TCL C728 (55 cali) - problem z nierównym podświetleniem obrazu

Makun

New member
Witam,
kupiłem kilka dni temu ten model telewizora (nowy, ze sklepu). Ogólnie jestem bardzo zadowolony i z jakości obrazu i działania samego interfejsu. Pojawił się jednak problem, gdyż przez mniej więcej na środku ekranu, w poziomie, na około 1/6 grubości ekranu widać jaśniejszy pasek, tak jakby panel w tym miejscu był bardziej podświetlony. Kiedy ujęcie np w filmie jest nieruchome to tego nie widać, jadnak kiedy kamera zaczyna pracować, widać ten pasek i psuje przyjemność z oglądania. Mam wrażenie, że bardziej go widać kiedy oglądam coś***w Dolby vision ale w innych trybach (standard, HDR itd) też jest widoczny. Oglądając YouTube tego nie zauważyłem więc nie jest tak że widać to wszędzie. Tv mam kilka dni i jeszcze niestety nie mialem dość czasu żeby dokładnie posprawdzać wszystkie tryby i źródła. Jak gram na PS4 to też widać ten pasek.

Nie znam się na telewizorach i działaniach matryc, dlatego chciałem zapytać czy ten problem może wynikać z tego że sprzęt jest nowy i jeszcze się "dociera", czy to wada matrycy i trzeba telewizor reklamować? A może jest jeszcze inny czynnik którego nie biorę pod uwagę, może kalibracja ekranu mogła by ten problem rozwiązać? Bardzo proszę***o pomoc, jeśli ktoś***ma pojęcie co się***może dziać z TV. Gwarancję wziąłem producencką i nie wiem czy to wystarczy żeby w razie tego, reklamować produkt.
 

moRRocore

New member
Mam dokładnie te same objawy , irytujące jest oglądanie filmów w nocy gdy ten szeroki pas wychyla się przed szereg :( mam ten tv od listopada 2021 i nie wiem czy to normalne czy reklamować :/ Tobie Makun udało się coś z tym zrobić ? Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że reklamować.
Masz gwarancję , więc bez żadnych obaw.
 
Do góry