Telewizor 40 cali do 2300 zł!

asdder

New member
Witam. Poszukuję telewizorka LED, Full HD, 40/42 cali, Smart TV, Wi-Fi, Wysokie odświeżanie oraz wąska ramka wokół ekranu ! Będąc w mediaexpert (1h) porównywałem każdy, do każdego w cenie do 2300zł i w mojej opini oraz pracownika działu elektorniki najlepiej wypadł panasonic tx-42as650e ! Każdy telewizor był sprawdzany na sygnalne telewizji naziemnej, ustawienia obrazu na full i Panasonic zamiatał wszystkie Samsungi, Soniaki, LG i Philipsy aż w końcu zauwazyłem iż ten pracownik ma po prostu mnie dość :D Telewizor będzie mi służył do oglądania filmów przeważnie nocą i grania na konsolo PS 4. Piszę ten post ponieważ nie jest aż tak mocno zdecydowany na ten telewizorek chociaż w tej cenie lepszego nie znalazłem, może ktoś z was ma lepszą propozycję ? Czekam na odpowiedzi z uzasadnieniem, nie oczekuję odpowiedzi typu "Lepszy LG 323522ff" ! Pozdrawiam.
 

digitalus

Banned
Witam
Jesli jestes zadowolony z jakosci to dobry wybor.
Niektore osoby na forum chca np aby czern byla mozliwie najlepsza, czyli smolista.Nie dla wszystkich to jest najwazniejsze.AS640 w testach ma lepszy poziom czerni niz as650.
Duzo osob jest zadowolonych z jakosci obrazu z as650.Zalezy jak duze masz wymagania.
Na koniec..Mam najnizszy model plazmy panasonica i jestem zadowolony z jakosci obrazu.Wad brak.AS640 i 650 to nie jest najnizszy model.

Przyklad

http://www.hdtv.com.pl/forum/1120894-post489.html

Witam wszystkich

Jestem najlepszym przykładem, że jak się szuka TV to się zagląda na forum 5 razy dziennie, a po kupnie telewizora przez miesiąc nie ma takiej potrzeby (chyba, że ktoś musi bardzo ponarzekać).
Zdecydowałem się na kupno tego modelu po prawie miesiącu zastanawiania się; w grze było jeszcze Sony i Toshiba.
Od początku faworytem był ten model, ale zraziło mnie trochę "naganianie" sprzedawców na niego na jakie napotykałem na różnych forach więc posprawdzałem różne modele.
Zdecydował Panasonic, głównie ze względu na sentyment do marki - poprzedni telewizor grał bezawaryjnie przez ponad 6 lat.

Moja ocena to silne 4 w 5-stopniowej skali. Obraz (NC+) bez zarzutu, ostry, w przypadku nowszych filmów/programów HD wręcz świetny. Do czerni nie mam zastrzeżeń - czarny dla moich oczu jest po prostu czarny; może się mało znam ale dla mnie na pewno nie jest granatowy albo szary. Małym minusem jest efekt smużenia, który zdarza się w przypadku szybkiego ruchu na ekranie postaci lub przedmiotu; ale zdarza się to rzadko.
Ciemniejsze rogi na ekranie są ale bardzo mało widoczne jak dla mnie i widoczne tylko w przypadku jednolitych, jasnych plansz; wydaje mi się, że jakbym wcześniej nie poczytał o tych rogach to bym tego chyba nie zauważył.
Smart TV według mnie ubogie, ale na tym mi nie za bardzo zależy. Przeglądarka internetowa kiepska i nawet nie próbuje się z nią męczyć. Pilot też średni, w sumie niewiele się różni od tego co miałem w telewizorze sprzed 6 lat. 3D działa OK, ale dla mnie to taki dodatkowy bajer.

Podsumowując jak ktoś szuka dobrego telewizora bez fajerwerków do kwoty 3 000 PLN to ten Panasonic jest jak najbardziej do polecenia, choć nie jest to jedyny model w tym segmencie.
 
Ostatnia edycja:

asdder

New member
Za duży do mojego pokoju :D Niestety mam możliwość siedzenia 2.5 od tv lub 4m.. to jeszcze zostanie uzgodnione przed remontem. A właśnie jak już weszliśmy na ten temat to jak ma się odległość od TV do wysokości na ścianie ? Ogólnie to bardzo spodobał mi się ten panasonic !
 

digitalus

Banned
Bardzo dobry wybor ,as650 lub as640.AS650 w wersji 42 calowej , as640 w wersji 40 calowej.
A640 nie ma okularow 3d w zestawie.AS650 ma okulary 3d w zestawie.Oczywiscie as640 i as650 to telewizory 3d.
Jesli masz zamiar w przyszlosci ogladac filmy 3d to trzeba kupic okulary 3d dla modelu as640.
 
Ostatnia edycja:

Grisza HD

New member
Za duży do mojego pokoju :D Niestety mam możliwość siedzenia 2.5 od tv lub 4m.. to jeszcze zostanie uzgodnione przed remontem. A właśnie jak już weszliśmy na ten temat to jak ma się odległość od TV do wysokości na ścianie ? Ogólnie to bardzo spodobał mi się ten panasonic !

Jak siedzisz na kanapie to masz mieć oczy na wysokości połowy tv czyli środek poziomy.
 

Big-Apple

New member
Witam. Poszukuję telewizorka LED, Full HD, 40/42 cali, Smart TV, Wi-Fi, Wysokie odświeżanie oraz wąska ramka wokół ekranu ! Będąc w mediaexpert (1h) porównywałem każdy, do każdego w cenie do 2300zł i w mojej opini oraz pracownika działu elektorniki najlepiej wypadł panasonic tx-42as650e ! Każdy telewizor był sprawdzany na sygnalne telewizji naziemnej, ustawienia obrazu na full i Panasonic zamiatał wszystkie Samsungi, Soniaki, LG i Philipsy aż w końcu zauwazyłem iż ten pracownik ma po prostu mnie dość :D Telewizor będzie mi służył do oglądania filmów przeważnie nocą i grania na konsolo PS 4. Piszę ten post ponieważ nie jest aż tak mocno zdecydowany na ten telewizorek chociaż w tej cenie lepszego nie znalazłem, może ktoś z was ma lepszą propozycję ? Czekam na odpowiedzi z uzasadnieniem, nie oczekuję odpowiedzi typu "Lepszy LG 323522ff" ! Pozdrawiam.


Podaj mi miasto w którym ten pracownik miał cię dosyć a ja mu wyśle jeszcze tuzin takich osób jak ty i na hasło że miał ciebie dosyć to takie osoby nie powinny już tam pracować.
 
Do góry