telewizor led do 2400zł - 32-40 cali

qwertylian

New member
Witam,
postanowiłem w końcu wymienić mojego starego 21calowego crt. Bardzo proszę o pomoc w wyborze.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
12m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
2,20-2,6m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
tylko na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
będzie stal na szafce wysokość 25cm
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
Telewizor na ścianie zachodniej, światło wpada od strony północnej. Odległość telewizora od okna 1m.
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
crt 21 cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Przede wszystkim dobry obraz i kolory, następnie żona chce smart tv, w związku z czym wymagane jest wifi. Oczywiście w grę wchodzi także zainstalowanie dongla z androidem i wifi. Konieczne odtwarzanie jest filmów i napisów przez usb. Telewizor może ale nie musi posiadać 3d.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
Analogowy z kablówki, a po zakupie zamówie niezwłocznie jakąś telewizje cyfrową, najprawdopodobniej cyfrowy polsat.
10.Jakie urządzenia ?
żadnych
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
ok. 4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
wg waszego uznania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Ja planete, discovery itp, zona muzyczne a dziecko bajki. Czyli nie ma jednego rodzaju kanałów
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Samo serfowanie nie, ale ipla itp wskazane
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile %
docelowo tak
16.Preferencje co do marki ?
brak
17.Preferencje co do wielkości ?
32-40''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
długie przełączanie kanałów, aczkolwiek jestem w stanie to przecierpieć
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
2400zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Może ale nie musi, wole lepszy telewizor bez 3d niż słabszy ale z 3d.

Jakiej wielkości telewizor powinienem zakupić siedząc od ekrany w odległości 2,20-2,60m. Przekonany byłem do 32cali, ale czytając forum wnioskuję, że to za mało. Na ten moment optymalne wydaje mi się 37cali, ale w tej kategorii wybór nie jest wielki.
Czy warto inwestować w smarttv czy lepiej kupić dongla z androidem?
3D może być, ale i nie musi.

Zastanawiałem się nad takimi modelami:
32 cale:
tutaj nie wymieniam bo jest ich pełno

37 cali:
Panasonic TX-L37ET5E
Samsung UE37ES6100

40 cali:
Philips 40PFL5007K
Sony KDL-40EX650
Toshiba 40TL939

Jak widzicie nie mam sprecyzowanego wyboru, głowne moje typy to: Panasonic TX-L37ET5E , Philips 40PFL5007K , Toshiba 40TL939
pozdrawiam i dziękuje
 

qwertylian

New member
Pooglądałem dzisiaj telewizory w sklepach, porozmawiałem ze sprzedawcami i teraz zastanawiam się nad takimi modelami:

LG42lm620s - minus tego tv to brak wifi. - cena 2349zł - polecany w saturnie
sharp lc40le732 - brak smart tv, ale zakładam, że dokupię do niego dongla z androidem i wifi, cena 1999zł + android.- polecany w saturnie
samsung ue40eh6030wxxh - brak smart tv, ale zakładam, że dokupię do niego dongla z androidem i wifi , cena 1899zł + android.
philips 40pfl5007k - brak 3d - tego telewizora zarówno w saturnie jak i euro mi nie polecano, cena 2190zł
toshiba 40tl939 - ten polecano mi w euro - cena 2290zł

Co z tego polecacie, czy może warto zastanowić się jeszcze nad czymś innym. Cena TV ( tv z smart tv, lub zestaw tv + android ) do 2400zł

Na 3D jakoś szczególnie mi nie zależy, ale biorąc po uwagę, że tv kupuję na kilka lat zacząłem się nad nim zastanawiać. Preferowana wielkość to 37-40cali, w ostateczności 42 do przemyślenia. Siedzę w odległości 2m od tv, oglądam aktualnie tylko na wprost.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ja był bym za Philipsem ale w wersji 5507, Toshibą tl938 / tl939 lub Panasonickiem et5e ze względu na jakość obrazu.
I choć wszystkie mają smarta i wi-fi, to na Twoim miejscu i tak po jakimś czasie dokupił bym andoida. Bo to urządzenie przebija wszystkie smarty razem wzięte :)
 

qwertylian

New member
dziękuje za odpowiedź. Faktycznie tego Philipsa 5507 nie brałem pod uwagę, wydawało mi się, że przekracza budżet, ale po przeglądnięciu cen widzę, że się zmieszczę. Szkoda tylko, że nie ma okularów w zestawie.
Panasonic et5e ma najlepszą jakość obrazu z tych wymienionych przez Ciebie i przeze mnie? On jest w 37'' co bardzo mi odpowiada.
Jeśli chodzi o smart tv to interesuje mnie głównie ipla, tej w toshibie brak, ale liczę, że to będzie się zmieniać i generalnie oferta smart tv każdego producenta będzie coraz bogatsza

Jest w ogóle sens interesować się 3d?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale zmieścisz się nawet z 40PFL 5537 - nowy model Philipsa.
Z czasem dokupisz okulary i Dongla z Androidem.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jedyna różnica jaka wynika z karty produktowej to o 8W "lepsze" głośniki (choć te 20W 32" grają ciszej niż 10W konkurencja...). Wygląd chyba ten sam, a mogli dać czarną ramkę :p
 

Pawel S.

New member
to jak glosno zagraja glosniki wcale nie zalezy od mocy wzmacniacza
najwazniejsza jest efektywnosc glosnikow
przy niskiej efektywnosci (malutkie glosniki lub plastikowe, kolorowe) trzeba wpakowac duza moc zeby bylo glosno...
dlatego w starych tv z duzymi glosnikami wzmacniacze mialy jedynie 1-5w ;)
 
Do góry