telewizor 42 cale dla rodziców

sniez

New member
Witam,

Szukam czegoś dla rodziców (stary CRT ledwo zipie). Telewizor nie musi mieć bajerów, chodzi o to, żeby obraz był miły dla oka i naturalny. TV będzie pracował zarówno przy odsłoniętych zasłonach w jasny dzień (mama na emeryturze), jak i w nocy przy zasypianiu bez światła. Chodzi o to, żeby skomplikowana obsługa nie zabiła rodziców. Z nowinek (internet, youtube itp) rodzice może będą korzystać jak ich z tym oswoję (korzystają z komputerów). Telewizor chodzi bardzo dużo (ponad 10 godzin). Mógłby nie buczeć i nie rujnować budżetu rachunkami za prąd. Właściwie poleciłem od ręki rodzicom G30 lub GT30 panasonic'a, ale w normalnej sieci sprzedaży już trudno go dostać (przez nową serię). Dostępnych jest sporo powystawowych. Znowu czytałem wiele dobrego o ST50, ale to ponad 3000 i nie wiem czy warto (nie wiem czy docenią). A może się mylę i powinni kupić jakiś tani LCD za 1500zł i oszczędzić trochę $$?

1. Odległość od ekranu: około 2 m.
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna z lewej strony tv (jasno)
3. Jak duży jest pokój: nie wiem, około 3,5x5m
4. Preferowana technologia: nieistotne
5. Jaki masz obecnie telewizor: 29 cali CRT
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: polskie programy, seriale, czasem discovery i trochę sportu
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzień i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: raczej przy świetle, w nocy do spania bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: chyba łagodny
10. Matryca błyszcząca czy matowa: ta, która jest lepsza
11. Preferowana wielkość telewizora: 42 cale
12. Preferowana marka: obojętne
13. Czego nie lubisz w telewizorach: nienaturalnego obrazu (za ostry, za kolorowy, nienaturalny)
14. Jakie urządzenia będą podłączone: raczej głównie dekoder TV
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% tv, 10% filmy
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost, choć często używany bardzo duży kąt boczny
17. Czy ważne jest wifi: może być (nie wiem czy ogarną)
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: chyba nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: chyba nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: chyba nie
22. Ma mieć 3D: nie musi
23. Ma mieć slot na karty SD: przyda się
24. Ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi, może mieć usb
26. Jaki masz sygnał: jak na razie kablówka - sygnał analogowy, po zakupie TV będzie toya cyfrowa z kanałami HD.
27. Ile programów HD: jak na razie 0, ale będzie ich kilka z Toya
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: może mieć
31. Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość obrazu, naturalny obraz z kanałów SD, naturalne kolory nie męczące oczu
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 10 godzin
33. budżet ok 3000 zł
 
Do góry