Telewizor 50" do 2500-3000zł, do gier/niski input lag

serbskie

New member
Witam, szukam telewizora wg preferencji jak w odpowiedziach do ankiety i liczę na waszą pomoc bo już mi głowa pęka od natłoku informacji. Ten zły, ten dobry, tu taka matryca, tu inna mimo że ten sam model itd...

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15
m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, ale kąty też są dosyć istotne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Tak, pół dnia wprost na miejsce gdzie będzie TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Stabilne Smart (raczej bez Androida, sporo negatywnych opinii), niski input lag, dobra jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD (UPC) + PC (docelowo 4K)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak zdania
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Ciężko powiedzieć, do tej pory brak TV
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, PC 70%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
17. Preferencje co do wielkości? 48-50" (max 130cm szerokości)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? ---
19. Preferencje co do marki ? ---
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500-3000
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie


Telewizor nie musi być 4K, lepiej lepszy HD niż gorszy UHD a wiem, że w tej cenie nie moge mieć zbyt wysokich wymagań. Najważniejsze to dobra jakość obrazu i niski InputLag bo głównie będę korzystał z TV do grania. Telewizor musi być dostępny w sklepie stacjonarnym bo chciałbym go dokładnie obejrzeć przed kupnem oraz przetestować (mieszkam w GOP więc wszelkie większe sklepy RTV).

Narazie na oku mam LG 50LF652V.


Pozdrawiam
 

N1tRo

New member
Hej,
Nie jestem ekspertem od tv ale od paru miesiecy szukam telewizora w podobnej specyfikacji, do gier w tej samej cenie i po tym czasie mam 2 modele:
Samsung 50j6200
Sony 50w80 c (w809, w805 itp to te same telewizory)

Samsung polecany wielokrotnie na roznych forach, cena 2500. Sony ponoć dużo lepsze (naturalne) kolory, cena 2900. Oba telewizory niski input lag.

Na tym forum polecany jest philips pus6561 ale ponoć dużo słabsze od ww modeli (matryca - jak pisałeś lepsze porządne full hd niż jako taki 4k) - opinie pracownikow roznych elektromarketow - paru nawet wymienilo nazwy osob z forum które na siłę polecaja philipsy w celu zarobku.

Owobiscie bardziej przemawia do mnie sony z racji na lepsze kolory i androida (planuje instalację kodi ) oraz niski input lag - konsola ps4, mam nadzieję że warto ;) dodatkowo sony również posiada technologię hdr tylko się Tym nie chwalono.

Ps sorki za błędy - piszę z komórki. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do gier powinieneś brać zdecydowanie model 4K:
- Philips 49PUS6561 za 2999 zł z kalibracją.
Przy odległości grania będzie widać duże różnice.
Fullhd ja bym odpuścił.
W przyszłym roku chyba żadna firma nie będzie produkować modeli fullhd nawet w tej klasie.
W celu zarobku ?
A inne to rozdają za darmo, no proszę Cię , gdzie na to wpadłeś ?
Pod konsolę zdecydowanie 4K.
 
Do góry