Telewizor do gier i filmów (50-55'') ~~2500

kyniu92

New member
Telewizor do gier i filmów (48-55'') ~~2500

Dzień dobry. Jako, że 40 cali okazało się za małe do mojego pomieszczenia, to szukam teraz czegoś większego. Nie mam jako takiej preferencji co do marki. Zależy mi by miał w miarę dobrą matrycę, ponieważ często siedzę po lekkim skosie do TV. Czytałem trochę o Samsung UE55MU6172 i wydaje się być ok. Co sądzicie o Philips 55PUS6262. Poradźcie co mogę kupić w takich pieniądzach.
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 23m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1, czasami 2 lub 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? kąty są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno mam po zachodniej części. Jest na przeciwko telewizora i słońce wlatuje dopiero tak koło 18-19
7. Jaki masz obecnie telewizor ? TV 40 UHD STV ULS40TS298 *********************
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDR, 4K, Smart, Netflix
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: Full HD, 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Xbox One S, Telewizja cyfrowy polsat
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? najlepiej matowa, ale obawiam się, że w tej cenie nie będzie za dużego wyboru
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale i filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? oprócz smart TV to nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak pewnie z 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pod wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 48-55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie wiem
19. Preferencje co do marki ? nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500zł
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Braałbym zdecydowanie 55” .
W klasie cenowej masz :
- TCL 55s7906 za 2099 zł
- Thomson 55UC63 za 2399 zł
- TCL 55 P6046 za 2399 zł
- Philips 55Pus6262 za 2250 zł
 

kyniu92

New member
Czy to normalne, że jak gram w fifa18 na xbox one s, to tnie czasami? Czy to wina odświeżania 60hz?
Kupiłem tego philipsa
 
Ostatnia edycja:

kyniu92

New member
A jakie masz ustawienia ?

nie wiem dokładnie o jakie ustawienia chodzi, ale na razie zrobiłem podstawową kalibrację, tak jak ludzie polecają. Konsole mam podpiętą do pierwszego hdmi i gram na full hd,. Wiem, by mieć 4k musiałbym podłączyć do 3 portu hdmi. W tym *********************u nie było z problemu z tymi ścinami. Ścina mi się zazwyczaj, jak ktoś robi przerzut/wykop.

E: Grając w far cry lub wiedźmin nie ma tych problemów
 
Ostatnia edycja:
Do góry