Telewizor jako monitor pc

Młoda

New member
Witam!
Pisze na forum pierwszy raz. Potrzebuje fachowej porady i licze na Wasza pomoc.

Chcialabym kupic telewizor lcd ktory bylby jednoczesnie monitorem komputerowym. Glownie mialby sluzyc pod komputer (internet, word, ogladanie filmow format dvdrip, dvd, winamp, ogladanie zdjec) z dodatkowa funkcja ogladania telewizji.
Myslalam o 26" telewizorze panoramicznym ale nie wiem czy to odpowiedni wybor. Aktualnie mam zwykly 19" monitor dlatego nie wiem czy nie bedzie zbyt duzy.
Prosze o wskazanie modeli spelniajacych obie funkcje. Zalezy mi na dobrym obrazie i rozdzielczosci w komputerze.
Telewizor mialby wisiec na scianie nad biurkiem dlatego odleglosc pracy nieprzekraczala by 1 metra, pokoj dosc maly i sloneczny (okno z boku telewizora),
sygnal: kablowka vectra, karta graficzna w komputerze: GeForce4Ti 4600

W zwiazku z powyzszym mam jeszce kilka pytan:
- czy karta graficzna, ktora posiadam nadaje sie na tego typu rozwiazanie
- czy wielkosc telewizora bedzie odpowiednia do moich warunkow
- jaki polecacie format telewizora panoramiczny czy zwykly
- jak taki telewizor sprawdza sie w codziennej pracy przy komputerze
- jaka jest zywotnosc takich telewizorow (slyszalam ze sa mniej wytrzymale), komputer zwykle wlaczony jest codziennie po kilka do 10 godzin
- zalezy mi na dobrym obrazie zarowno przy ogladaniiu telewizji jak i rozdzielczosci w komputerze (aktualnie pracuje na rozdzielczosci 1280 x 1024 i taka mi odpowiada - jak to sie bedzie mialo do telewizora panoramicznego)

Nie chacialabym tracic na jakosci dotychczasowej pracy dlatego nie wiem czy warto zainwestowac w tego typu rozwiazanie.

Licze na Wasze sugestie i opinie. Poleccie konkretne modele godne uwagi.

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie podałaś ceny , więc zacznę od:
26 Loewe Concept
26 LG LX 2
26 Samsung M 51
================

Z tańszych
26 Samsung r 72
27 LG LZ 55
27 Samsung s 71

te spełnia Twoje oczekiwania .
Trwałość mozeszć spokojna - 60.000 godzin - to cała wieczność.
Wielkość musisz sprawdzić sama , ale przy rozdzielczości natywnej powinno być ok. Tyle że przesiadka z 19" na 26 - to kwestia akceptacji kilkudniowej.
pozdrawiam
 

Młoda

New member
Dzieki Kiki za typy.

Mam w zwiazku z tym kilka pytan:

- slyszalam ze na lcdkach nie mozna ogladac stalego obrazu bo moze sie on utrwalic i zostac.... i ze sa do tego zapezpieczenia. Czesto zostawiam kompa wlaczonego i np slucham muzyki, powiedzmy ze te 10 godzin dziennie to minimum - nie zostana np ikonki z pulpitu?
ktory z tych telewizorow ma najlepsze zabezpieczenie?

-ktory z nich najlepiej oddaje czern

- jesli zdecyduje sie na ta nowa tehnologie "n" to bedzie lcd obslugiwal ja?
- jeszcze jedno pytanie. Kiki mozesz napisac czym te typy sie od siebie roznia? bo zakladam ze czyms musza :) z tego co zauwazylam to loewe odbiega cenowo od pozostalych. Czy on rozni sie tylko cena czy rzeczywiscie jakoscia odbiega od reszty?

pytania moze wydaja sie banalne ale kompletnie sie na tym nie znam
licze na odpowedz :)
pozdrawiam
 

masaj007

New member
-pomyliłać LCD z plazmą a i w przypadku plazm nowej generacji to już nie działa
Taki telewizor ma jedną poważna wadę. Jest nią max rozdzielczość , któa wynosi tylko 1024x760 gdzie w monitorrze 17'' masz rodzielczość 1280x1024. Moim zdaniem jeżeli przeznaczeniem jest praca na komputerze to kup lepiej monitor
 

Smartek

New member
Młoda napisał:
Dzieki Kiki za typy.

Mam w zwiazku z tym kilka pytan:

- slyszalam ze na lcdkach nie mozna ogladac stalego obrazu bo moze sie on utrwalic i zostac.... i ze sa do tego zapezpieczenia. Czesto zostawiam kompa wlaczonego i np slucham muzyki, powiedzmy ze te 10 godzin dziennie to minimum - nie zostana np ikonki z pulpitu?
ktory z tych telewizorow ma najlepsze zabezpieczenie?
Jak to kolega masaj napisal - mylisz technologie LCD z Plazma!
Wypalenia (tzw. duszki czy powidoki) sa tylko na plazmach i jesli chcesz by TV sluzyl Ci jako monitor to z plazma lepiej nie ryzykowac, bo jak juz napisalas czesto sie zostawia wlaczony ekran na pulpicie i na innych 'stalych elementach' obrazu - z takim obrazem nawet Panasy by sobie nie poradzily i pewnie na ekranie by sie cos utrwalilo..

-ktory z nich najlepiej oddaje czern
Plazmy.., ale je musisz odrzucic ze wzgledu na to, co wyzej napisalem..

- jesli zdecyduje sie na ta nowa tehnologie "n" to bedzie lcd obslugiwal ja?
Zalezy co masz na mysli. Kazdy telewizor potrafi _wyswietlic_ wszystkie kanaly z platform cyfrowych.
Jednak nie kazdy potrafi w wysokiej rozdzielczosci (HD Ready).

(...)pytania moze wydaja sie banalne ale kompletnie sie na tym nie znam
licze na odpowedz :)
pozdrawiam
Radze dobrze wiedze uzupelnic, bo spore braki i troche pojecia mylisz, a TV to zakup na kilka nastepnych lat..

A jesli masz zamiar - tak jak napisalas - uzywac TV jako monitora to lepiej po prostu "komputerowego" LCDka kupic.

Pzdr.
 

Młoda

New member
Dzieki za cenne uwagi.
Wiedze wlasnie staram sie zbierac, od czegos w koncu trzeba zaczac ;)

Skoro lepiej kupic "komputerowego" lcdka to mozesz podac jakies modele godne uwagi? Aha i czy na nich tez mozna ogladac tv?

pozdrawiam
 

Smartek

New member
Młoda napisał:
(..)Skoro lepiej kupic "komputerowego" lcdka to mozesz podac jakies modele godne uwagi? Aha i czy na nich tez mozna ogladac tv?

pozdrawiam
Sa tez takie co mozna :), ale jest ich znacznie mniej.

Przy wyborze komputerowego LCDka kieruj sie tym by mialy matryce PVA/MVA, a TN unikaj jak ognia (odwzorowanie kolorow, katy widzenia, smuzenie to podstawowe roznice).
 

Młoda

New member
Mysle ze ok 3000 moge przeznaczyc.
Masaj mozesz polecic jakies konkretne modele?
Aktualnie mam 19" dlatego chcialabym cos wiekszego, moze 23-26"
Czekam na porady.
Wypowiedzi mile widziane :)

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
rewelacyjnie jako monitor gra LCD Samsung 32 N 71 - nawet z pół metra jakość zachwycająca.
pozdrawiam
 

masaj007

New member
gunios napisał:
Polecam smialo HP LP2465 (matryca S-PVA, 24"):
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/93703
Cena ok. 3100 zl
22" to w tej chwili tylko TN a przy 20" jest przymaly piksel. Na 30 cali nie starczy kasy:)
To co piszesz to oczywista nieprawda. Są 20, 21, 22, 23 i 34 '' monitory na matrycach S-IPS oraz S-PVA.
Szukał bym na twoim miejscu monitra panoramicznego z rozdzielczością 1680x1050 bo fajnie się dvd ogląda
 

Młoda

New member
Witam
Ponawiam prosbe o podanie kilku modeli monitorow lcd badz telewizorow.

Za te ktore juz padly dziekuje :)

Kiki niestety lcd ktory podales jest dla mnie za duzy. No i cena za wysoka. Moze znajdzie sie cos jeszcze rownie rewelacyjnego tylko mniejszego?

Masaj doceniam Twoje rady a czy moglbys polecic jakis model?

Jak pisalam wczesniej wolalabym cos z przedzialau 23-26"
Bylam w sklepie komputerowym i tam polecili mi tylko 2 modele:
hyundai q261
lg l2323t

Co sadzicie o tych modelach? A moze wciskaja kit?
Czekam na Wasze opinie

pozdrawiam
 

gunios

New member
masaj007 napisał:
To co piszesz to oczywista nieprawda. Są 20, 21, 22, 23 i 34 '' monitory na matrycach S-IPS oraz S-PVA.
Szukał bym na twoim miejscu monitra panoramicznego z rozdzielczością 1680x1050 bo fajnie się dvd ogląda
Jesli uwazasz ze sa - podaj przyklad takiego 22 calowego monitora?

Wracajac do tematu, od biedy mozna polecic jeszcze ACERA AL2416Ws (niestety nie ma DVI)
lub DELLA na allegro (uwaga na gwarancje!!)
http://allegro.pl/item134666750_znakomity_lcd_dell_24_2407wfp_z_hdtv_i_hdcp_.html
pozostale monitory oferowane na polskim rynku beda drogie (wlaczajac 23calowe i chyba nie-panoramiczne LG, apple cinema)
Moim zdaniem optymalnym wyborem bedzie wspomniany przeze mnie HP lub samsung 21" 215TW (oba na S-PVA)
http://skapiec.pl/site/cat/12/comp/87213
 

gunios

New member
masaj007 napisał:
np. Viewsonic VX2235WM choć są bardzo sprzeczne dane ale nie chce mi się szukać :)
cena 1800 zl, matryca TN2, jedyny plus: gwarancja 3 lata oraz DVI.
Chyba jednak nie warto, a jesli juz to Acer 2216WS kosztuje 1300 zl, co prawda nie ma DVI ale matryca taka sama.
 

Hipcio

New member
A czy bez zmiany rozdzielczosci w PC mozna ogladac obraz z TV LCD np LG LCD 42 LC2R działąjacym w standardzie 1366x768? Tzn czy TV bedzie umiał to przeskalować?
Korzystam z monitora LCD 19" w 1280x1024 i w PC nie bede zmieniał rozdzielczosci, bo chce aby wszystko działało sprawnie i od reki z nie ze zmiana ustawień (ten sam obraz na 2 ekranach - monitor w natywnej i TV po przeskalowaniu)

Ewentualnie wchodzi w gre zakup karty na 2 monitory i ustawienie innej rozdziałki na TV innej na monitor - w obydwu przypadkach natywnej., pytanie czy takie karty beda miały wyjscie DVI

Ogolnie chciałbym podłaczyc taki duzy TV LCD przewodem około 5-10metrów. Z tego co wyczytałem to mozna kupic przejsciowke DVI-HDMI i w ten sposob podłączyc do kompa.

Na TV bede chciał ogladac: zdjęcia JPG z PC.
Obecnie w PC mam tuner TV i spoko to biega na monitorku LCD
Bede wdzięczny za jakakolwiek odpowiedz.
 
Do góry