Telewizor 50 cali 3000 PLN

RAMALANA

New member
Witam,
planuję zakupić pierwszy telewizor do mieszkania i napotkałem na nie lada problem. Mianowicie im więcej czytam tym mniej wiem ;) Moje potrzeby są następujące.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Pokój 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 2,5-3m/B]
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost, czasami bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno od południowego-zachodu (z boku)
7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie mam
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV naziemna, PC
9. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Do 4h, w weekendy dłużej
10. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
11. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, sport
12. Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczej nie. Ewentualnie jakiś YT sporadycznie
13. Czy zamierzasz grać w gry? Raczej nie
14. Preferencje co do marki? Brak
15. Preferencje co do wielkości? 50 cali
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
17. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000
18. Jak często wymieniasz telewizory w domu? To będzie pierwszy telewizor
19. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Nie

Telewizor głównie ma służyć do oglądania filmów/seriali, ale również sportu. Interesuje mnie telewizor 4K. Po prześledzeniu kilku wątków zauważyłem, że polecany jest PHILIPS 49PUS6561.
 

RAMALANA

New member
Kiki mówisz o tym PHILIPS 49PUS6561 tak? A do tej ceny jest jakiś inny tv godny polecenia? Albo ewentualnie zwiększając budżet do maks 3500 PLN to czy lepiej wybrać coś innego?
 
Po co 4K ? Masz jakies zrodlo 4K ?
Philips 6561 to jeden z najslabszych jakosciowo telewizorow 100hz i 4K.

W tym budzecie lepiej sie skup na dobrych modelach FHD np Panasonic 50DS630e (120 hz, matryca VA, wysoki kontrast, dobry ruch) albo Sony W755 czy W855.
 

RAMALANA

New member
Kwestia 4K czy FHD wynika z tego, czy za 2-3 lata 4K nie będzie standardem? Bardziej pod tym kątem jedynie rozważałem 4K. Z początku też myślałem, żeby w tym budżecie kupić porządny FHD i jednym z wyborów był właśnie Sony W755.
Jeżeli rzeczywiście lepiej zainwestować w bardzo dobry FHD, niż niskiej jakości 4K to czy ten Sony w755 byłby dobrym wyborem? Podnosząc budżet do 3500 PLN można dostać ten model Sony 55 cali.
Jeszcze jedna wątpliwość odnośnie ewentualnego zakupu FHD ze sklepu. W niektórych sklepach model Sony w755 jest oznaczony jako towar z ekspozycji, czy za każdym razem taki model to jest telewizor, który dziesiątki godzin był włączony w sklepie czy można dostać telewizor praktycznie nowy, nieużywany?
 
Kwestia 4K czy FHD wynika z tego, czy za 2-3 lata 4K nie będzie standardem? Bardziej pod tym kątem jedynie rozważałem 4K. Z początku też myślałem, żeby w tym budżecie kupić porządny FHD i jednym z wyborów był właśnie Sony W755.
Jeżeli rzeczywiście lepiej zainwestować w bardzo dobry FHD, niż niskiej jakości 4K to czy ten Sony w755 byłby dobrym wyborem? Podnosząc budżet do 3500 PLN można dostać ten model Sony 55 cali.
Jeszcze jedna wątpliwość odnośnie ewentualnego zakupu FHD ze sklepu. W niektórych sklepach model Sony w755 jest oznaczony jako towar z ekspozycji, czy za każdym razem taki model to jest telewizor, który dziesiątki godzin był włączony w sklepie czy można dostać telewizor praktycznie nowy, nieużywany?

poekspozycyjny nie ma sensu.
4k bedzie w TV na polskich kanałach najwczesniej za 5 lat (aktualnie brak jakichkolwiek planów, nawet 1080p dzis nie ma...)
sprawdz sobie Panasonic 50DS630e - bez problemu dostepny nowy model, bo to nie towar poekspozycyjny
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kiedyś już było podobnie. ALe prościej bo hdready odbierało materiały fullhd w gorszej jakości ale jednak.
Materiały natywne 4K chodzą tylko na telewizorach 4K.
 
Kazdy materiał natywny w 4K bedzie dostepny tez w FHD przez wiele kolejnych lat.
Inaczej miliony ludzi majacych HDready i FHD nic nie mogłyby zobaczyć, na co nie pozwoli sobie żaden producent tresci telewizyjno/filmowych.
4K to raczkująca technologia o zbyt wysokim bitracie na dzisisjesze przekazniki/internet.
Dzis nawet FHD nie mamy w TV - nie ma kanałów 1080p !
A 4K to pieśń przyszłości czyli 5-7 lat.

Po prostu producenci TV chca zarabiać na wymianach TV i stąd cały czas wymyślają nowe technologie, za którymi nie mogą nadażyć dostarczyciele sygnału.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie opowiadaj...
Włóż materiał 4K i dostaniesz jeden napis - plik nie obsługiwany.
I pusty ekran, więc nie opowiadaj głupot ludziom że będą coś oglądać w 4K.
Chcesz gnuśnieć w otmętach hdready Twoja sprawa.
Ja wolę jakość.

Ja oceniam 3-4 lata. Jak widać fullhd jeśli koś zapowiada to jedynie entry-level- tak jak było do przewidzenia.
 
Do góry