Tanie kino domowe amplituner lub DVD

rossak

New member
Witam,
moje pytanie dotyczy sprzętu z niskiej półki.
Aktualnie posiadam kino domowe LG HT752TH, sprzęt sprzed 6ciu lat. Nie wiem, czy jest to dobry sprzęt czy nie, w każdym razie mi w zupełności wystarcza. Wg instrukcji:
Front: 100W + 100W (4 Ω, THD 10 %)
Center*: 100W
Surround*: 100W + 100W (4 Ω at 1 kHz, THD 10 %)
Active subwoofer*: 200W (3 Ω at 30 Hz, THD 10 %)
Nie słucham głośno muzyki, używam tego do oglądania filmów i grania na Xbox.
Muszę to niestety wymienić na sprzęt podobnej klasy do którego będę mógł podłączyć inne urządzenia aby uzyskać dźwięk szerszy niż stereo. Chodzi o tuner DVB-S i konsolę Xbox. Potrzebuję więc sprzęt z minimum dwoma wejściami HDMI oraz jednym optycznym. Nie potrzebuję głośników gdyż te, które mam wystarczą.
Oczywiście problem jest z budżetem. Nie chcę wydawać kupy kasy tylko po to, żeby mieć DD z Xboxa, bo na dzień dzisiejszy wszystko inne działa, tzn TV (po SPDIF) kiedy odtwarzam filmy z USB. Na DD z tunera sat nie specjalnie mi zależy.
Pomożecie?
Z góry dzięki i pozdrawiam.
 

Rafal7

Banned
Tych głośników nie podepniesz pod normalny amplituner.A to co piszą o mocy głośników w instrukcji to niech sobie piszą co chcą papier wszystko przyjmie.
To ma być nowy czy używany sprzęt?Ciężko będzie coś znaleźć w tej cenie,może taki zestawik ale obowiązkowo będziesz musiał dokupić subwoofer aktywny.
http://allegro.pl/pioneer-vsx-323-taga-harmony-tav-306-orzech-5-0-i3775664324.html

http://allegro.pl/pioneer-vsx-323-zestaw-5-0-jamo-s426-raty-i3795087196.html bardziej polecam ten zestaw.
 
Ostatnia edycja:

rossak

New member
Tych głośników nie podepniesz pod normalny amplituner.

Dlaczego? Serio, nie znam się, nie wiem jaka jest różnica między amplitunerem a kinem. (Kino domowe = amplituner + głośniki?)

A to co piszą o mocy głośników w instrukcji to niech sobie piszą co chcą papier wszystko przyjmie.

Wiadomo, chciałem tylko abyście mieli jakieś pojęcie o klasie tego sprzętu bez konieczności googlowania. Chciałem też dać link do specyfikacji ale serwer mi na to nie pozwala.

To ma być nowy czy używany sprzęt?

Obojętne, chyba lepiej używany bo tańszy a lepszy.

Wątpię, że kupię coś aż tak taniego. Za to, co mam, zapłaciłem rok temu ok 200zł, i jak już pisałem, nie zmieniałbym gdyby miał wejścia HDMI.
 

Rafal7

Banned
Ty w swoim zestawie tez masz amplituner,to jest to urządzenie pod które podłączasz głośniki i łyka ci płytę.
Głownie chodzi o parametry tych plastikowych głośników które masz.
Mi by było szkoda kupować amplituner za ponad 700 (tyle kosztuje ten z tych zestawów które podałem) tylko po to aby podłączyć takie "kolumny"jakie posiadasz i dla samego hdmi.
 

rossak

New member
Wybacz, nie widziałem linków bo dodałeś je w czasie kiedy ja pisałem odpowiedź.
Widzę, że to kawał porządnego sprzętu i widzę ofertę na znanym serwisie aukcyjnym za ok 750zł nowy. Zastanowię się nad tym choć szczerze mówiąc zależało by mi na czymś trochę mniejszym, bardziej porównywalnym do tego, co mam.
Wybacz, że zawracam głowę czymś, na co Ty w ogóle nie zwróciłbyś uwagi bo to pewnie "plastikowa imitacja" ale moim drewnianym uszom naprawdę to wystarcza :)
Co do samych głośników, z tych, które mam moja druga połowa i tak jest niezadowolona bo są ogromne (nie podobają jej się), więc z tymi z zestawu który podałeś chyba wyrzuciła by mnie z domu ;)
W trakcie pisania tego wątku i przeglądana tego co podałeś dowiedziałem się w ogóle czego szukać- home cinema, surround receiver, surround amplifier.
 

Rafal7

Banned
Mojej zonie plastiki tez się podobały jak miałem :lol:
Potem jak kupiłem drewniane kolumny to zaczęła na mnie naskakiwać na co mi te drewniane pieńki i stwierdziła ze dobrze ze mieszkamy w bloku i nie mamy pieca :fool:
pRzy wymianie kolumn(pienkow) na inny model(pienkow) około tygodnie nie miałem w domu wogole głośników to stwierdziła ze brzydko bez tych pieńków jest :D
 

rossak

New member
Mojej zonie plastiki tez się podobały jak miałem :lol:
Potem jak kupiłem drewniane kolumny to zaczęła na mnie naskakiwać na co mi te drewniane pieńki i stwierdziła ze dobrze ze mieszkamy w bloku i nie mamy pieca :fool:
pRzy wymianie kolumn(pienkow) na inny model(pienkow) około tygodnie nie miałem w domu wogole głośników to stwierdziła ze brzydko bez tych pieńków jest :D

Tak to jest z tymi naszymi kobietami :D

Znalazłem coś co mi się bardzo podoba, Pioneer VSX-S300, jednak trochę ponad budżet (ok 1000 za nowe), jest w licytacji uszkodzone bez dźwięku, może uda mi się zgarnąć po kosztach i naprawić.
Przyjrzę się też temu, co właśnie podałeś. Na razie muszę spadać, wrócę później.
 
Do góry