Telegazeta i PIP Samsung LE32R82B Cyfrowy Polsat HD

niachoping

New member
witam serdecznie
mam problem, otoz posiadam tv lcd samsung le32r82b...do tego podlaczony jest dekoder samsung hd cyfrowego polsatu. niestety, nie moge wlaczyc telegazety, ani PIP-u (napis: "Niedostepne).
prosze o pomoc
z powazaniem
Niachoping
 

acton777

New member
Bez reklam
o PIP pytaj KIKIego, ma w 1 palcu info o TV ;) . Prawdopodobnie, PIP działa tylko na rózne zródła.
Telegazetę przez HDMI mozesz włączyć tylko, jeśli dekoder wysyła ten sygnał( zaden tuner dedykowany nie ma tej funkcji).
 

arsenal

Moderator
VIP
Nie zgadzasz się bo nie wiesz o czym mówisz. Złącze HDMI i component nie umożliwia przesyłu teletekstu. Koniec i kropka.
Teletekst przy połączeniu HDMI można zdekodować tylko z poziomu dekodera sat. Jeśli jest w nim zaimplementowany. Nie przesyłasz teletekstu do telewizora po HDMI( i componencie) bo to jest niemożliwe. Przesyłasz obraz z dekodera do telewizora z teletekstem zdekodowanym z poziomu odbiornika tvsat hd.
Już jasne.:p:rolleyes::)
 

acton777

New member
Bez reklam
Spoko arsenal, mi nie musisz wyjaśniać.
Tylko juz mnie wkurzają pytania o teletekst i HDMI. Próbowałem to tłumaczyć wiele razy i jak groch o ścianę. A teraz zasiałeś nowe ziarno wątpliwości i temat się nie skończy. Dla laika teletekst i HDMI to teletekst i HDMI, nie wazne skąd i jak wysyłany...
 
Do góry