Telewizor do pokoju dziecka, 32" SMART

luk_venon

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Pokój dziecka, 11,5 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Maksymalnie 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 lub 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Raczej na wprost, ale nie zawsze,
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć - ramie uchylne
6. Jak słońce świeci w pokoju? Raczej nie wpada do pokoju, ewentualnie pomogą rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Brak w tym pokoju
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Jeżeli to możliwe to 100Hz + Smart/ Android
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder NC+, filmy z USB
10 .Jakie urządzenia ? Czasami laptop Dell, w przyszłości konsola do gier,
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Mam szczerą nadzieję że maksymalnie 3h.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? TAK
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Bajki
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Głównie Youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? W przyszłości
16. Preferencje co do marki? Mam Samsunga w salonie i jestem zadowolony, ale producent raczej dowolny
17. Preferencje co do wielkości? Ze względu na wielkość pokoju i nieduże możliwości zagospodarowania ścian 32 cale to max
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Matryce 50/60 w większości modeli
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Do godziny 21.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max 1,6 tys.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? 5 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? TAK

Witam
Od kilku dni przeglądam intensywnie interenet i czytam różne fora w celu znalezienia telewizora do pokoju dziecka.
Pokój nie jest zbyt duży, przy tym dość mocno zapełniony regałami i zabawkami. Dziecko ma 5 lat, jak pewnie każde lubi oglądać bajki.
Na chwilę obecną telewizor ma służyć wlaśnie do oglądania bajek z telewizji cyfrowej, jesli telewizor będzie wyposażony w funcje SMART również z Youtube - do oglądania bajek, a jakże.
W perspektywie powiedzmy roku dodatkowo telewizor miałby obsłużyć również konsolę Playstation.

Wybór nie jest zbyt duży, ale trudniejszy niż mi się wydawało. Telewizorów w rozmiarze 32 cale, w Full HD jest raptem garść. Jeśli się nie mylę wszyskie mają matrycę 50Hz.
Staram się zawsze kupować produkty z "lepszej półki", ale jeżeli między poszczególnymi modelami nie będzie różnicy jakościowej, to lepiej nie przepłacać tylko wcześniej wymienić telewizor na nowszy, możliwe że wtedy większy.

W kilku forach i na stronach producentów padało kilka modeli które by mnie interesowały, głównie jeśli chodzi o parametry, nie kady widziałem na żywo.
Niestety nie wszyskit modele są już dostępne, niektóre co najwyżej powystawowe.

Wspomaniene modele to:
Philips 32PFS5501,
Samsung UE32K5600
Panasonic TX-32DS600E
Sony 32WD750
Philips 32PFS6401

Wydaje mi się że ostatnia pozycja ze względu na cenę w porównaniu z potrzebami to przesada.

Ktoś służnie zauważył że w tym przedziale cenowym nie ma co szukać tylko brać pierwszy model który się spodoba, ale mimo wszystko chcciałbym zasięgnąć opinii szanowych forumowiczów.

Jeżeli dobry model miałby nie mieć funcji Smart, to nie będzie tragedii, zawsze można podłączyć zewnetrzne urządzenie z Androidem.

Bardzo proszę o sugestie i pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym zdecydowanie z Androidem w dowolnej formie.
Ale Philips 6401 da i tak najwięcej zadowolenia.
 

luk_venon

New member
Brałbym zdecydowanie z Androidem w dowolnej formie.
Ale Philips 6401 da i tak najwięcej zadowolenia.

Dzięki za odpowiedź. Niestety nie miałem okazji zobaczyć Philipsa 32PFS6401 na żywo. Przeczytełem test tego modelu na jednym z portali.
W podsumowaniu znalazł się fragment " jakością obrazu oraz płynnością i stabilnością działania Philips 32PFS6401 ustępuje takim rywalom jak Sony 32WD750, czy Samsung 32K5600".
Dodatkowo wśród minusów znalazła się informacja o znacznie grubszej obudowie od konkurencji.
Model ten kosztuje ponadto około 1900 zł. Telewizor po za systemem Ambilight niczym innym się nie wyróżnia w porównaniu do konkurencji, chyba że czegoś niedoczytałem lub nie wiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich członków forum jest w znacznie lepszej cenie i to z kalibracją.
Ma wszystko co potrzebujesz.
Wyróżnia się :
- Android
- Kodi
- MxPlayer
- Ambilight
Stabilność normalna.
Będzie na dniach update do MarshMarlow 6,0
Cena 1799 zł z kalibracją.
 

_mareczek

New member
W ostatnich dniach ten TiVik był do wyrwania (jednodniowa promocja) za 1515,61 w jednym ze sklepów ogłaszających się na ceneo.

Podejrzewam, że może się pojawić więcej takich promocji gdyż będą wyprzedawać serię z 2016 by zrobić sobie miejsce na serię z 2017 ;)
 
Do góry