Tanszy i wiekszy Samsung czy drozszy i mniejszy Panasonic

bruch

New member
Witam,

o dłuższego czasu przeglądam wątki na forum na temat telewizorow plazmowych (lcd odrzucilem duzo wczesniej). Wybralem kilka modeli Samsunga PS50B551 (z tego co wyczytalem to jest PS50B550 tylko w innej obudowie) oraz modele Panasonica z seri G10. Panasonic TX-P42G10E kosztuje ok 3600 zl 46 calowy model 4600 zl a natomiast 50 cali 5200 zl. Samsung PS50B551 kosztuje ok 4200zl natomiast PS50B650 4800zl No i tu pojawia sie pytanie, który z tych tv bedzie najlepszy napisze tylko ze 4300 to max kwota jaka moge przekroczyc (no chyba ze naprawde jak doloze jescze troche to roznica w jakosci bedzie znaczaca).

Jakie masz warunki - pokój 4,5x4m
Preferowana wielkość matrycy – 42"-50"
Preferowane marki - Panasonic, Samsung
Jaki sygnał – N/Cyfra+
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost
Jaka odległość od ekranu – od 3 do 4
Jakie urządzenia do podłączenia - dvd, laptop, PS3
Jaka klasa cenowa – 3,5 - 4,5
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – dzień i noc
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-3
Jaki masz ulubiony program – filmy, sport, no i babskie duperele zony
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - bez światła,
Ma stać czy wisieć - stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full

Wiec tak jak w temacie wiekszy Samsung czy mniejszy Panasonic. Czy te oslawione tv Panasonica G10 sa takie dobre aby zapalcic za mniesza matryce wiecej niz za 50 calowego Samsunga. No i jezeli juz Samsung 50 cali to czy warto dolozyc te ponad 600 na PS50B650 czy jest o tyle lepszy od PS50B551.

Aha i jak myslicie czy na swieta ceny sie zmniejsza?

Pozdrawiam!
 

zn21

Member
ja brałbym samsunga PS50B650. Sam go planuje kupić w najbliższym czasie. Wolałbym 58'' ale kosztuję 2 razy więcej niż 50'' a tyle to za dużo.
 

osip

New member
b650 to praktycznie to samo, co b850, ktory byl wysoko oceniony przez kikiego

Tylko w grubszej obudowie.

zobacz test otwarty b850 na forum.

Od b550 ma nieco lepsza czerń i oddanie kolorów i lepsze wyposażenie
 

bruch

New member
Ostatnio w jednym ze sklepów nie dla idiotów stały obok siebie 46G10 oraz 50PS650. Wyświetlany sygnał ten sam SD no i Panasonic obraz tragedia a na Samsungu OK. Nawet na Panasonicu S10 obraz byl o niebo lepszy niz na G10. To co zobaczylem plus test kikiego i opinie na forum spowodowaly ze G10 nie bedzie stal w moim pokoju choc z poczatku moich poszukiwan byl faworytem. Samsung wywarł na mnie duże wrażenie. Żonie też się bardzie spodobał od Panasonica o ktorym stwierdzila ze podstawka wyglada jak patelnia :)

No i najważniejsze jeśli chodzi 50PS650 jak bedzie sobie radził z grami na PS3 bo mam zamiar zakupić ową konsole i z racji mojego umiłowania do grania właśnie granie będzie zajmowało dużą część eksploatacji TV. Kiki pisal w tescie ze V10 Panasonica bardzo dobrze radzi sobie z grami, no i po tym tescie zastanawiam się nad P42V10E jest nieco drozszy niz samsung. No chyba ze dać sobie spokoj wziac Samsunga choc Żona twierdzi że 50 cali to za duzo (prosze dac jakies argumenty ze w pokoju 4x4,5 bedzie bardzo dobrze z taka wielkościa ekranu)

Dziekuje za rady
 

anjin

New member
Popieram - tańszy i lepszy czyli TX-P50X10Y
Uzasadniał juz nie bede bo prawie wszystko jest na tym forum o nim opisane ....
Właśnie taki kupuje !
 

bruch

New member
Wiec prawie na 100% wybieram Samsunga PS-50B650. Prosze o opinie osob ktore podlaczaly go do konsoli ps3 lub xboxa 360. Jak sie zachowuje podczas gry BARDZO mnie to interesuje.
 
Do góry