Telewizja n czy cyfra+

tomir

New member
Witam za około miesiąc będę miał możliwość zmiany kablówki. Teraz mam u siebie toye i zastanawiam się czy nie zmienić na którąś z platform podanych w temacie. Która platforma ma według was lepszą jakość i jest bardziej opłacalna? Czy jakość będzie lepsza od telewizji kablowej toya?

Pozdrawiam
 

annddy

New member
A jakość cyfry i n będą lepsze od kablówki toya?
Dzięki i pozdrawiam

Ja nie widziałem Toyi ,lecz N i C+ to inna liga.
Porównujesz BMW do Poloneza.
U mnie N wygląda tak:blagam: ,wciska w fotel.Oglądam od 2 miechów i ciągle jestem pod wrażeniem :shock: .
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No bez przesady!
Mecze na Canal Plus HD też się bardzo dobrze prezentują. Co do sportu w nce to oczywiście jest LM i .....nic więcej!!!
Ja na szczęście mam w kablówce oba kanały! ( z dekodera nki i cyfry też porównywałem, żeby sprawa była jasna)
 

Gie

Member
Bez reklam
Większość kanałów w n, CP i Cyfrze+ jest tej samej jakości bo to te same kanały. Większość jest współdzielona. Przypuszczam że większość kablówek pobiera kanały właśnie z satelity czyli z tego samego źródła które mają platformy satelitarne. Więc jakość kanałów w kablówkach jest taka sama jak w n, CP czy Cyfrze lub ciut gorsza (zmiana formatu, kompresji itd.).
 

masloww

New member
Bez reklam
... Przypuszczam że większość kablówek pobiera kanały właśnie z satelity czyli z tego samego źródła które mają platformy satelitarne. Więc jakość kanałów w kablówkach jest taka sama jak w n, CP czy Cyfrze lub ciut gorsza (zmiana formatu, kompresji itd.).
kablówki mogą brać sygnał bezpośrednio od nadawców światłowodami lub z satelitów dosyłowych tak jak to robią platformy cyfrowe, tylko że one przed wysłaniem sygnału na satelitę docelową re-kompresują sygnał; zresztą większość kablówek też tak robi bo analogowe programy ciągle blokują pasmo w kablu i jest jego za mało; ale nie wszystkie, np. Jambox który w IPTV po światłowodzie puszcza sygnał tv taki jak pobiera bez żadnej ingerencji
 
Ostatnia edycja:
Do góry