Telewizor - pierwsze podejście

michal_g

New member
Cześć,
czytam, czytam forum i głowę mam już kwadratową, a w sklepie nie chcę być 'jeleniem' który kupi to co sprzedawca podstawi, stąd mam pytanie, bardzo ogólne.

Na początek do czego ten telewizor: telewizja satelitarna (Polsat sygnał SD i HD), odtwarzanie filmów (z DVD Philipsa ze scalerem do 1080, może z czasem PS3), trochę sportu pt."piłka nożna". Mój obecny CRT 21' pracuje średnio 2-3h w ciągu dnia, głównie wieczorem (za dnia nie ma czasu, a jak czas jest w słoneczny dzień to są zasłony...). Obok stoi KD z 4 HDMI, więc telewizor musi mieć 1 gniazdo (najlepiej z CEC), bo więcej nie trzeba. USB, SD,divx, wifi, internet... zbędne - od tego są inne klamoty. Dystans od widza to 3,5m, wszystkie stanowiska skupione blisko siebie, więc kąty widzenia nie będą szerokie, a Tv zawiśnie na ścianie (taki jest plan na początek).

Wstępnie myślałem na poważnie o plaźmie Panasonica (42G....), ale mam wątpliwości czy aby na pewno te 3000 zł to nie będzie przegięcie w moim przypadku.
Czy możecie podpowiedzieć na które modele telewizorów warto spojrzeć, w cenie do 2500 zł? Zaznaczę, że nie interesuje mnie teoretyczna wyższość plazmy nad lcd, czy jednej firmy nad drugą, tylko krótka lista aktualnych modeli telewizorów (lcd, plazma), które mógłbym porównać w "większym sklepie rtv" by nie stracić dnia i wyjść z niczym.

Pozdrawiam

Michał
 

yorkhey

New member
Cześć! Mówią, że pierwsza myśl jest najlepsza... Porównaj dla świętego spokoju inne modele Panasonica - serie S i X, ale jeśli Cię stać bierz G
 
Do góry