telewizja na karte a smartwi

sylkis

New member
hej

nie wiedzialem kompletnie gdzie zalozyc temat, w razie czego prosze o przeniesienie do odpowiedniego dzialu.

dotychczasowo uzywalem cyfry+, jednak z rodzina stwierdzilismy, ze nie oplaca nam sie juz tyle pieniedzy w nia ladowac, a ze nam sie akurat umowa konczy, to postanowilismy jej nie przedluzac. dotychczasowo po calym domu wzglednie bezproblemowo rozdzielalaismy ja sobie poprzez smartwi na kilka dekoderow w domu (wszystkie to globo optibox HD 2cicx, albo jakos tak).

z tej oto okazji, chcialem sie dowiedziec, jak wlasciwie dziala TNK, bo nie do konca to rozumiem. z jednej strony sprzedawcy smartwi sie reklamuja, ze dziala on z TNK, z drugiej strony na stronie TNK widze jakies dziwne kart sim zamiast takich jak w cyfrze, oraz jakies dziwne moduly wraz z nimi.

wiedzac, ze n-ka nie do konca daje sie splitowac (tylko pojedyncze kanaly), oraz ze TNK to tak jakby prepaidowa zubozala wersja n-ki, chcialem sie dowiedziec, czy:
a) do tych dekoderow, ktore mam, TNK bedzie potrzebowac jakis smiesznych modulow, czy bedzie od razu dzialac normalnie?
b) czy da sie ja normalnie splitowac poprzez smartwi? czy musze kupic jakas szczegolna wersje kart TNK albo cos (oczywiscie poza tym, ze interesuje mnie karta do kanalow HD)?
c) jesli da sie ja splitowac przez smartwi, to jak to sie ma do tych smiesznych modulow i tego, ze takowego sie do smartwi wlozyc nie da, oraz ze karty klienckie smartwi sie wklada normalnie do dekodera bez dodatkowego ustrojstwa?

pozdrawiam
 

acton777

New member
Bez reklam
Po pierwsze są 2 rodzaje TnK- SD i TnK HD. Po drugie, dostajesz kartę normalnej wielkości i jeśli potrzebujesz małej (jak sim), to wyłamujesz ją i to wszystko. Co do Twoich pytań:
a) cytat z innego forum: "...Tak to prawda w czytniku jak jest karta TnK, to nie ma Tvp sport i Nsport, nie ma najnowszego softu by to poprawić,ale problem znika jak kartę wsuniesz razem z modułem cam conax to wszystkie kanały śmigają..."- post jest z 2009, więc może coś się zmieniło w tej kwestii. Polecam dowiedzieć się u źródła: GLOBO
b) TnK SD, chodzi na splitterach. TnKHD- karta jest sparowana z dekoderem i nic nie zrobisz.
c) do splittera wkładasz normalną kartę, karty od splittera, do modułów, a moduły do dekoderów- proste ;)
 
Do góry