Telewizor do salonu i narożnika

toyman19

New member
Witam, przymierzam się do zakupu telewizora do salonu. Przed tv bedziemy siedzieć na narożniku, i obawiam się, że samsung ue40f8000, który chciałem kupić do tej pory, może być źle widoczny z tego najbardziej ostrego kąta który będzie wynosić około 45 st (sporadycznie ktoś będzie oglądał z takiego kąta). Chciałbym aby tv nie miał zbyt szerokiej ramki. Proszę o pomoc;)




1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 z naroznika patrzac wprost na tv
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? najczęściej do 25 st, w trakcie "grubszych posiedzeń" do 45
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? około 2,5 m od okna, okno od zachodniej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?odtwarzanie z NASA (po kablu) lub routera z dyskiem, funkcje smart, aplikacje do ściągania, internet, może skype etc
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD,SD nc+ , cyfrowy polsat
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? router, wkrótce kino domowe,w przyszłości najprawdopodobniej Xbox One, NAS
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6 w tygodniu, do 10 w weekend
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? błyszczącą
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy dokumentalne
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak 20%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? wydaje mi się, że 40" to maks jaki nie będzie za duży do naszego salonu.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? lipny obraz;) , szeroka "ramka" wokół
19. Preferencje co do marki ? Samsung, w Philipsie strasznie podoba mi się Ambilight, nie mam zdania co do sony.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 - 4500
21. Czy telewizor ma mieć 3D ? Nie zależy mi szczególnie na 3D, chyba, że będzie to naprawdę "głębokie" 3D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawdę to Ci się źle wydaje że to maks 40".
Ja mam 55" i dobrą jakość sygnału.
Ale żeby Cię nie przerażać powinieneś sięgać po minimum 47".
I to nawet w tej wielkości i podanej klasie cenowej dostaniesz dobre modele:
- Panasonic 47ET60
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac.html
- Philips 47PFL 7008 z potrójnym ambilightem
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...nosimy-poprzeczke-jeszcze-wiecej-jakosci.html
- Panasonic 50ST60
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...eneracja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html
Jeśli upierasz się przy 40" - to zdecydowanie Philips 40PFL 8008
 

zbyniu4

New member
ET60 i PFL7008 to modele są na matrycach IPS a 50ST60 to plazma panasonica ogólnie bardzo zachwalana ale raczej do tv oglądanej wieczorami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie potrzebujesz , bo nie masz aż takich kątów.
Ale Philips z złączonym ambilightem daje jeszcze większy komfort różnicy podświetlenia.

020_P1560389.JPG

001_P1560390.JPG
 

toyman19

New member
A orientuje się Pan może, jak wygląda sprawa z podpięciem np NASa do tego philipsa, są jakieś problemy , czy wszystko ładnie po ethernecie współpracuje i odtwarza filmy z sieci lokalnej?
 

toyman19

New member
No właśnie chodzi mi o to, aby komputer przez skrętkę połączyć z NASem (przez router, ze wzgledu na to, ze ten philips ma tylko jeden port rj45) który ma działać jako zewnętrzny dysk i tam chce składować zdjecia, mp3, filmy etc.
 
Do góry