TCL 65C728 czy SAMSUNG QE55Q80AAT czy …

Marcinek321

New member
Siemanko 😉
Przymierzam się do zmiany TV w salonie.
Zależy mi na dobrym kontraście/dobrej czerni czyli matryca VA.
Wpadły mi w oko 2 modele:
- TCL 65C728
- Samsung QE55Q80A

Co sadzicie ?
Może jest coś jeszcze godnego uwagi w budżecie 4000 zł. ?
 

lilocki

Member
XH9096 godny polecenia do 4tys zł

W mediaexpert jest promocja za 3999zl

Jeden model TCL podałeś w 65 calach, drugi Samsunga 55

Szukasz 65calowego telewizora ??
 

mpDante

Member
Bez reklam
TCL C728 będzie konkurentem dla Samsunga Q77A... więc dokładając 200-300zł do Q80A dostajesz sprzęt o klasę wyżej.


Jeżeli 4000 to twoja granica, to jak wyżej... najlepszy będzie Sony 65XH9096.
 

Marcinek321

New member
A jak to jest z tymi Q80A bo w różnych źródłach podają różne rodzaje matrycy… Jak się upewnić że kupowany egzemplarz ma matryce VA ?
 

mpDante

Member
Bez reklam
Poczytaj pozostałe tematy, dużo ostatnio było dyskusji na temat XH90/X90J vs Q80A... Na twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Mediaexpert ma jakiś outlet za 3999, ale dostępność tylko stacjonarnie... Tak jak mówiłem, jak dopłacać to jedynie do Q80A, a do 4000 brałbym raczej TCLa.
 

mpDante

Member
Bez reklam
To jest właściwie jest XH90 z nowszym androidem i teoretycznie wyższym kontrastem. Niektórzy wygrywają soft od X90J do XH90.
 

lilocki

Member
A ten model ??
Xr55x90j

Na Twoim miejscu starał bym się jednak kupić 65cali

Zawsze "brakuje tego ekranu"
Chyba ze masz 1.5m do telewizora to ok 55

Ja po ok 2tyg od zakupu juz chciałbym wiekszy ekran

Zaczynałem kiedyś kiedys od LG 43 - 49, Plazmy Panasonica 50 z 3D - która do dziś mam w moim hobbystycznym warsztacie - działa i ma się dobrze
To były czasy...

3xPhil 55, Phil 65, Q7FN 75 .. teraz Q90T 75 i już żałuję że 75 a nie 85
Ale nie było w Europie Q90T w 85calach
QE85QN95 był w zaporowej cenie dwudziestu kilku tysięcy złotych (w chwili zakupu mojego Q90T)

Po zakupie w 2018 Q7FN za 18tys + ubezp 2tys, postanowiłem sobie ze był to mój ostatni aż tak drogi zakup, po roku czasu utrata wartości była ogromna
Bardziej byłem zadowolony z Phila 65Pus8602 niż z tego QF7

Wole więc poczekac i kupić nowy TV po 7-10miesiacach od daty jego premiery nie za 20 a 12-13tys
Potrzymac rok I sprzedac jeszcze komus z gwarancja
Dokładam wtedy 2-3tys i cieszę się kolejnym swiezszym modelem

Mój wywód związany jest z Twoim podejściem kolego Marcinek
Kilka osób w tym ja radzi Ci jeden z najlepszych modeli ostatnich lat (w kategorii stosunek obrazu do jego ceny) - Xh90 ktor byłbyś w stanie kupić w 65 calach - model 2020 który de facto nadal był oferowany z nowymi normami
A Ty pytasz o mniejszy 55 calowy X90j który tak jak Ci napisał mpDante niewiele wnosi względem xh90

Gdybym był na Twoim miejscu to próbował bym się dogadać z KIKI'm za xh95 (topowych model Sony ktory sam brałem pod uwage pół roku temu) Świetna funkcja wygaszania strefowego, kontrast, jasność, powłokę X-Wide Angle, która daje kąty widzenia,***lepsze niż w wielu telewizorach z matrycami IPS

Taki XH95 to LCD które nawet jeśli były używane 100-200- 300 godzin to nie straszne im takie rzeczy
 
Ostatnia edycja:
Do góry