Telewizor do 3500 zł

shedir

New member
Witam serdecznie.

Noszę się z zamiarem kupna telewizora. Prosiłbym o pomoc w wyborze. Maksymalna kwota jaką jestem w stanie wydać to 3500 zł. Przeglądając różne oferty najbardziej zainteresował mnie SONY KDL-50W829B.


1. Odległość od ekranu: około 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju:boczne światło, ale mam rolety.
3. Jak duży jest pokój: 14m2
4. Preferowana technologia: bez znaczenia
5. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy HD, seriale z USB
6. Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
7. Preferowana wielkość telewizora: 50 cali
8. Preferowana marka: Sony, ze względu na wieloletnią niezawodność wśród znajomych
9. Jakie urządzenia będą podłączone: Kino domowe, PC
10. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: Telewizję oglądam bardzo rzadko.
11. Siedzisz na wprost czy również z katów bocznych: na wprost
12. Telewizor ma mieć wifi: tak
13. Ma czytać przez USB filmy: Koniecznie z MKV włącznie
14. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI - PC, HDMI - Amplituner
15. Jaki masz sygnał: Naziemna
16. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 4h
17. Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3
18. Ma stać czy wisieć: Stać
19. Jaka klasa cenowa: do 3500 zł
20. czego nie lubię w telewizorach: błyszczących ramek
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Sam takiego zakupiłem czyli 50W829. Musisz zwrocić uwagę, iż jego matryca działa jak lustro - wszystko odbija, jeżeli jest jasno w pomieszczeniu. Jednakże dla mnie nie stanowi to dużego problemu. Telewizor moim zdaniem jak najbardziej spełni Twoje wymagania. Nie zauważłem u siebie cloudingu, matryca równomiernie podświetlona. Dźwięk na dobrym poziomie, do ogladania TV wystarcza, do filmów mam KD. Co do smart TV - dla mnie działa wolno, ale ma to być TV z bardzo dobrym obrazem i takim jest. I tego od niego oczekiwałem.
Teraz tak przeczytałem że będzie sygnał naziemny - troszkę może być za duży jak na 3 metry i ten rodzaj sygnału. Musisz sprawdzić jakość swojego sygnału...
 

shedir

New member
Dzięki za odpowiedź. Z tym, że ja na prawdę bardzo rzadko zaglądam do typowej telewizji ;). Zaś na smartTV, aż tak bardzo mi nie zależy. Ważne, aby nadrabiał to jakością obrazu.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź. Z tym, że ja na prawdę bardzo rzadko zaglądam do typowej telewizji ;). Zaś na smartTV, aż tak bardzo mi nie zależy. Ważne, aby nadrabiał to jakością obrazu.

Jakością obrazu to naprawdę nadrabia... wczoraj jeszcze wprowadziłem kalibracje od Kiki'ego, obejrzałem kawałek Niepamięci, potem pod młotek poszedł Avatar - szczęke zbierałem z podłogi. Odbyło się to oczywiście przy braku oświetlenia zewnętrznego...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym brał 55" do tych warunków .
Tu masz w czym wybierać
- Toshiba 55L7453
- Philips 55PFS7109 z ambilightem
- Panasonic 55 AS640

Za dopłatą
Sony 55W829
Philips 55PFS7509
 
Do góry