Telewizor do 4000zl, ktore rozwazyc?

etemmu

New member
Czesc,

Czytajac posty az glupio zakladac kolejny - z drugiej strony co pare tygodni wychodza nowe modele, zmieniaja sie ceny itd. wiec poprosze o opinie.
Z kanapy do telewizora 2-2,5m na wprost wiec kąty niespecjalnie istotne , sygnal z UPC (bedzie, za tydzien przeprowadzka) podobno cyfrowy ale na dobra sprawe chyba to taki lepszy SD. z Lewej strony telewizora duze okno ale wychodzi na polnoc wiec tragedii nie bedzie no i od czego sa zaslony.
NIe chcialbym wydac wiecej niz 4000zl a najlepiej zmiescic sie w 3500-3600. Na taka odleglosc przypuszczam, ze 40 cali wystarczy a moze jestem w bledzie? 46 cali z 2,5 m to przegiecie ?
Wymagania:
- najwazniejsza jakosc obrazu
- dobre skalowanie sygnalu analogowego, takze DIVX (HD to prawie kazdy dobrze wyswietla;))
- port USB z odczytem divx i napisy (mkv super ale nie jest to warunek, za jakis czas dokupie odtwarzacz BR)
- mozliwosc podlaczenia do netu (multimedia po sieci, youtube)
- relatywnie dobry dzwiek, zeby sie nie wku.. ogladajac serial czy wiadomosci (po co wtedy KD)
- sciszanei glosu podczas reklam (dolby volume czy inna tehcnologia)

Wstepnei interesuja mnie modele:
Sony KDL-40HX700
Sony KDL-40EX700
Philips 40PFL8664H
Samsung UE40C6500
Sharp LC-40LE700E

Panasonic TX-P42GW20 (plasma, ktora ma dobre opinie ale "wystraszylem" sie okresu wygrzewania i poświat od statycznych obrazow (loga kanalow)

Co byscie sugerowali? Gier nie przewiduje na razie, mam dobrego 21" Gatewaya do kompa.
Glownie filmy DIVX, DVD, w przyszlosci BR, seriale po kablowce, Discovery itp.
 
Do góry