Telewizor PDP 3D full HD 46-50" pomoc w wyborze

leonrl

New member
Witam

W końcu nadszedł czas na zmianę poczciwego telewizora kineskopowego 32". Po krotce przedstawię do czego będzie wykorzystywany telewizor, a wiec głownie to filmy oraz programy w fullHD 1080p/1080i w telewizji cyfrowej (Cyfra+) co najmniej 6h dziennie niekiedy 10, sporadycznie filmy za pośrednictwem komputera, w przyszłości może jakaś konsola pełniąca funkcje blue-ray oraz w niedalekiej przyszłości 3D. Pokój 40m2 dość nasłoneczniony ale z tym nie będzie problemu, żaluje, rolety i tego typu rzeczy, które w wystarczającym stopniu zniwelują działanie promieni słonecznych w pomieszczeniu. Telewizor oczywiści zamontowany na ścianie.

Po zapoznaniu z licznymi recenzjami oraz niewystarczającymi opiniami, wciąż borykam się z wyborem odpowiedniego telewizora plazmowego z obsługa 3D. Wybór padł na 3 modele plazm:

- Panasonic TX-P50UT30 w tej klasie cenowej dość pozytywne opinie obraz podobno znacznie lepszy od poniższego samsunga.
- Samsung PS51D550 opinie zbliżone do poprzednika aczkolwiek sporo ludzi narzeka na mulące menu, cholerykiem nie jestem ale granice wytrzymałości posiadam.
- Panasonic TX-P46ST30 z parametrów telewizor znacznie przewyższa konkurentów, model o klasę wyżej, większy kontrast oraz filtr wysoko kontrastowy czyli to wszystko co oferuje NeoPlazma.

Nie ukrywam ze wielkość nie ma znaczenia bo jednak 50cali to nie 46, aczkolwiek idąc w przyszłość
technologie maja większe znaczenie.

Proszę o wypowiedzi użytkowników, wiadomo każdy chwali swoje, chciałbym się dowiedzieć co przemawiało za wyborem tego konkretnego? możne jakieś inne sugestie dotyczące wyboru telewizora?

Nie ukrywam że zużycie energii jest dla mnie równie istotne, dla powyzszych modeli wynosi ono w ciągu roku licząc 4h dziennie w przedziale 230-250 kWh, nie wiem w jakich warunkach producenci testowali je, dlatego uwagi są mile widziane.

Mogłem coś pominąć ale mam nadzieje ze po rozwinięciu wątku wszystko się wyjaśni.
Zapraszam do dyskusji :wink:
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
nie napisałeś jaki masz budżet w gazetce sklepu "żer dla skner" zauważyłem ofertę w której plazma 42" z serii GT kosztuje 2700... ja za swojego 42"G30 w listopadzie zapłaciłem 2800 z dostawą :(... ale choć doszło wtedy 5 lat gwarancji.

Zostaw już UT w spokoju, lepiej zainteresuj się seriami S,ST,G,GT - kolejność wymieniana nie jest tu przypadkowa! G i GT polecam najbardziej ten ostatni jak chcesz 3D zresztą ST też go ma.
 

leonrl

New member
tak nadal aktualne, aczkolwiek zastanawiam się miedzy p50g30 albo p46gt30 ceny strasznie się zmieniły na + dla nas konsumentów więc trzeba korzystać. Na dniach maja być nowe st/gt/vt50tki więc cena jeszcze spadnie może

Czy G30 ma obraz 2D identyczny/gorszy jak w gt30? Co byś polecał kiki? Z różnych opinii wynika że jednak różnią się nieznacznie ze względu na zastosowane filtry.

Telewizor będę kupował z końcem tygodnia albo w następny poniedziałek.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie chodzi o rozmiar, w takim przypadku to ma ogromne znaczenie.
A 3D traktuję jako gadżet
 

leonrl

New member
od jakiegoś czasu śmigam z p46gt30, czekam az sie dotrze dopiero wtedy pozmieniam ustawienia. Mam pare pytan odnosnie odtwarzania filmów z usb, nie zapamiętuje mi ustawień- włączenia napisów oraz zmiany języka na latin2. Nie widzę też trybu obrazu professional1 i 2.
 
Do góry