Tannoy Precision 6.4 „Wybitne” w Audio 11/2012

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Znany i lubiany niemiecki miesięcznik „Audio” dokonał szczegółowego testu najnowszych szkockich kolumn głośnikowych firmy Tannoy model Precision 6.4.

cd7d2bc82eeb48d2b6c77b7.jpg


Dzięki wspaniałym umiejętnościom reprodukcji dowolnego rodzaju muzyki z wysoką głośnością, kolumny zdobyły w kategorii cena/jakość najwyższą ocenę „Wybitne” i 94pkt, co uplasowało je w wśród kolumn z klasy HIGH-END (91-100 pkt.).

ae7ddd6b514b4b629dc00b4.jpg


Mocno doceniono zwłaszcza odtwarzanie dowolnego dźwięku z wielką dokładnością i detalicznością. Tannoy potrafił zagrać w sposób porywający nawet przy niskich poziomach głośności, dokładnie budując przy tym scenę dźwiękową i precyzyjnie umieszczając na niej instrumenty.

ccc0484c02d34924b81bbe2.jpg


W konkluzji wynikającej z przeprowadzonego testu możemy przeczytać, że :
Szkoci znów zrobili dobrą robotę (po rewelacyjnym teście Tannoy Sirling SE z 10 numeru pisma – t.m.)

2c329a605517469087049f2.jpg


Nowy głośnik Dual Concentric i nowy głośnik basowy tworzą razem muzyczny Dream-Team. Cechy charakterystyczne dźwięku Tannoy’a to zwinność i dynamika reprodukcji, a także spójność brzmienia i wytrzymałość na duże obciążenia. Precision 6.4 buduje przestrzeń na najwyższym poziomie i nadaje się do wszystkich rodzajów muzyki.

30ff7af5533e4bdd97271e0.jpg
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ten model kolumn podłogowych firmy Tannoy tj.Precision 6.4 mogę "z czystym sumieniem" polecić .
Miałem możność posłuchać tych kolumn w Szczecinie , wszystkie gatunki muzyki , odtwarzają
rewelacyjnie , czy to na niskich czy na wysokich poziomach dźwięku . Nogi słuchacza same
bezwiednie zaczynają przytupywać w rytm słuchanej muzyki.

Dodam jeszcze , że kolumny te współpracowały ze wzmacniaczem zintegrowanym firmy Luxman L-507u
i odtwarzaczem CD/SACD firmy Luxman D-06 .
Są u mnie alternatywą do zakupu nowych kolumn oprócz kolumn podłogowych firmy Sonus Faber Liuto ,
które grają również rewelacyjnie , ale są droższe o dobre kilka tysięcy złotych .
Kolumny firmy Tannoy w promocji można kupić za 12700 zł (para) i można jeszcze negocjować ze
sprzedawcą .(autoryzowanym dealerem) Zastanawiam się , czy "odpuścić" zakup nowego telewizora ,
a kupić kolumny .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
He...12k za parę to prawie jak darmo:p. Pięknie się prezentują,zwłaszcza w tym jasnym salonie. Szkoda tylko że pewnie nigdy nie będę takich miał. Zresztą w moim "wielkim metrażu" to nawet szkoda kasy na taki sprzęt.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Jak by to tylko ode mnie zależało , to bym się nie wahał , gdyż moje "Sonuski" grają nie przerwanie u mnie już od połowy 2001 r .
i choć są "w bardzo dobrej formie" to pora na zmianę . Tylko "rodzinka" drąży mnie "dziurę w brzuchu"
, aby kupić pod koniec stycznia 2013 r. nowy telewizor i cały czas jestem "przegłosowany".
Niemniej , dziękuję za propozycję zakupu:smile: , nie wiem jak sytuacja rozwinie się do końca stycznia , może
do tego czasu , uda mnie się rodzinkę przekonać co do priorytetu zakupu .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzysiek nigdy nic nie wiadomo co Cie w zyciu spotka ja 15 lat temu tez nie wierzylem, ze .... nie bede pisal zeby nie bylo ze sie chwale wiec pamietaj raz jeszcze wszystko jest przed toba tylko trzeba troszke miec szczescia i popracowac nad soba czego ci zycze. A propo Accu to mysle ze jednak kupi tv jak te kolumny bo swoje kolumny tez ma fajne :) Pozdrawiam
Lolek
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie słyszałem ich, ale patrząc na gabaryty i ilość przetworników to mogą być za duże. Ale widzę że jest też model mniejszy Precision 6.2. Te już bardziej do 12m2.
 
Do góry