Telewizor 40-46 do 2000 zł

mil998

New member
Witam wszystkich.
Chcę kupić telewizor 40-46 cali nie wiem za bardzo który wybrać najprawdopodobniej wezmę plazmę . Musi mieć co najmniej 1 wejście Euro najlepiej, żeby miał 2, hdmi 1-2 i, że by nie odbijał jak lustro np. LG 42PQ2000. Telewizor będzie najwięcej używany w sporcie, więc musi być dynamiczny, będę też go podłączać do kompa
 

B737 Captain

New member
Okazyjnie powinieneś znaleźć plazmę Panasonica 42 cale model 42X10Y. Jej cena aktualnie to niecałe 2000zł w sklepach internetowych.
Moim zdaniem nic lepszego nie znajdziesz za tą cenę.
 

mil998

New member
Też o nim myślałem, ale on niestety nie ma ani jednego wejścia euro a ja potrzebuje chociaż jedno no chyba, że jest jakaś przejściówka z hdmi na euro.

A co o tym telewizorku powiedziecie ? - PS42B451​
 

mil998

New member
A faktycznie, jest 21-pinowe wejście ;)
Chyba go wezmę zobaczę jak w sklepie wygląda.

A i jeszcze jedno pytanko 42x10y czy 42c10y
piszę, że x10y nie ma stereo a 42c10y ma więc który brać ????
 

digitalus

Banned
42x10y,trzy wejscia hdmi , wejscie d-sub do podlaczenia komputera, tuner dvb-t mpeg4
42c10y dwa wejscia hdmi,brak d-sub, tuner dvb-t mpeg4
lepiej kupic x10y, jeszcze jeden argument tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/468452-post6.html
jesli bedziesz kupowal przez internet lub w zwyklym sklepie np mm to trzeba zwrocic uwage czy przypadkiem nie jest to 42x10e.
42x10e nie ma tunera dvb-t mpeg4.nie kupowac bo np w niektorych wojewodztwach mozna juz ogladac programy w mpeg4. w tym telewizorze nie bedzie to mozliwe,chyba ze posiadamy zewnetrzny tuner dvb-t mpeg4
 
Ostatnia edycja:

mil998

New member
Byłem dzisiaj w sklepie niestety nie widziałem tego 42X10Y był wyłączony, samsunga nie było niestety.
Widziałem za to 42C10Y odbija się jak lustro, ale myślę, że seria X10 jest lepsza niż C10, może jutro pojadę do sklepu zobaczy się . Aha mam pytanie czy telewizory odbijają się jak są wyłączone ?
 

digitalus

Banned
refleksy swietlne sa widoczne.szczegolnie w sklepie bo jest tam mocne oswietlenie. jesli ktos bedzie caly czas wpatrywal sie w ekran "szukal" odbic na ekranie to znajdzie i uzna ze to wielka wada.duzo zalezy od tego gdzie bedzie stal telewizor. refleksy byly tez w telewizorach crt i nie byla to wielka wada.
rozwiazalem ten problem w bardzo prosty sposob.
po lewej stronie od telewizora postawilem lampe nocna. sprawdza sie doskonale:) wieczorem likwiduje calkowicie problem refleksow.
 
Ostatnia edycja:

mil998

New member
Byłem dziś w sklepie. Zobaczyłem te plazmy i się zawiodłem . Panasonic smużył , samsung był w miarę niestety brak wejścia euro, miał tylko wyjście. Obejrzałem LCD-ki i mi się ten bardzo spodobał Samsung LE40B550 myślę, że go wezmę
 

msmyla

New member
Seria A a seria B Samsunga to dwie różne bajki.

Ja bym brał PS42B450. Ma powłokę anti-glare, ma gniazda EURO, 3 HDMI. W sklepach internetowych jest za 1850zł.

Moim zdaniem, oglądając sport LE40B550 nie dorówna PS42B450 - chodzi mi o kolory (szczególnie zieleń - piłka nożna) i o 'smużenie'.

Poza tym, LE40B550 jest o 400zł droższy niż PS42B450 i o 2 cale mniejszy. A uwierz mi, nawet te dwa cale robią różnicę :p A jak mamy wykraczać poza 2000zł, to za 2500zł masz PS50B450. 50 cali a 40 cali to przepaść, a to jest najczęstszy błąd kupujących, że kupują za małe telewizory (a potem żałują :D).

Chciałbym również poruszyć kwestię 720p vs 1080p. Tym się w ogóle nie przejmuj. Różnicę zobaczysz siedząc 1,2-1,4m od 50 calowego telewizora.

Takie jest moje zdanie, jednak niekoniecznie się wszyscy muszą ze mną zgadzać. Może się mylę - warto podyskutować ;)
 

digitalus

Banned
http://www.jakitelewizor.pl/img/xsize0/tx42x10_06.jpg
mozna uzyskac z tunera ferguson FX 7600 przez wyjscie component.
jakosc obrazu bardzo zblizona do tradycyjnego telewizora,niektorzy uwazaja ze lepsza,zalezy jaki poprzednio posiadali telewizor kieneskopowy.dlatego lcd pozostaje daleko w tyle/
dlaczego polecam plazme? bo dosc czesto montuje zestawy satelitarne i widze jaka jest jakosc obrazu na ekranie.
najlepszy jest jest ten przyklad. klient kupil lcd sharp za ponad 10tys. na pewno nie jest to telewizor z niskiej polki. zabaczyl ze na tym samym tunerze satelitarnym sasiad ma lepsza jakosc obrazu w telewizorze plazmowym. zaraz pojechal oddac ten super sprzet i kupil plazme.
 
Ostatnia edycja:

msmyla

New member
Z tą plazmą to racja... nawet plazmy z niższej półki miażdżą najdroższe LCD.

Nie jestem jednak przekonany co do tego, czy Panasonic w tym przedziale cenowym jest rzeczywiście lepszy niż Samsung.
 

kesti

New member
Posiadacz

Najlepiej sprawdzić osobiście Moim zdaniem plasma samsunga Ps42B450 od panasonica ma głębszą czerń. A z tym LG PQ 2000 to na twoim miejscu dał bym sobie z nim spokój (chyba żeby go do łazienki wstawić).
 
Do góry