telewizor HD z USA czy działa w POlsce ?

raal

New member
Witam ,nie mogę znaleść posta na takie pytanie może ktoś pomoże - telewizor HD kupiony w USA czy będzie odbierał prawidłowo obraz cyfrowy z nadajników naziemnych w POlsce ?, czy będzie prawidłowo pracował z dekoderem polsatu lub canal+ ? dziękuję

P.S
już mam mętlik w głowie - wszystko mi się mięsza - mam ATSC a potrzeba MPEG-4 ? a po co dekoder CI ? ja pierdykam...... a miało być tak pięknie......
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Jeżeli jest jednosystemowy (NTSC) to jego tuner nie odbierze analog PAL 576 linii 50 Hz.
Może nie odbierać po HDMI 50 Hz. Sprawdź te opcję puszczając film z kamery europejskiej w trybie 50Hz z PS3.
 

rads

New member
Znajomy przywiózł ze stanów Panasonic PT-50DL54J. Brak PAL. Brak częstotliwości ramki 50Hz po HDMI i Composite. Zasilacz 220V na 110V kupił (trafo toroid 200VA w uniwersalnej obudowie) i niby chodzi ale ...
Nic oprócz komputera nie da się do tego podłączyć.
Po HDMI przyjmuje tylko 60Hz a kamerka Sony SR11E daje tylko 50Hz, po Composite łamie obrazem, próbował N-kę podłączyć - też 50Hz z niej wychodzi i kicha. Czy ktoś zna jakiś dekoder co potrafi wypuścić 60Hz z HDMI pomimo że odbiera sygnał 50Hz (wbudowany konwerter ramki) lub jakiś tańszy niż 1000$ konwerter sprzętowy HDMI z konwersją częstotliwości ramki (tyle co najmniej kosztują profesjonalne). Już się zastanawiam czy mu nie podłączę taniego PC-ta z kartą Sat i wyjściem HDMI (lub przelotka DVI-HDMI) bo przy okazji będzie coś więcej niż tylko konwerter. Nie kupujcie z USA jak nie sprawdzicie czy łyka 50Hz (jak ma PAL to raczej nie ma problemu) !
 

bluray

Banned
Problem był opisany jasno w poście nr.3 i to w 2009 roku.
Ten TV nie przyjmuje video 50Hz.
Dlatego nawet po HDMI nie działa kamera SONY SR11.
Nie będzą działać także tunery N/C+/CP/DVB-T.

Nie mylcie dodatkowo tunerów sygnału analogowego PAL (50Hz) z NTSC (60 Hz).
Z resztą temat nie aktualny z powodu cen 50" PDP w Polsce.
To mogło opłacać sie w przypadku tgz. mienia przesiedlenia.
 
Do góry