Telewizor do 2 tyś + może jakiś sprzęt do grania

PiotrTAG

New member
Witam Wszystkich przeglądający mój temat :).

Szukam telewizorka ( mój własny pierwszy he :p ) i jest tyle wszystkiego że człowiek po chwili się gubi i ma dość oglądania co może kupić a co nie.I teraz zwracam się z prośbą do Was drodzy forumowicze :),polećcie mi jakieś telewizorki do max ???,cały tv nie może być szerszy niż 96 cm !!!!!,i do tego może jakiś sprzęt grający... wszytko max do 3 tyś...ważne jest to że będę brać sprzęt na raty :).A teraz listaaa :arrow:


1. Odległość od ekranu? Będzie gdzieś tak z 2-3 metry.
2. Jak słońce świeci w pokoju? Słońce świeci od strony północnej a telewizor będzie na ścianie południowej (normalne światło dzienne).
3. Jak duży jest pokój: 9m2....a ścian nie opiszę bo się pogubicie :p
4. Preferowana technologia: By było to czego oczekuje,najprościej mówiąc OBOJĘTNE.
5. Jaki masz obecnie telewizor? CRT .... LG....koszmar
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, zwykłe programy, piłka nożna,kino akcji
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Po południu i wieczorem.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Preferuję przy zgaszonym świetle.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Raczej ostry.
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Wiem, że lepszy obraz jest na błyszczącej, ale matowa jest lepsza przy słonecznym pokoju. Uznajmy, że to kwestia drugo albo trzecioplanowa dla mnie.
11. Preferowana wielkość telewizora? cały tv nie może być szerszy niż 96 cm !!!!
12. Preferowana marka? Bez większej różnicy,to co lepsze :p
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Pikseli, słabej czerni, nierównego podświetlenia,ścięć
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Netia,laptop,xbox 360,dysk twardy,pendrive
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 60% telewizja, 40% konsola i komputer.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Tak i tak.
17. Czy ważne jest wifi? Tak ważne
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Zależy od przydatności widgetów.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Generalnie nie, od święta Youtube.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Raczej nie.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? MUSI :)
22. Ma mieć 3D? Nie zależy mi na tym, ale jeżeli dany TV i tak będzie miał tą funkcję, to fajnie.
23. Ma mieć slot na karty SD ? dobrze by było.
24. Ma mieć tuner DVB-S? Może nie musi.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Praktycznie tylko HDMI - komputer, UPC, konsola. do tego ten sprzęt który chcę zakupić :)
26. Jaki masz sygnał? Cyfrowy, Netia
27. Ile programów HD? ciągle się zmienia ilość...
28. Ma stać czy wisieć? Wisieć.
29. Rozdzielczość: Full HD, 4K traktuję póki co jako ciekawostkę, do czasu aż stanie się standardem kupię nowy telewizor.
30. Dvb-t: tak, DVB-C: Nie zależy mi na tym.
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Dobry kontrast, przywoity czas reakcji do gier. Do tego wąskie ramki.No i często będę grać na nim on-line więc by nie miał input laga wysokiego
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-5.
33.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?.No nawet 50 % dziennie,gry typu fifa,BF 3 Assasin,praktycznie wszystkie dynamiczne gry :).
34. Sugerowana cena? razem max 3 tyś... ewentualnie + 300 zł

Czytając tematy zauważyłem ten tv Panasonic 42AS 600 czy Panasonic TX-L42ET60E a może 42AS650.Co myślicie ?,spełnił by moje oczekiwania ???.A co do sprzętu... to może LG NB3530A ???.Im więcej uwagi poświęcam wszystkiemu,to bardzije nie wiem co wybrać :/.
 
Ostatnia edycja:

PiotrTAG

New member
No tez tak nad nim myślę gdy go dziś ujrzałem.A do tego jakiś sprzęt... i tu mam problem bo w ogóle nie wiem co mam wziąć :/.Pomożecie ?
 

PiotrTAG

New member
PANOWIE !.Nie wiem skąd mi się wzięła maksymalna szerokość 96 cm :/.max to ~93 cm...Czyli w grę wchodzi tv max 40 cali jak się nie mylę :(.W taki razie co mi byście polecali...Ogólnie Kiki to jest na tej zasadzie że na tv i "sprzęt" chcę wydam max 3000 ewentualnie trochę więcej.A co by mi grało to myślałem nad soundbarem...co w taki razie polecacie ?.Szkoda tego as650e :( a już taki napalony byłem na niego :/ :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A to masz super telewizor Philipsa 40PFL 8008 z pełnym wypasem.
No i musisz być niebieski bo cena jest extra.
 

firekage

New member
Bez reklam
A co powiecie o samsung ue40h6650 ???.No i co Kiki polecisz mi za sprzęt by się zmieścił w tych 3000 ( no + - 300 zł ). ???

W tej kwocie patrz na odbiorniki powyżej 42 cali, to jest 47/48 i 50 bo da się kupić. Samsung 48H6400 jest w okolicy 2700-3000, LG 47LB650 kosztuje ledwo 2400, LG 47LB67x kosztuje około 3000, Panasonic AS 640 powinien być w podobnej cenie.
 

PiotrTAG

New member
Powiem tak... że najlepiej by było 40 cali,ale jesli zdecyduje się na 42 to biorę as650e na 100 %.Teraz tylko sprzęt potrzebny,kupuje tv ze sklepu stacjonarnego,sklep z dodą ( nie chce robić reklamy ) lub rea ( 3 pierwsze z kazego slowa z nazwy :p)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Powiem tak... że najlepiej by było 40 cali,ale jesli zdecyduje się na 42 to biorę as650e na 100 %.Teraz tylko sprzęt potrzebny,kupuje tv ze sklepu stacjonarnego,sklep z dodą ( nie chce robić reklamy ) lub rea ( 3 pierwsze z kazego slowa z nazwy :p)


A dlaczego z tych właśnie sklepów ? Kup u chłopaków z forum bedziesz miał cene dobrą i zarazem wesprzesz interes ''znajomego'' jak i forum, też zaraz będę tak robił. Naoglądałem się ostatnio tych tv i postanowiłem kupić as650 a za mały tysiak który ci zostanie coś tam pukającego kupisz na pewno. nie doradzę ci soundbara bo nie mam o nich pojęcia. znajdzie się ktoś kto cie pokieruje.
 

firekage

New member
Bez reklam
Powiem tak... że najlepiej by było 40 cali,ale jesli zdecyduje się na 42 to biorę as650e na 100 %.Teraz tylko sprzęt potrzebny,kupuje tv ze sklepu stacjonarnego,sklep z dodą ( nie chce robić reklamy ) lub rea ( 3 pierwsze z kazego slowa z nazwy :p)

650 jest na IPS - jeśli myślisz o filmach, seansach nocnych, graniu, weź model na VA (640).
 

Borixon

Active member
Bez reklam
650 jest na IPS - jeśli myślisz o filmach, seansach nocnych, graniu, weź model na VA (640).


No do gier to chyba IPS sie nadaje lepiej bo jest płynniejszy prawda? chyba że gramy w limbo. Takie uzyskałem info od ludzi którzy znają się na tv. filmy też będą dobrze chodzić tylko w nocnych seansach lepiej sprawdzi się VA ze względu na lepszą czerń to tyle ile wiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, Philips właśnie mieści się dla niebieskich w tej klasie.
On ma full wypas:
- potrójny ambilight
- cienką ramkę
- microdiming
- kamerę skype
- pilot z klawiaturą
- ambivox

=================================================
Obecnie matryce IPS są znacznie lepsze do gier.
Oto najnowszy przykład- najlepszej firmy monitorowej na rynku :

W konstrukcji zastosowano panel IPS z 178° kątami widzenia w obydwu płaszczyznach, dzięki czemu nawet patrząc z boku na monitor, kolory pozostaną nasycone z zaledwie niewielką różnicą w kontraście. Co istotne dla graczy – parametr input lag jest ekstremalnie niski – zaledwie 0,05 klatki, tak więc realnie nie ma żadnego opóźnienia pomiędzy momentem wejścia sygnału do monitora, a jego wyświetleniem na ekranie.

Wystarczy poczytać :
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-05-klatki-matryca-ips-eizo-foris-fs2434.html
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Kiki powielając to co napisałeś. Jeśli IPS jest najlepszy do gier, tak samo będzie w filmach z szybką akcją czy sportem mam racje ? Płynność i kolory as650 za czerń as640 tu też się zgadzacie ?
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Za płynność strice odpowiada natywna matryca i procesory.
U Ciebie wg mnie - tak jak podałem.

Tak u mnie na 90% as650.

Myślałem raczej o wyrażeniu dylematów ogólnych i chyba mi sie nie udało. Bynajmniej sporo dylematów KIKI rozwiał mi po przedstawieniu mu 'mojego punktu widzenia' i mam nadzieję że jego rady pokryją się z rzeczywistością. Z resztą jak powiesze 650 i 'nie zagra' to tak jak sam powiedział wymienimy go na 640. Wszystko.
 

PiotrTAG

New member
To jaki jest lepszy ?.Ten Philips czy as 650 ?.Bo teraz to już się pogubiłem :/ i nie wiem co bym miał kupić.A chce kupić coś by było można grać on-line,i nie mieć nerwów bo muli czy coś :/.I wolę was się spytać który kupić bo ja taki zielony jestem w tym że szok :p
 
Do góry