Telewizor LED 40-42"

luko80

New member
Witajcie,

mam prośbę o pomoc w wyborze telewizora:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-4,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? przeważnie na wprost, czasami lekko pod niedużym kątem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z boku, okna południowe
7.Co chcemy aby telewizor posiadał ? bez zbędnych "bajerów", dobry obraz, brak smużenia przy dynamicznych scenach (realne 100Hz)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? póki co analogowy, w niedalekiej przyszłości zapewne cyfrowy
10.Jakie urządzenia ? podłączony z PC (karta graf GF GTX560), pewnie też jakieś filmy odtwarzane z pendrive'a
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie ważne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? bajki, filmy, programy naukowe,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - raczej nie, może czasami Flight Simulator ;)
16.Preferencje co do marki? czekam na propozycje, ale chciałbym, aby w puli był też jakiś Samsung
17.Preferencje co do wielkości ? 40-42", ew. 46", ale obawiam się, że budżet nie wystarczy?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? mniej więcej podobnie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 2500 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi

Pomóżcie proszę :) ...tv miałem już kupować pół roku temu i też radziłem się na tym forum... pewne okoliczności spowodowały jednak, że zakup musiałem odłożyć.. a od tamtej pory, widzę, że wiele się zmieniło..
Odnośnie pyt. 16. - widzę, że Samsungi raczej nie są przez Was polecane, ale gdybyście musieli zaproponować coś tej marki... ;)

Ps. Pewnie większość uzna, że 40-42" przy moich wymaganiach to za mało.. być może, ale jestem ograniczony budżetem.


Dzięki,

Łukasz
 

luko80

New member
Witam ponownie... niepokoi mnie trochę brak Waszych cennych porad ;)

Mały update:
byłem dziś w sklepie pooglądać na żywo trochę telewizorów i wpadły mi w oko następujące modele:
- Samsung:
- UE46EH5300 (ale ten chyba nie ma 100Hz)
- UE40ES6100/46"
- UE40ES6800

- Philips 40PFL5007K

- Panasonic
- TX-L42E5E (tu też nie jestem pewien 100Hz)
- TX-L42ET5E

Mała uwaga - pozwoliłem sobie wytypować modele kosztujące nieco więcej niż zakładany budżet, ale tylko z Samsunga - po prostu jest jakaś szansa, że akurat tej firmy tv może uda mi się nabyć z dodatkową zniżką.
Może z tych wymienionych coś uda Wam się wskazać... chyba, że celowalibyście w coś innego...
 

Tom.

Banned
Zdecydowanie wybrał bym Samsunga.
Co prawda może wygląda trochę plastikowo ale chyba jako jedyni wrzucają jakie mogą nowe technologie do swoich TV. A jakość obrazu z odbiornika cyfrowego chyba najlepsza będzie w UE40ES6800
 

luko80

New member
Tom, dzięki za post.
Niestety.. zniżka na Samsungi już nieaktualna :)
Zatem w grę wchodzą raczej 40" z tych co wymieniłem wyżej.
Z 46", który mieści się w cenie, to znaleziony przed chwilą w sieci Samsung UE46EH6030 - co sądzicie o tym modelu?

Ps. Coraz bardziej skłaniam się ku 40ES6100 lub 40PFL5007K - pytanie tylko czy mają rzeczywiste 100Hz?
Panasonic jakoś do mnie nie przemawia, choć może się mylę. Sharp 40LE830 (bo chyba tylko ta seria jest warta uwagi), ciut za drogi.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Sharp 40LE830
Toshiba 42VL963
Philips 42PFL5507

Samsunga w tej cenie nie dostaniesz dobrego - bo dopiero od es6800 (zależy od matrycy, jak Samsung to ok), lub es7000 te telewizory w miarę grają. Z tym ze do każdego samsunga dolicz parę stówek za kalibrację, bo większego rozrzutu składowych kolorów w żadnym TV nie ma, podobnie jak zawyżonej temperatury kolorów.
 

luko80

New member
Z tych co podał Karpaj, to ten PFL5507 wchodzi w grę, z tym, że on chyba także jest 40" (nie widzę nigdzie 42")?
Kiki, odnośnie LE830 - owszem, różnica może nieduża, ale na tym pułapie cenowym liczy się dla mnie każde 100 zł, dlatego chętniej patrzę na tv kosztujące poniżej 2500 zł, niż powyżej. Jeśli rzeczywiście LE830 w porównaniu do PFL5507 to kolosalna różnica na korzyść tego pierwszego, to prześpię się z tematem, ale jeśli to mniej więcej porównywalna klasa, to zostanę przy Philipsie.
Ps. Czym właściwie różnią się modele PFL5007 od 5507?
 

luko80

New member
kiki, to 5007 czy 5507? ;) (zaleciłeś pierwszy, a link podajesz do drugiego) :)

Ps. Poczytałem nieco materiału w sieci nt. tego 5507 - powiedzcie proszę - czy trzeba jakoś zwracać uwagę na rodzaj matrycy przy zakupie? Podobno są matryce Sharpa albo Samsunga? Czy dotyczy tylko 5507 czy także 5007?
I jeszcze jedno - w podsumowaniu testu 5507 jest zalecana kalibracja. A ja mam pytanie - jakie są skutki nieskalibrowania obrazu? Czy faktycznie jest to niezbędne? Średnio mi się uśmiecha wydawać kolejne pieniądze na kalibrację :/

Ps2. Jak rozumiem, zarówno 5507 jak i 5007 mają rzeczywiste 100Hz odświeżanie?

Edit.
Czytam rózne wpisy na forach o PFL5507 - wychodzi na to, że ma on jeszcze problem ze smużeniem. Co prawda posty dotyczą obrazu w grach i nie wiem czy dotyczy to także zwykłych programów tv?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak mają odświeżanie 100 Hz. To jest ten sam model , a różni się wyposażeniem.
 

luko80

New member
Jeśli 5007 a 5507 różnią się tylko obsługą 3D, to chyba zostanę przy 5007.
Mam jeszcze ostatnie pytanie (mam nadzieję ;) - jak jest z oglądaniem youtube na tym tv? Mam w domu bezprzewodowy router, a ten tv ma WiFi. Gdzieś jednak przeczytałem, że youtube jest jakieś "okrojone" czy coś w tym stylu.. jak to więc jest? Zależy mi na tym, żebym mógł dziecku puszczać jakieś bajki na YT, bez konieczności włączania komputera i podłączania go z tv.
Czy mógłbym prosić o możliwie szybką odpowiedź - wszystko wskazuje na to, że jutro będzie zakup :) ..i mam w zanadrzu cały czas jeszcze 40ES6100.
 

luko80

New member
Wybrałem 5007K, choć pojechałem z zamiarem zakupu 5507. Ponieważ na 3D mi nie zależy, a stwierdziłem też, że przy 40" 3D nie ma sensu, dodatkowo 5507 był 300 zł droższy (i jeszcze drugie 300 zł na 2 pary okularów) - wszystko to razem skłoniło mnie do zakupu 5007.
Modelu 5537K nie znalazłem w marketach, ale 5007 udało mi się trafić z matrycą Sharpa - tak przynajmniej myślę ;)
(przy okazji może potwierdzicie: S/N ZH1I 12xxx.... i 400 w ramce - Sharp?)

Wrażenia? Całkiem pozytywne..od razu przeszedłem na sygnał cyfrowy (kablówka). Obraz całkiem przyzwoity, spełniający moje oczekiwania jeśli chodzi o kolorki i czerń, ładny kontrast. Trzeba jednak oglądać z daleka (min. 4 m) - im bliżej, tym daje się dostrzec drobne zniekształcenia (piksele) - nie wiem czy to normalne, ale podejrzewam, że tak. Za mało mam kanałów HD :), niestety tylko TVP1 i 2, na nich jest zdecydowanie najlepiej; zastanawiam się nad zmianą operatora.. choć w mojej sytuacji w grę wchodzi jedynie UPC.

Co do Smart TV - osobiście korzystam tylko z YT i Ipla. Nie narzekam - wiadomo, że szybkość ładowania nie jest taka jak na komputerze, ale nie czeka się też jakoś zatrważająco długo.

Przede mną jeszcze aktualizacja softu. Co do ustawień obrazu, skorzystałem z propozycji umieszczonej na jakimś forum (link znalazłem na tym forum), ale nie potrafię teraz tego wskazać.

Generalnie - OK.
 
Do góry