Telewizor i parę akcesoriów do 5000zł ?

ptrq92

New member
Witam,

Chcę zakupić sobie telewizor, zastanawiam się właśnie czy ma to być PLAZMA czy LCD.

Obecnie posiadam plazmę PANASONIC TX-P42C10Y i jestem z niej zadowolony (jedyne co mi przeszkadza to strasznie wszystko się w niej odbija bo z tego co się orientuję to nie ma powłoki antyrefleksyjnej).

Telewizor oczywiście w FULL HD fajnie by było 50" oczywiście może być więcej ;-), i ostatnio spotkałem się z czymś takim że pod telewizor można podłączyć bezpośrednio antenę bez dekodera (nie wiem jak się nazywa to gniazdo ale jest takie wkręcane), jeśli takie coś jest niefunkcjonalne lub się nie opłaca to telewizor będzie podpięty pod dekoder od N-ki.

Do tego chcę odtwarzacz Blu-ray, chciałbym żeby był bardziej multimedialny czyli odtwarzał formaty mkv itd, i potrafił czytać filmy z dysku przenośnego 750GB, zdjęcia (jak z wyświetlaniem ich na plazmie?)

Nagłośnienie, na pewnym forum proponowano mi JAMO S606 i do tego używany wzmacniacz ONKYO A-9511. Z tym że ten wzmacniacz jest używany i nie wiem czy nie wolał bym czegoś nowego
Oczywiście nagłośnienie STERO bo nie mam możliwości na 5.1 chociaż bym chciał.

Co poradzicie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z matrycą matową aktywną masz w tej klasie Sharpa 52LE 830 :

008_DSC_9601.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html

Chyba ze chcesz bez 3D - Sharp 52LE 820:


002_DSC_9616.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...rty-opinie-wszystko-na-temat-serii-820-a.html
 

ptrq92

New member
Fajny telewizor ale te 5000zł to jest wszystko co mogę wydać na TV, blu-ray i nagłośnienie a ten SHARP to kosztuje trochę ponad 5000zł niestety.
Chociaż znalazłem ww.sontel.pl/telewizory-ldc/1484-sharp-lc52le830e-2984570098377.html ale czy ten TV może tyle kosztowac(czy to to samo)?

Czy ja wiem czy 3D? długo się nad tym zastanawiałem i byłem bardzo napalony jednak moja rodzina liczy 6 osób i w tym dwie noszą okulary (i nie wiem czy migawkowe nie wpłynęły by na ich wzrok)

A jakieś propzycje co do odtwarzacza blu-ray i nagłośnienia?

Pozdrawiam
 

ptrq92

New member
Myśle że jakieś 3500zł to dobra kwota no ewentualnie +200zł jeśli naprawdę będzie warto :)
Jeśli w tej cenie będzie dobry LCD to i tak TV może być.

A jak sobie czytałem opinie użytkowników np na ceneo o tym SHARP-ie to jakoś nieszczególnie są zachwyceni ;)
 

ptrq92

New member
Właśnie znalazłem ankietę, może się przyda w wyborze:

1. Odległość od ekranu: ok. 3,8 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: praktycznie prosto w telewizor cały czas
3. Jak duży jest pokój: 5 x 7m
4. Preferowana technologia: obojętne
5. Jaki masz obecnie telewizor: PANASONIC TX-P42C10Y
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, naukowe, bajki, filmy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: 50/50
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: za tv jest świetlenie na ścianę
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej ostrzejszy
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez różnicy
11. Preferowana wielkość telewizora: 50" lub więcej ;)
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: widoczne piksele, smurzenie , mydlenie, "funkcja lustra"
14. Jakie urządzenia będą podłączone: TV satelitarna, blu-ray, komputer, w przyszłości PS3/XBOX 360
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% TV, 30% Blu-ray, pozostałe 10%
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: kąty boczne
17. Czy ważne jest wifi: raczej tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: tak
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: chętnie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: chętnie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: raczej tak
22. Ma mieć 3D: nie
23. Ma mieć slot na karty SD: nie
24. Ma mieć tuner DVB-S: jeśli to to żeby podłączyć odrazu satelitę i wpiąć do TV cartę np. N-ki to bardzo mile widziane ;)
26. Jaki masz sygnał: Aktualnie Cyfrowy Polsat HD (zamienię prawdopodobnie na N)
27. Ile programów HD: wszystkie z oferty
28. Ma stać czy wisieć: stać
29.Rozdzielczość: FULL HD
30.Dvb-t: raczej tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: obrazie, niezawodności
32.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-6
33.Ile osób ogląda: 3-6
34.Jaka klasa cenowa? 3500 (200zł w zapasie - jeśli warto)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o plazmę mniej więcej w tym budżecie,to myślę że Samsung 51D6900 będzie najlepszą propozycją.
 

ptrq92

New member
A jak będzie z wyświetlaniem jednolitego obrazu? Nie będą się wypalać piksele?

Widzę, że lepszy telewizor bez 3D ma 3D ;P w takim razie odtwarzacz blu-ray też się przyda w 3D :)

Znalazłem ten TV w cenie: 3659.50 zł z 2 parami okularów.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
jest jeszcze Panasonic 50G30, obraz minimalnie lepszy i 5 lat gwarancji, nie ma jednak tylu bajerów co Samsung oraz 3d
obydwa modele są "best buy" w tym budżecie, którego byś nie wybrał to będziesz zadowolony :)
 

ptrq92

New member
kiki z ceny nie zszedłem tylko może się nie jasno wyraziłem, pisząc 5000zł chciałem, żeby w tej cenie ująć równieć te akcesoria ;)
A jak z płynnością obrazu w PANASONICU bd lepiej czy w SAMSUNGU?
A z tym Wi-Fi w SAMSUNGU to mam rozumieć, że mogę surfować po necie i aktualizował się będzie również firmware?

A co powiecie o tym sklepie: https://sontel.pl/, jakoś tam tanio mają... ten SHARP o którym pisaliście kosztuje tam 2 708,00 zł brutto :hmm:
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
daj sobie sokokój z 3D, okulary dla 6 osób poza tym część populacji boli głowa po tej przyjemności. Ja ci zaproponuje zupełnie co innego nie LED krawędziowego i nie plazmę do nasłonecznionego pokoju vis a vie okna.

Proponuje matowy i sprawdzony model Sony KDL-46EX500 (okoo 2800zł) do tego jakieś fajne kino domowe z napędem BR i mieścisz się w budżecie! :eek:k: jeszcze może wam na SP3 wystarczy z tą rezerw a 200zł
 

ptrq92

New member
Jednak chyba zaostanę przy plazmie, bo tam lepiej będzie z czernią a już mam jedną plazmę(PANASONIC TX-P42C10Y) i nie chcę żyby obraz był gorszy.
A poza tym to nie jest 50" a to jest minimalny rozmiar.
W tym tygodniu wybiorę się do MM i porównam sobie tego PANASONICA i SASMUNGA.

Orientujecie się czy będę mógł sobie podłączyć swój dysk przenośny i zobaczeć jak te telewizroy chodzą na jakimś filmie?
Na czym najlepiej przestestować TV?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Orientujecie się czy będę mógł sobie podłączyć swój dysk przenośny i zobaczeć jak te telewizroy chodzą na jakimś filmie?
Na czym najlepiej przestestować TV?

Z podłączeniem dysku nie powinno być problemu.
Trochę tenisa,piłki i coś z szybkimi scenami akcji,będziesz miał świetne porównanie jak sobie z tym radzą te tv.
 
Do góry