Telewizor do ~1800 zł

Kamil__

New member
Witam.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze telewizora. Moim głównym wymogiem jest bardzo dobra jakość obrazu. Nie znam się na tym zbytnio, ale wstępnie zastanawiałem się nad Samsungami: UE40EH5300 oraz UE42F5000A


Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~3-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost lub pod minimalnie z boku
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno naprzeciwko TV (od strony wschodniej)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? kineskopowy
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? przede wszystkim czysty obraz i dobrze nasycone barwy, dodatkowo przydałby się dostęp do internetu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? DVB-T, a w przyszłości prawdopodobnie nc+
10.Jakie urządzenia ? komputer/dysk zewnętrzny
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-7
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? jeśli znajdzie się coś z taką opcją w podanym budżecie, to tak, jeżeli nie - to nie będzie tragedii
15.Czy zamierzasz grać w gry ? raczej nie
16.Preferencje co do marki ? Samsung, ale nie będę się upierał
17.Preferencje co do wielkości ? 40-42 cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak płynności obrazu, odkształcenia kolorów, brak głębi
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? zdecydowanie wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ~1800zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D ? jak się uda zmieścić w podanym budżecie, to będzie fajnie
 
Ostatnia edycja:

Kamil__

New member
Udało mi się zwiększyć nieznacznie budżet do ~2000 zł. Obecnie zastanawiam się nad:
1. Panasonic TX-L42E6
2. Samsung UE40F6400
3. LG 42LA620S

Który model z powyższych polecacie?
 

Kamil__

New member
Właśnie głównie zastanawiam się pomiędzy f6400 a la620s. Mógłbyś mi napisać, jakie jeszcze są istotne różnice pomiędzy tymi tv?
 

tdx

New member
Bez reklam
Tu akurat nie ma się nad czym zastanawiać obraz lepsz w samsungu smart też multimedia odtwarzanie lepiej, wyposażenie lepsze (2 piloty) LG ma DVB-S, wygląd lepiej nie est taki gruby.

Bierz F6400

zobacz opinie...

Jestem świeżo po zakupie TV do sypialni - 32 cale.
Praktycznie zdecydowany byłem na 32PFL5008, jednak, że jakoś ambilight w sypialni nie za bardzo by mi się sprawdził to wziąłem pod uwagę jeszcze Panasonica E6, Sony W656A i Samsung F6400.
I powiem szczerze, że pod względem jakości obrazu to mimo wszystko Philips najbardziej mi odpowiadał, a testowałem wszystkie filmem HD z pendriva. Jednak jak zagłębiłem się w funkcje tych TV i smartTV, to aż śmiać się chce jak się zobaczy jakie dno oferuje Philips. Poczynając od płynności, a kończąc na bogactwie treści i wyglądzie - wszystkie biją na maksa Philipsa. Cały czas byłem przekonany, że smart w Sony to pewnie jakaś porażka, ale okazuje się, że w porównaniu do Philipsa to tak jakby porównał Poloneza z Maybachem, przepaść.
W końcu zakupiłem Samsunga F6400, z obrazem nie doszedłem jeszcze do końca do ładu, ale jest całkiem nieźle, za to smart po podłączeniu do neta - MEGA !! A słowa z komentarza powyżej, że działa tak jak chce to nie mam zielonego pojęcia czego mają się tyczyć, bo wszystko działa idealnie.
I po raz kolejny słowa, że TV to nie komputer (słowa tych co bronią Philipsa) okazują się brednią, bo w Samsungu śmiga wszystko jak na bardzo dobrym komputerze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dużą odległość, więc wielkość ma duże znaczenie.
Ja sięgałbym po Panasonica 42E6 z dobrym Smartem , extra interfejsem.
Pod uwagę możesz brać jeszcze 42PFl 54008 z ambilightem.
Ambilight powoduje że obraz masz większy wizualnie dzięki temu o 10-15 cm.
A u Ciebie to najważniejsza sprawa.
Masz też bardzo dobrą czerń a co za tym idzie głębię obrazu.
Masz też 3D pasywne i okulary gratis, świetny dźwięk dzięki Ambivox.
Extra że jest MiraCast bo możesz zrzucać obraz z całego telefonu w czasie rzeczywistym. Multiroom - do przesyłania bezprzewodowo obrazu z telewizora na telewizor.
 

Kamil__

New member
@kiki: Do Philipsa raczej się nie przekonam, mam bardzo złe doświadczenia z tą firmą. Zgadzam się, że dodatkowe 2" by się przydały, ale bardziej obstawiałem lg. Mógłbyś jakoś w skrócie opisać zalety panasonica e6 i jego wyższość nad pozostałymi dwoma?

@tdx: Dziękuję bardzo za konkretne argumenty. coraz bardziej się przekonuję do samsunga:) Widziałem ten f6400 w sklepie i wydawało mi się, że kolory są trochę przesycone, a całość zbyt mocno świeci. Jak wygląda ta sprawa w innych trybach niż ten "sklepowy"? Trzeba jakoś kalibrować obraz? Jestem totalnym laikiem, więc z góry przepraszam, jeśli moje pytania są głupie ;)
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Kalibrowac nie ustawic pod siebie...
3 minuty i masz normalnie ustawiony tv :) bez cukierkowych kolorow :)

Wysłane z mojego GT-I9100
 

Kamil__

New member
W takim razie muszę tylko jeszcze raz podejść do sklepu i sprawdzić, czy te 2 cale robią istotną różnicę.

@tdx: Widzę, że jesteś specjalistą i bardzo dziękuję Ci za dotychczasową pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie. Jeżeli okaże się, że jednak 2 dodatkowe cale są konieczne, to co byś wtedy polecił? Niestety w moim budżecie chyba nie uda się znaleźć 46'', co byłoby optymalne...
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Moim zdaniem najlepszym wyborem jest PANASONIC 42E6E. Nie ma 3D ale poza tym oferuje najlepszą jakość obrazu. Potwierdza to wiele testów.

NA drugim miejscu stawiałbym na SAMSUNGA 40F6400 ale po kalibracji !!!

LG jest bardzo przyjazny i ma dobre odwzorowanie barw ale gorszą czerń. Przeszkadza też niestety brak możliwości zmiany formatu obrazu przy odtwarzaniu przez USB

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do kalibracji przecież musisz mieć sprzęt. Inaczej to będzie taka sama lipa jak przed. Panasonic 42E6 ma taką zaletę że nawet przy słabym bitrate
daje wyraźny i ostry obraz. Kolory nie są cukierkowe nawet prze kalibracją.
Panasonic ma nowy interfejs, który zbiera bardzo dobre recenzje użytkowników. Ma bardzo dobre multimedia i obsługę z urządzeń zewnętrznych.
No i ma 42" - co u Ciebie jest wg mnie nr 1.
 
Do góry