Telewizor 55 cali lub więcej

geforc

New member
Witam, zrobiłem małe przemeblowanie pokoju i okazało się że mój stary Soniak 46 cali jest za mały, potrzebuję porady :

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony 46hx800
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? szybkie działanie menu, bo w obecnym sony to tragedia..., dobrą jakość obrazu, smart tv, Wifi wbudowane.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TOYA kablówka z dekoderem
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? PS4, Xbox One, Dekoder TOYA, Głośniki na minijack do wyjścia słuchawkowego.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? około 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? telewizor stoi obok okna ale z boku, światło pada na telewizor z prawej strony, więc chyba matowa, ale nie jestem pewien.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? mecze, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? jeśli będzie płynnie działało to tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak na konsolach, około 3 godzin dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie, więcej wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 minimum
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolne działanie menu, brzydkie mało funkcjonalne piloty
19. Preferencje co do marki? Samsung, Sony, Lg, Panasonic
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? zdecydowanie nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? jeśli będzie dobry tv wraz z kalibracją do 6000zł to owszem








A może OLED byłby dla mnie lepszy ? nie chcę spamować tematami na forum, dlatego pytam tutaj ?
 
Ostatnia edycja:

geforc

New member
Sharpa raczej bym nie chciał, a jak już to model Sharp LC-60LE752.

Panasonic widzę że ma opinie wolnego, ze słabym procesorem
Sony większego w tej klasie nie ma ? np 60 cali ?
Phillips odpada... nie uznaję tej firmy... chyba że w suszarkach albo golarkach...


a co z telewizorami OLED albo "curved"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale Model 752 to stary model i zwykły na matrycy 100 Hz.
Ten jest Quatron, made in Japan, miracast.
Mam Sharpa i jestem mega zadowolony z jakości obrazu.
Philips ma się bardzo dobrze.
Sony jest z nowych 65W855 z Androidem ale znacznie powyżej Twojej kwoty.
Zakrzywione są Bardzo dobre 65JS9000 ale to chyba nie Twój przedział cenowy.
 

geforc

New member
Dobra a jak zmniejsze półkę cenową do 5000zł ? bo ja na prawdę nie potrzebuje okularów 3d i funkcji 3d...

opinie na temat tego sharpa

"Telewizor przeciętny, niestety i ja uległem krajowej reklamie pisanej a nie prawdziwym testom np z Francji lub GB, do których dopiero teraz się dokopałem.
Fatalnie nie jest, ale do pełni szczęścia daleko. Szczerze mówiąc żałuję, że nie kupiłem np. 752 za kwotę prawie o połowę mniejszą."


"Niestety, super pochwały to tutaj zamieszczają chyba jego sprzedawcy. Obraz, nawet po kalibracji kiepski, oprogramowanie i reakcja na pilota fatalne. Też kupiłem po pseudo fachowych ocenach na pewnym forum internetowym. Wylądował w pokoju gościnnym, do salonu trafił Sony"
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To dalej masz :
Sharpa 60 Uq10
Philipsa 65 PFH 5909
Panasonic 60AS650

Telewizor Sharp Quatron wymaga kalibracji przez żółty element pixela, jeśli ktoś nie zrobił to jest jego problem.
Ja mam zrobioną kalibrację i jest super.
Wielu polskich sportowców którym sprzedawaliśmy plamy Pioneera - czyli jakość nr 1 na świecie, dostarczyliśmy jako następcę Quatrona i wszyscy są mega zadowoleni. Jeśli ktoś kupi Porshe a leje olej rolniczy to będzie jeździł tak jak Sharp bez kalibracji.
 

geforc

New member
?????????????????????


dzisiaj byłem w sklepie i 55 jednak za mały, 60 będzie odpowiedni...
 
Ostatnia edycja:

geforc

New member
Witam, wracam z tematem, w sierpniu miałem kupić TV, no ale inne wydatki niespodziewane wyszły i przerwałem poszukiwania. Moje pytanie brzmi, czy coś wyszło nowego i dobrego, coś takiego co odpowiada moim wymaganiom z pierwszego wątku w tym temacie.
 

mdma

Member
Zapodaj przy okazji jakiś dobry TV (FHD/UHD obojętnie byleby dobrej jakości był obraz) 55' do 5000zł :) Z góry dziękuję
 

geforc

New member
Kiki, chyba źle model Sharpa podałeś, bo google nie wyszukuje.

Phillips super, ambilight itd ale problem z nóżkami, mam wąską komodę i nie zmiesci mi sie, musi być coś po środku a nie na bokach

Sony fajny fajny, ale 4k ? musi być ?



A 60 cali coś jest do 6 tyś ?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kiki, chyba źle model Sharpa podałeś, bo google nie wyszukuje.

Phillips super, ambilight itd ale problem z nóżkami, mam wąską komodę i nie zmiesci mi sie, musi być coś po środku a nie na bokach

Sony fajny fajny, ale 4k ? musi być ?



A 60 cali coś jest do 6 tyś ?

Niestety nie ma szans na kupno sensownego TV w przekątnej 60" w cenie do 6000 zł. Nie wiedzieć czemu różnica cenowa modeli 55" vs 60" jest zupełnie nieadekwatna to różnicy w calach. Musisz jeszcze tysiaka dołożyć, to będziesz miał Sony 65" W855C Full HD, ale sprawdź przed zakupem czy Ci obraz pasuje. Co ważne TV ma matrycę 120Hz.
 
Do góry