Telewizor + kino domowe + dekoder Polsatu

VAD3R

New member
Witam!

Posiadam telewizor LG 42LH5000 + Kino domowe LG HT762PZ + Dekoder cyfrowego Polsatu Echostar HDS 400E.

Podłączyłem wszystko kablami HDMI tzn. kino kablem do telewizora, i dekoder kablem do telewizora. Ale mam taki pytanie jak zrobić, żeby oglądać jakiś tam kanał na dekoderze, a dźwięk wydobywał się z kina domowego ?? Jak miałem podłączone wszystko kablami SCART tzn. dekoder do telewizora i kino domowe do telewizora to jak oglądałem jakiś tam kanal na dekoderze to dźwięk wydobywał się z kina domowego. A jak podłączyłem wszystko kablami HDMI to niestety dźwięk nie wydobywa się z kina domowego... (wszystko było tak ustawione jak miałem podpięte kablami SCART).
Czy jest jakaś opcja żeby dźwięk wydobywał się z kina domowego gdy oglądam jakiś program na dekoderze ???

Dzięki za pomoc!
Pozdrawiam!
 

twry

New member
Podejrzewam, że w kinie domowym jest wyjście HDMI, a nie wejście. Musisz dźwięk podpiąć innym złączem.
 

VAD3R

New member
A jak możesz to napisz jakim złączem?? bo ja się nie orientuje w tym :) A czy może to być złącze SPDIF ?? Jak tak to ono ma być podłączone do telewizora czy dekodera ??
 
Ostatnia edycja:

twry

New member
Jeśli masz na dekoderze wyjście SPDIF, a w kinie dom. takie samo wejście to możesz się cieszyć cyfrowej jakości dźwiękiem ;) Można ewentualnie podpiąć jeszcze kablem cinch
 
Do góry