Telewizor LCD + kombo DVD+VHS do 2300zł

Labovsky

New member
LCD 26-32" + kombo DVD+VHS do 2300zł

Szanowni znawcy tematu,

będę ogromnie zobowiązany za pomoc przy wyborze. Poszukuję przede wszystkim telewizora LCD, który to będzie przeznaczony głównie dla starszych osób (dla nich to prezent), choć pewnie i młode nie pogardzą czasem rzucić okiem ;)

Istotne informacje to:
  • Do wydania jest 2300zł (2400 to kwota maximum maximorum i nawet nie wiem czy pewna), ale w tym musi zawrzeć się poza TV również odtwarzać DVD z magnetowidem dla VHS!!! Wiadomo - kasety to przeżytek, ale docelowi właściciele posiadają ich jeszcze sporo i jako osoby starszej daty zapewne nie raz zechcą sobie zapisaną na nich treść przypomnieć. Takie kombo kosztuje ok. 450-500zł, więc na telewizor zostaje 1800-1850 (1900-1950zł). Wypatrzyłem z dość wąskiego grona takich urządzeń - Philipsa DVP 3350V.
  • Pokój jest dość niewielki - oglądać się będzie z odległości najdalej 2-2,5m. Przeważnie nieco bliżej.
  • Raczej nigdy nie będzie możliwości patrzenia dokładnie na wprost na telewizor niestety, bo miejsce na niego jest dokładnie naprzeciw drzwi. Obawiam się, że nawet nieco obróciwszy telewizor, trzeba liczyć ze 30 stopni odchylenia.
  • 26 lub 32 cale - wolałbym wybrać wyższej jakości 26 calowy niż słabiutki model 32. No chyba, że mierzę zbyt wysoko? :(
  • Ma obsłużyć sygnał Cyfrowego Polsatu.
  • Minimalny okres gwarancji to 24 miesiące. Piszę, bo widziałem kilka Philipsów i Samsungów z 12 miesięczną.
  • Najchętniej jakby pilot do obsługi TV był nieco większy i czytelniejszy - vide przyszli użytkownicy.

Jeszcze kilka pytań oraz uwag bardziej ogólnych:
  1. Czy poza telewizorem i tym odtwarzaczem DVD/VHS powinienem coś jeszcze dokupić? Jakieś kable etc.? Zauważyłem bowiem, że niektóre oferty w internecie podkreślają, że jakichś kabli w zestawie nie ma. Np. HDMI. Ww. Philips DVP 3350V komunikuje się z telewizorem za pomocą złącza SCART.
  2. Jeśliby istniał to proszę o napomknięcie o godnym uwagi telewizorze Philipsa - wygoda obsługi jednym pilotem TV i DVD/VHS jest trudna do przecenienia dla osób starszych, jak sądzę.
  3. Jestem zaznajomiony z porównywarką Skąpiec itp., więc mogę wyszukać najtaniej. Raczej sobie jednak telewizora nie obejrzę poza jakimiś marketami, jeśli byłoby to niezbędne wg. Was.
  4. Mieszkam w Warszawie i fajnie by było móc dostać polecane przez Was modele w stolicy właśnie - w razie problemów i oddawania na gwarancję jest dużo prościej i TANIEJ niż kurierem.

Dziękuję z góry za wszelką pomoc. :)

Pozdrawiam serdecznie! :)

P.S. Przejrzałem nieco tematów i skorzystałem z wyszukiwarki. Często przewija się wśród polecanych JVC LT-26A80. Czy ten telewizor to jedyna dobra alternatywa? Czy LT-26A80SU od ZU różni się czymś poza kolorem?
 
Ostatnia edycja:
Do góry