33. Budżet: ok. 2000 - 2500 zł

Kup TX-P42ST50 dzis w Media Markt masz bez VATu 2316.00zł
 
Do góry