Telewizor do PC i Konsoli

Julia1818

New member
Witam, chciałabym kupić telewizor do 4000zł, TV będzie głównie podłączony do PC(jako monitor) i konsol(ps3, ps4, ps5(jak wyjdzie) i xbox x) fajnie by tv nie miał dynamicznego podświetlania jak samsung mu8002, oglądam dużo filmów i seriali z napisami a podobno wyświetlanie napisów na wcześniej wymienionym tv to tragedia. Chciałam Philipsa z ambilightem ale doszły mnie słuchy, że dużo osób narzeka na tv od Philipsa jakoby dużo czasu trzeba poświecić na aktualizacje, itp. jestem blondynką i potrzebuję prostego sprzętu, "podłączam i ma działać". w razie co podaje niżej zestaw pytań które znalazłam w innym temacie:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? XXm2
Około 30m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Xm
1.5-2m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? X
2 osoby

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?
kąty są ważne, często siadamy bokiem

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
telewizor ma stać, ale nie wiem czy za rok nie będzie wisiał;)

6. Jak słońce świeci w pokoju ?
Telewizor będzie znajdował się na wprost okna, okno od wschodu.

7. Jaki masz obecnie telewizor ?
Samsung UE46D5500

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
4x HDMI (lub więcej)
VGA(mile widziane, lecz jeśli nie będzie to jakoś przeżyję)
Niski Input Lag - telewizor będzie podłączony pod konsolę ps4 i w przyszłości ps5(jak wyjdzie;p)


9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?
z konsoli 4k(mam nadzieje)
i z komputera FHD i 4K

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?
Konsola ps3, ps4, xbox i komputer

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?
średnio do 10

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Matową

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
seriale i filmy puszczane z komputera dlatego zależy mi by nie miał dynamicznego podświetlania (rozjaśnianie obrazu) podobno uciążliwe gdy ogląda się seriale i filmy z napisami.

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?
Tak, ale nie z zainstalowanej przeglądarki lecz z komputera

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?
Gry PC raczej na pewno nie, a konsola to zależy od dnia, 4-6 godzin dziennie w wakacje może trochę więcej;)

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
oglądam w dzień jak i wieczorami ale częściej jednak popoludniami i wieczorami

17. Preferencje co do wielkości?
65 cali

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
że przestano dodawać złącza vga i że ciężko dostać telewizor z dużą ilośćią portów hdmi


Dziękuję z góry :)
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Stężenie melaniny we włosach nie ma tu czegokolwiek do rzeczy, no ale... do rzeczy: LG 65SK8100/8000 można by rozważyć :)
P.S. Problem z napisami nie dotyczył (dotyczy) serii MU (seria 2017), ale serii 2018.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips działa normalnie, wystarczy skorzystać w razie trudności z pomocy.
Masz dobre modele w klasie :
- Philips 65PUS7303 za 3699 zł
- Sharp 70UI76 za 3799 zł
- LG65SM82 za 4599 zł
- TCL 65DC760 za 3799 zł
- LG 65 SK8100 za 4399 zł
- TCL 65C7026 za 3399 zł
 

Julia1818

New member
LG 65SK8100 trochę drogi, niestety mam ograniczony budżet max 4000 :p

Philips 65PUS7303 był moim wyborem jakiś czas temu ale gdzieś czytałam, że po zakupie trzeba z pendriva wgrywać jakieś aktualizacje, i że ma dość wysoki input lag w porównaniu do np LG. no i wiele razy czytałam gdzieś informacje od innych użytkowników, że ogólnie Philips ma wiecznie jakieś problemy ze swoimi TV i ludzie odsyłali na forum do was, więc tadaaam, jestem. :-D :krol:


PS - znalazłam wpis gdzieś w internecie cytuje: "Puknij się w głowę i dwa razy zastanów czy na pewno chcesz Philipsa" ponieważ: "(...)zapoznaj się z problemami jakie mają użytkownicy telewizorów Philipsa z oprogramowaniem i poczytaj jak bardzo producent ma to gdzieś. Support jest generalnie tragiczny. Również w przypadku ewentualnych awarii, kurzu pod matrycą, martwych pikseli jesteś na lodzie. "

Może mi ktoś zatem napisać czy jest tak jak ktoś to podsumował w przytoczonym przeze mnie cytacie?
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
LG 65SK8100 trochę drogi, niestety mam ograniczony budżet max 4000 :p

Philips 65PUS7303 był moim wyborem jakiś czas temu ale gdzieś czytałam, że po zakupie trzeba z pendriva wgrywać jakieś aktualizacje, i że ma dość wysoki input lag w porównaniu do np LG. no i wiele razy czytałam gdzieś informacje od innych użytkowników, że ogólnie Philips ma wiecznie jakieś problemy ze swoimi TV i ludzie odsyłali na forum do was, więc tadaaam, jestem. :-D :krol:


PS - znalazłam wpis gdzieś w internecie cytuje: "Puknij się w głowę i dwa razy zastanów czy na pewno chcesz Philipsa" ponieważ: "(...)zapoznaj się z problemami jakie mają użytkownicy telewizorów Philipsa z oprogramowaniem i poczytaj jak bardzo producent ma to gdzieś. Support jest generalnie tragiczny. Również w przypadku ewentualnych awarii, kurzu pod matrycą, martwych pikseli jesteś na lodzie. "

Może mi ktoś zatem napisać czy jest tak jak ktoś to podsumował w przytoczonym przeze mnie cytacie?

Na serwis i zgłaszanie problemów to w tym jest prawda - totalne olewanie klienta !!!!
 

Adam0101

New member
wydaje się że najtańszy będzie wystarczający:) co do serwisu to zależy od sytuacji , na jednego się wypną a drugiemu telewizor naprawią.Takich czasów dożyliśmy niestety ale możesz też poczekać kilka dni na LG 60 cali UM71 ma wjechać do kikiego za 2799zł moim zdaniem warto zaczekać mimo że troszkę mniejszy ale jednak LG
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak Ci przedstawię 1000 wpisów zadowolonych z Philipsa to coś zmieni ?
To jeden z wpisów i nie wiadomo nawet czy nie jest to hejt.

Otóż Philips działa Normalnie na Androidzie 8.0 podobnie jak Sony czy TCL.
Martwe piksele jest na to przepis w każdej firmie bez wyjątku.
A zarząd serwisu też już zmieniony i wszystko działa normalnie.

Nowe modele. LG po 9.05.2109.

Philips i inne które Ci podałem w ofercie klasy cenowej mają się bardzo dobrze.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
No budżetowy model no i wklęsły ekran to może do dużych monitorów jak się siedzi blisko, ale wg mnie (i chyba większości, bo raczej dlatego ich już prawie nie ma) to do tv się to nie nadaje. Chyba, że miałoby się za 100 cali i siedziało metr od telewizora.
A na dodatek ten tv jest niemalże w tej samej cenie co LG 65SK8100, który zjada tego Samsunga.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest już dostępny następca 65SM8600 za 4999 zł.
Jest też ostatnia sztuka 65Sk8500 za 5299 zł
65sk 8000 za 4199 zł z pakietem.
Samsungi też już są nowe
65RU7402 za 4999 zł.
 

Julia1818

New member
piszesz, że ostatnia sztuka, ale mogę dowiedzieć się gdzie?: P wstyd się przyznać ale tak jakby nie ogarniam dzisiaj nic:oops:
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Ru7402 choć ma szeroką paletę barw, to jest to gorszy model niż sk8000(8100 - jakościowo te LG się nie różnią), Samsung nie ma 100 hz. A ostatnią sztukę masz "tutaj" ;)
 
Do góry